Smoki Solarne

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Smoki Solarne

Rasa smok solarny.jpg


Grupa Pradawni
Rasa Smoki Solarne
Przeciętna długość życia 8000 lat
Grywalny wiek postaci 50 - 2500 lat
Cechy rasowe Zianie ogniem

Latanie

Otwarcie umysłu

Przeciętne atrybuty Silne

Wytrwałe

Odporne

Bardzo zręczne

Szybkie

Wyostrzony węch

Niezwykle wyostrzony zmysł magiczny

Niezwykle bystre

Bardzo błyskotliwe

Występowanie


Wygląd

Od zwykłych smoków smoki solarne można rozpoznać po tym, iż bardziej przypominają widma niż prawdziwe olbrzymie gady. Ich łuski zdają się promieniować niezwykłym światłem, częstokroć nawet wydaje się, iż widać przez nie teren za nimi. Posiadają je tylko i wyłącznie w jaskrawych barwach i jasnych odcieniach, co tylko potęguje efekt nierealności. Są też zazwyczaj mniejsze od swych pobratymców. Trudno jest odnaleźć smoka solarnego, który byłby większy od piętrowego domu.

Pochodzenie

Oddzielenie się smoków solarnych od wesołej gromadki stworzeń nazywanych tylko „smokami” jest jedną z największych tajemnic Alaranii. Nikt nie wie, kiedy to się stało i dlaczego. Wśród smoków solarnych istnieje legenda o smoku, który wzleciał tak blisko słońca i przebywał tam tak długo, że po powrocie na ziemię całkowicie się zmienił, stał się bliższy bogom, niż ich dawnym braciom Pierwotnym, przodkom wszystkich smoków. Ponoć potomstwo tego smoka przejmowało po nim jego właściwości, nawet jeśli drugim rodzicem był zwykły smok. Podobnie z potomstwem jego potomstwa. Lecz choć podczas rozmnażania smoki solarne są dominującą rasą, to wciąż jest ich bardzo niewiele.

Kultura

Smoki solarne od chwili wyklucia czerpią przyjemność z przebywania na słońcu. I nie tyczy się to ciepła bijącego od niego, ale raczej samego jego światła. Sprawia to, iż aktywne są jedynie za dnia, kiedy to przemierzają nieba, zdając się dla mijających ludzi być drugim słońcem. Nocami stają się mało aktywne, można nawet powiedzieć, iż w ciemności zaczynają hibernować. Budzi je dopiero wstające słońce. Dlatego na swoje kryjówki zazwyczaj wybierają płytkie jaskinie, których wyjście jest skierowane na wschód. Znajdują się w Alaranii jaskinie, w których smoki solarne źle wybrały głębokość i śpią aż do dziś. Jakiekolwiek światło wybudzi je jednak bardzo prędko, lecz nawet pomimo tego śpiące jaszczury częstokroć są zabijane przez żądne sławy osoby, które akurat się na takiego smoka natknęły.

Zwykłe smoki zazwyczaj posiadają olbrzymią wręcz samokontrolę, namyślają się przed każdym działaniem, a długie życie sprawia, iż podchodzą do czasu z dość dużym dystansem. Pod tymi względami smoki solarne są ich całkowitym przeciwieństwem. Te uważają swych krewnych za nudnych, same pędzą przez życie, nieraz prędzej niż większość ludzi. Zupełnie jakby zostało im tylko kilka dni do śmierci. A żyją nawet dłużej niż normalne smoki. Sprawia to, że w ciągu całego życia zbierają niewyobrażalną liczbę wspomnień, emocji oraz doświadczenia. To ostatnie jednak mało im się przydaje, gdyż decyzję podejmują na podstawie swoich pragnień, z trudem przychodzi im uczenie się na własnych błędach, z jeszcze większym na błędach innych. Nie sprawia to, iż z trudem przyswajają wiedzę, a wprost przeciwnie. Posiadają chyba najbardziej chłonne umysły spośród wszystkich istot zamieszkujących Alaranię. Uczą się błyskawicznie, podobnie zresztą jak robią każdą inną rzecz. Sęk w tym, że w pośpiechu nieraz o tej wiedzy zapominają i nie zwracają na nią większej uwagi pomimo tego, iż każdy smok solarny odczuwa potrzebę posiadania jej.

Są znacznie bardziej towarzyskie od innych smoków, zwłaszcza w obrębie własnej rasy. Nie stronią od innych smoków solarnych, choć nieco obawiają się pozostałych, wiedząc, iż te są gotowe je zaatakować. Częstokroć komunikują się z ludźmi i innymi rasami rozumnymi, nawiązywanie relacji pomiędzy nimi jest ułatwione dzięki niezwykłej zdolności smoków solarnych pozwalającej im nawiązać kontakt myślowy z każdą myślącą istotą. Wówczas smok czyta w myślach takiego stworzenia jak w otwartej księdze, jednocześnie opadają jednak również bariery wokół jego własnego umysłu, przez co jego „rozmówca” z równie wielką łatwością widzi wszystko, o czym smok solarny aktualnie myśli.

