Zaprzysiężony Czakram

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zaprzysiężony Czakram
Arsenalium zaprzysiezony czakram.jpg
Typ Broń Dystansowa
Rodzaj Czakram
Materiał Stal wzmocniona magią, a także (przeważnie) mosiądz albo brąz, którym pokryte są zdobienia.

Wygląd

Broń o kształcie płaskiej i metalowej obręczy z ostrą krawędzią zewnętrzną. Broń taka może mieć różną średnicę, jednak zawsze mieści się ona w przedziale od dwóch do czterech dłoni. Najczęściej wykonana ze stali, a także zdobiona różnymi wzorami czy napisami, do których podkreślenia kowale głównie używają mosiądzu lub brązu, ewentualnie srebra lub złota, jeśli czakram wykonywany jest na zamówienie kogoś bogatego. Choć głównie przeznaczony do walki na średnim dystansie – wtedy czakramem można rzucać pionowo lub poziomo, chociaż ta druga technika jest o wiele łatwiejsza do przyswojenia i także bardziej „kojarzy się” z taką bronią – można nim też walczyć w zwarciu. Gdy broni tej używa się jako broni białej, należy uważać na to, żeby czakramem nie parować cięć przeciwnika, bo ten, nawet wzmocniony magią, może się po prostu uszkodzić lub nawet złamać, a przez to nie nadawałby się już do użytku. Poza tym, do tego konkretnego typu czakramu w zestawie zawsze znajdują się specjalne rękawice, które z bronią łączy magiczna więź, często nazywana „Przysięgą”. Przeważnie są one skórzane, często dodatkowo wzmocnione na wewnętrznych stronach, które ochraniają dłoń. Konkretna para rękawic jest związana z jednym Zaprzysiężonym Czakramem, dlatego też zawsze na górnej części każdej rękawicy z pary, znajduje się niewielki wizerunek broni, z którą są one związane.

Właściwości i zastosowanie

Oprócz tego, że zaklęcia magiczne wzmacniają całą konstrukcję czakramu (zwiększają wytrzymałość broni i jej ostrość), to odpowiadają też za „Magiczną Przysięgę”, czyli więź, którą za pomocą magii tworzy się między czakramem i parą specjalnych rękawic. Magiczne runy za nią odpowiadające znajdują się także na każdym z tych przedmiotów – w przypadku czakramów zawarte są w części ozdobnej broni, a w przypadku rękawic znajdują się one w symbolach, które przedstawiają Czakram, z którym są one połączone. Przysięga ta polega na tym, że osoba, która ma założone rękawice związane z konkretnym Zaprzysiężonym Czakramem, rzuci nim, to będzie mogła przywołać go do siebie z powrotem. Nic więcej. Siła fizyczna jest ważna w przypadku siły rzutu i tego, jak daleko może polecieć czakram, jednak oprócz niej rzucający powinien mieć dobry wzrok i precyzję w dłoniach, żeby trafić dokładnie tam, gdzie celuje. W przypadku używania takiej broni w czasie walki w zwarciu, bardzo ważna okazuje się zwinność i zręczność, które ułatwiają unikanie ataków przeciwnika. Owszem, można nim ucinać kończyny, jednak może okazać się to trudne, zwłaszcza dla osób, które nie są bardzo silne.

Informacje dodatkowe

Trening w używaniu czakramu jest bardzo trudny, wymagający i długotrwały, poza tym w Środkowej Części Alaranii jest to broń rzadko spotykana. Można nawet określić ją mianem broni egzotycznej.

Arsenalium
Pancerze Test
Pancerze wierzchowców Test
Broń dystansowa Zaprzysiężony Czakram
Broń biała Zsyłający Koszmary
Machiny oblężnicze Test
Inne Test
Szablony Szablon opisu arsenaliów