Kategoria:Ludzie

Z Grymuar
(Przekierowano z Ludzie)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rasa, która wyewoluowała bezpośrednio od Przodków, niestety uległa największej degradacji. Podrasy ludzkie utraciły swoją długowieczność i w większości wrodzone zdolności magiczne. Do ludzi zaliczają się Tarianie, określani jako rasa "pomarańczowa", ze względu na kolor ich skóry. Średnia długość ich życia to mniej więcej 75 lat, żyją oni najkrócej ze wszystkich ludzi. Zamieszkują głównie Płaskowyż Tarjanów i Wyżynę Alajską.

Alarianie to również rasa zaliczna do ludzi i jest to najliczniejsza grupa zamieszkująca Łuskę Prasmoka. Określani są jako ludzie "biali", ze względu na jasny kolor ich skóry. Zamieszkują w głównej mierze Środkową Alaranię. Ich wygląd jest bardzo zróżnicowany, w porównaniu z pozostałymi rasami ludzi. Mogą posiadać włosy we wszystkich naturalnych barwach, podobnie sprawa ma się z kolorem ich tęczówek. Przeciętna długość życia Alarian wynosi około 85 lat.

Eravallowie to podrasa ludzi określana jako "alabastrowa", tutaj również ma znaczenie kolor skóry, który jest bardzo jasny, mleczny - alabastrowy. Żyją najdłużej, średnia długość ichżycia wynosi około 90 lat. W kontrze do Eravallów Łuskę zamieszkują Mahińczycy, ludzie "czarni", o skórze śniadej, brązowej, czekoladowej, lub czarnej. Długość ich życia jest podobna, jak u Alarian. I tak - Eravallowie zamieszkują głównie zachód kontynentu, a Mahińczycy tropikalne południe i gorące wyspy Oceanu Jadeitów.

Ostatnią i najbardziej charakterystyczną ludzką rasą są Dotknięci, nie można u nich jednoznacznie określić przeciętnej długości życia, ani koloru skóry. Dotkniętym może urodzić się każdy wyżej wymieniony człowiek. Charakterystyczną cechą tych ludzi może, choć nie musi, być nienaturalny kolor włosów, lub tęczówek (fioletowe, różowe, turkusowe, zielone itp.).

Strony w kategorii „Ludzie”

Poniżej wyświetlono 5 spośród wszystkich 5 stron tej kategorii.