Najważniejsze pojęcia z forum

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pojęcia ogólnoforumowe

Administrator - Jak sama nazwa wskazuje, jest to osoba, która zajmuje się administrowaniem forum granicapbf.pl, ale także blogiem, e-mailem, forumową media-wiki (grymuarem), a także fanpage'm na Facebooku. Głównym administratorem jest Niara. Natomiast administratorem technicznym Meridion.


Założyciel - Osoby, które założyły forum granicapbf.pl, a także mają taką rangę przypisaną w panelu administracyjnym, oznacza to, że posiadają najwyższe uprawnienia do administrowania forum. Założycielami są Meridion i Niara.


Ekspert moderator - W legendzie forum można zobaczyć grupę Ekspert Moderator zaznaczoną kolorem turkusowym, ekspert moderatorzy to osoby pełniące więcej funkcji niż moderatorzy, mają oni konkretną specjalizację, zarządzają także moderatorami ze swojej grupy. Np. Patronka Myśliwych to nazwa ekspert moderatora mającego pod sobą wszystkich moderatorów z funkcją Łowcy Baboli.


Moderator - Moderator to osoba, która na forum pełni przeważnie jedną funkcję, a reszta jej kompetencji jest dodatkowa. Taka osoba zajmuje się jedną, konkretną sprawą, posiada prawa takie jak udzielanie ostrzeżenia, upomnienia. W legendzie forum grupa moderatorska zaznaczona jest na kolor miętowy.


Junior Moderator - Moderator o niższych kompetencjach, bez możliwości upominania i wysyłania ostrzeżeń. Uczeń, aspirujący do jakiejś posady moderatorskiej, zawsze pod opieką, kogoś wyższego w hierarchii.


Łowca Baboli - Moderator zajmujący się sprawdzaniem błędów w pisowni w postach fabularnych, to znaczy błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych, rzeczowych itd. Łowca Baboli ma prawo pisać upomnienia i domagać się poprawienia pisowni danego użytkownika. Łowcy Baboli mają obowiązek zwracać uwagę na długość i treść postów.


SB - Czyli shout box, inaczej czat forumowy, znajduje się na dole strony w dziale Karczma Pośród Mgieł.


KP - Skrót od pojęcia Karta Postaci.


KS - Komnata Strażników – dodatkowy dział forum widoczny tylko dla administracji i moderacji, omawiane są tam sprawy techniczne i organizacyjne forum.


PL - Dodatkowe konto na forum o nicku Pani Losu, jest to konto posiłkowego mistrza gry, do którego dostęp ma administracja i moderacja, obecnie odpisywanie w wątkach Panią Losu należy do obowiązków Kany.


Ost - Skrót od Ostrzeżenie/Warn, czyli kara dla użytkownika za łamanie praw obowiązujących na forum, wyświetla się w profilu gracza, jeżeli gracz otrzyma 3 ostrzeżenia zliczają się one i powodują banicję tymczasową na 90 dni.


Góra Przeznaczenia - Dział zwykle nazywany off-topem, czyli miejsce gdzie postacie nie znajdują się w fabule i nie odgrywają roli, tylko reprezentują danego użytkownika.


Ban - Czyli banicja, zazwyczaj stała, oznacza, że użytkownikowi odbiera się dostęp do forum za pomocą zablokowania IP gracza, maila lub jego nicku.


Permban - Banicja permanentna lub banicja stała, całkowite odebranie prawa graczowi do dostępu do forum, obowiązująca na zawsze.


PW - Czyli Wiadomość Prywatna wysyłana na forum do danego użytkownika. Niektórzy używają także skrótu PM od słów private message, jednak na forum preferujemy skrót PW. Jeśli użyjecie skrótu PW zamiast liter pojawi się emotikona dedykowanej koperty.


Upomnienie - Upomnienie nie wyświetla się w profilu gracza, natomiast gracz dostaje je w formie PW, od administratora/ekspert moderatora/moderatora. Mogą dotyczyć różnych aspektów, np. zmiany avatara, lub drobnych uchybień, czy przypadkowego złamania regulaminu. Jeśli gracz nie zastosuje się do upomnienia otrzymuje ostrzeżenie.