Play By Forum (PBF)

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj

PBF to skrót od angielskiego Play By Forum, czyli gry rozgrywanej przez forum dyskusyjne takie jak nasze. To jak wygląda taka rozgrywka postaramy się wyjaśnić w poniższych akapitach:

Wyobraź sobie jakąś postać, kogoś w kogo chciałbyś się wcielić. Akcja Granicy rozgrywa się w świecie fantasy pełnym magii i fantastycznych istot, dlatego możesz tutaj dać upust swojej wyobraźni. Na potrzeby przykładu załóżmy, że zawsze chciałbyś być elfim łowcą. Gdy już to wiesz, w myślach wykreuj sobie zarys takiej postaci (zupełnie jak bohatera książki). Zastanawiacie się jakie umiejętności powinien posiadać, co potrafi, czy jest silny, czy słaby, jaki ma wzrost, w co się ubiera, jaka jest jego historia, charakter i wygląd. Gdy już masz wizję, należy ją spisać na forum, za pomocą Kreatora Postaci, tak aby inny gracze wiedzieli w kogo się wcielasz. Taka charakterystyka postaci, to "Karta Postaci".

Gdy masz już stworzonego bohatera (i zaakceptowanego przez administrację forum) potrzebujesz jeszcze współgracza (lub kilku). Do wspólnej zabawy moszez zaprosić swoich znajomych lub poszukać kogoś wśród graczy - w tym celu skorzystaj z chatu forumowego lub załóż wątek w https://granica-pbf.pl/viewtopic.php?p=64935#p64935

Teraz możesz przejść do właściwej rozgrywki. Wybierzcie sobie jakiś dział na forum (każdy dział to inna kraina w świecie. Następnie zakładasz temat (cdn). Warto przejrzeć sobie wątki innych graczy i podpatrzec jak przebiega rozgrywka. Jeśli nie jesteś wybitnym pisarzem nie martw się, nie każdy musi tworzyć długie elaboraty by dobrze się bawić - wystarczy minimum pięć zdań. Z czasem zauważysz, że piszesz coraz lepiej (taka gra to też świeta forma rozwoju własnej wyobraźni i warsztatu pisarskiego).

Ot i cała filozofia grania. Proste, nieprawdaż? A ile przy tym zabawy. Nadszedł więc czas, by wyśnić swego bohatera. Nie śpiesz się, im dłużej pomyślisz nad postacią, tym bardziej barwna ona będzie i tym lepiej Ci się będzie później grało. Przejdź teraz do: Tworzenie Postaci