Wrotyczanka

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wrotyczanka
Postać Płyn
Skład

Lek wrotyczanka.jpg

Sposób podania

Wewnętrznie: kieliszek wrotyczanki 5 razy dziennie przez 10 dni. W przypadku ciężkich chorób pasożytniczych możliwe jest przedłużenie kuracji o kolejne 10 dni, nie należy jednak tego robić bez konsultacji z lekarzem ze względu na trujące właściwości wrotyczu (tujon). Jeśli w trakcie kuracji wystąpią zawroty głowy, kołatanie serca, wymioty, biegunka czy inne podobne objawy, należy zaprzestać stosowania. W przypadku dzieci i osób wątłej budowy zmniejszyć dzienną dawkę wrotyczanki do 3 kieliszków dziennie.

W przypadku stosowania wrotyczanki jako kuracji wspomagającej przy silnych infekcjach pić 1 kieliszek wieczorem przez tydzień. Doraźnie można ją również stosować jako nalewkę wspomagającą trawienie po tłustych, ciężkich posiłkach – 1 kieliszek po posiłku.

Zewnętrznie: w przypadku wszawicy i innych pasożytniczych chorób skóry głowy stosować płukanki z wrotyczanki rozcieńczonej pół na pół w wodzie. W przypadku innych pasożytniczych chorób skóry podawać wrotyczankę nierozcieńczoną albo w postaci okładów (w wyjątkowo silnym przebiegu choroby), albo aplikując ją bezpośrednio na skórę. Stosować 3 razy dziennie aż do wyleczenia, maksymalnie miesiąc. Jeśli w wyniku kuracji wystąpi łuszczenie i wysuszenie skóry, należy stosować dowolny krem natłuszczający między kolejnymi aplikacjami.

Sposób przygotowania

Wszystkie zioła należy zalać wódką i odstawić na minimum 14 dni w ciemne, chłodne miejsce. Pilnować, aby zioła nie wystawały ponad powierzchnię wody. Następnie alkohol należy odcedzić i zmieszać z syropem sporządzonym z cukru i wody w proporcjach 1:2. W tym momencie dodajemy również rozpuszczoną kamalę - 1-2% masy nalewki. Wrotyczankę można stosować po 6 miesiącach leżakowania - nadaje się do spożycia tak długo aż nie stanie się mętna (około 5 lat, ale czasami dłużej).

Wygląd

Płyn o żółto-zielonej barwie, ziołowym zapachu i smaku, z mocno wyczuwalną nutą alkoholu i słodyczy.

Właściwości i zastosowanie

Wrotyczanka jest stosowana głównie jako lek przeciwpasożytniczy, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Wspomaga również leczenie innego typu infekcji: wirusowych czy grzybiczych. Można ją również pić jako środek wspomagający trawienie po tłustych, ciężkich posiłkach.

Informacje dodatkowe

Dla naturian wrotyczanka jest silnie trująca! W niewielkich ilościach powoduje silne biegunki i krwawe wymioty, w większych może prowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych, szczególnie wątroby. Średnio przyjmuje się, że do uśmiercenia naturianina potrzeba około kwaterki nalewki i jest to śmierć wyjątkowo długa i bolesna.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków