Gry paragrafowe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
Linia 6: Linia 6:
  
 
Oprócz nazwy '''gra paragrafowa''' funkcjonują też takie jak: '''gra książkowa''', '''gamebook''' oraz '''paragrafówka'''.
 
Oprócz nazwy '''gra paragrafowa''' funkcjonują też takie jak: '''gra książkowa''', '''gamebook''' oraz '''paragrafówka'''.
 +
 +
==Prezentacja o Grach Paragrafowych==
 +
<youtube>QlXlx37gnLA</youtube>

Aktualna wersja na dzień 16:51, 22 cze 2018

Gry paragrafowe to zbliżona forma zabawy do gier Play By Forum (PBF), wręcz można stwierdzić, iż jest to ich odmiana dla jednej osoby (singleplayer). W przeciwieństwie do wspomnianych nie snujemy tutaj opowieści pomiędzy dwoma (lub więcej) użytkownikami, a raczej wchodzimy w interakcję z autorem opowiadania.

W takiej grze wcielamy się w bohatera lub bohaterkę czytanej książki i na końcu każdego paragrafu (stąd nazwa) przedstawiona jest nam możliwość wyboru z pośród kilku opcji - coś jak opcje dialogu w wielu grach cRPG. Po wybraniu jednej z nich, opowieść przenosi nas do innego paragrafu gdzie możemy czytać dalej o przygodach bohatera w którego się wcielamy.

Jeśli interesuję Cię taka forma zabawy, najlepiej zacząć swoje poszukiwania od strony Masz Wybór. Jest to portal i wydwnictwo poświęcone właśnie temu rodzajowi gier, a w jego archiwum znajdziecie wiele darmowych gamebooków.

Oprócz nazwy gra paragrafowa funkcjonują też takie jak: gra książkowa, gamebook oraz paragrafówka.

Prezentacja o Grach Paragrafowych