Słowa Hermetyczne

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pojęcia hermetyczne

W każdym, nawet niewielkim, dłużej funkcjonującym społeczeństwie, prędzej czy później pojawiają się pewne pojęcia, czy żarty hermetyczne. Takie, które rozumieją osoby przynależące do danej grupy. Granica istnieje już bardzo długo, dlatego i tutaj pojawiły się pewne hermetyczne pojęcia. By każdemu, kto do nas przychodzi było nieco łatwiej i od początku czuł, że należy do naszej forumowej rodziny, postanowiliśmy wyjaśnić kilka takich hermetycznych skrótów, czy historii.

Hydra

O co chodzi z tą hydrą? Dlaczego na forumowym czacie w początkowych emotkach pojawia się właśnie ona i to w wersjach z różną ilością głów? Chyba każdy wie, że kiedy odetnie się hydrze jedną głowę, odrosną dwie, a więc kiedy odetniesz dwie, pojawią się cztery. Hydra, a właściwie jej odrastające głowy są u nas metaforą "odrastających" postów, ponieważ większość osób ma więcej niż dwie, a nawet trzy postacie. Ścinając jedną głowę, czyli odpisując na jeden post, przeważnie odpis pojawia się w dwóch innych wątkach. Ot, takie nasze małe szaleństwo.

Cebula

Nie chodzi tutaj o pejoratywne określenie kogoś, kto jest niesympatyczny, chciwy, czy o pojęcie określające Polaka-Cebulaka, które chyba wszyscy znają. Nie. Cebula ma swoją historię w emotikonach czatu, ponieważ we wześniejszej wersji ikon pojawiał się fireball, który wszystkim przypominał cebulę. Dlatego określenie "cebula", czy "rzucić cebulą", oznacza kulę ognia. Obecnie po najechaniu na emotikonkę cebuli pojawia się napis "Bombard cebulą" i jest to nawiązanie właśnie do tej historii.

Medziokot

Na forumowym czacie znajduje się emotka kota ubranego w czarno-czerwony płaszcz, z bliska widać też, że kot ma kły, jak u wampira. Jest to nawiązanie do użytkownika, który jest na forum najdłużej stażem - Medarda - i jego postaci, która jest wampirzym księciem.

Wonsz i Nadrzędna Kus-Kuska

Samo wywołanie Kus-Kus zostało wymyślone przez Wensza, czyli użytkownika kryjącego się pod nickiem Lullasy, którego postać jest eugoną - kobietą-wężem. "Kus-Kus" zaś pochodzi od rasy pokus, które na Granicy są podobne do sukkubów, a konkretnie od końcówki "kus". Nadrzędna Kus-Kuska to natomiast Niara (całe określenie również wymyślone przez Wensza) - posiada ona postać Pokusy Katniss, a jednocześnie jej (Niary) nazwisko w świecie rzeczywistym to właśnie Kus.