Smoki solarne przez całe życie dążą tylko i wyłącznie do spełniania swoich pragnień, nie posiadają jakiegoś większego celu, który chciałyby osiągnąć, za to pomniejsze bez przerwy pojawiają się w ich głowach. Częstokroć pragną się zabawiać, nieraz korzystając przy tym z ludzi. Brak zdolności przemian sprawia, że nie są w stanie wtopić się w inne rasy, dlatego jest to znacznie utrudnione, ale dzieje się tak dosyć często. Zdarzało się, że „zabawa” tak bardzo się rozwijała, iż smok solarny spalał całe wioski. Są to jednak odosobnione przypadki, zazwyczaj nie mordują ludzi uważając, iż są o wiele zabawniejsi za życia. Nie gromadzą także skarbów, gdyż ich zdaniem jest to zajęcie zbyt czasochłonne. Niektóre próbują, ale zazwyczaj jest to słomiany zapłon i niedługo potem przyciąga ich zupełnie inna rzecz.

Odżywianie

Smoki solarne nie czują potrzeby odżywiania się żadnym pokarmem znanym innym rasom. Niektórzy twierdzą, że siły czerpią z promieni słonecznych, jednakże nikomu nie udało się tego stwierdzić. Ludzie mogą się w sumie cieszyć z tego powodu, gdyż jeśliby jakiś głodny smok solarny przelatywał przykładowo nad stadem krów, to owe szybko by zniknęło.

Rozmnażanie

Smoki solarne są w stanie rozmnażać się tylko i wyłącznie w obrębie własnego gatunku, nie mogą posiadać potomka z żadnym innym rodzajem smoka. W przeciwieństwie do pozostałych, smoki solarne składają tylko tyle jaj, ile zamierzają posiadać potomków. Zazwyczaj od dwóch do czterech, starają się unikać posiadania tylko jednego dziecka, gdyż powoli doprowadzałoby do to wymarcia ich i tak już niewielkiej rasy. Smok solarny dorasta zazwyczaj po pięćdziesięciu latach i opuszcza rodziców, pragnąc poznawać świat.

Śmierć

Smoki solarne nie są w stanie umrzeć ze starości, choć zazwyczaj nie żyją dłużej niż trzy tysiące lat. Ich nadzwyczaj aktywny tryb życia sprawia, iż po jakimś czasie w końcu zdarza się, iż trafią na coś przerastającego nawet ich siły. Mogą to być różne rzeczy, lecz nie mogą zginąć na wskutek chorób lub trucizn, to akurat łączy je z innymi smokami. Po śmierci smoka solarnego jego ciało w przeciągu kilku minut stopniowo zmienia się w światło, pozostają jedynie niezwykle jasne kości. Światło powoli ucieka do nieba, jest to nadzwyczaj piękny i wzruszający widok. Gdy dotrze na odpowiednią wysokość formuje się w kulę, która widoczna jest jeszcze przez wiele tysięcy nocy, wyglądając dla obserwujących ją z ziemi gwiazdą. Do czegoś takiego dochodzi jednak nadzwyczaj rzadko.

Cechy rasowe

Zianie ogniem
Solarne smoki są w stanie ziać nadzwyczaj jasnym strumieniem ognia, przypominającym bardziej światło niźli ogień.
Latanie
Dzięki swym skrzydłom są w stanie latać, choć z reguły wychodzi im to gorzej niż zwykłym smokom.
Otwarcie umysłu
Są w stanie przeczytać myśli każdej istoty, jednocześnie jednak same się przed nią odsłaniają.
Rasy
Ludzie Alarianie - Tarianie - Mahińczycy - Eravallowie - Dotknięci
Elfy Leśne Elfy - Morskie Elfy - Pustynne Elfy - Górskie Elfy - Mroczne Elfy - Lodowe Elfy - Półelfy
Pradawni Czarodzieje - Czarodzieje Opiekunowie - Smoki - Smoki Solarne - Smoki Lodu - Drakoni
Naturianie Fellarianie - Driady - Nimfy - Krydiany - Chochliki/Wróżki - Syreny/Trytony - Centaury - Maie - Minotaury - Eugony- Satyry - Harpie - Feerie
Zmiennokształtni Wilkołaki - Kotołaki - Niedźwiedziołaki - Smokołaki - Panterołaki - Tygrysołaki - Lisołaki - Jeleniołaki - Leonidzi
Piekielni Diabły - Upadłe Anioły - Łowcy Dusz - Pokusy - Potępieńcy
Niebianie Duchy Światłości - Aniołowie Światła - Aniołowie Ducha - Dobre Duchy - Palladyni - Emisariusze - Błogosławieni
Demony Nemorianie - Kaer Natherini - Upiory - Przemienieni
Nieumarli Wampiry - Dhampiry - Liche - Zjawy
Nordowie Nordyjczycy - Krasnoludy
Rasy niegrywalne Akolici - Archaniołowie - Armahirowie i Protherianki - Cienie - Eskulapi - Lwy Sheriońskie - Mistrzowie i Mentorki - Motyle Etariońskie - Przodkowie - Serafini - Węże Periońskie