Zsyłający Koszmary

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zsyłający Koszmary
Arsenalium zsylajacy koszmary.jpg
Typ Broń biała
Rodzaj Sierp
Materiał Stal wzmocniona magią i metale miękkie, które wykorzystuje się do wykonywania zdobień na broni i

w okolicy rękojeści.

Wygląd

Znane każdemu półokrągłe ostrze sierpa w tej wersji jest naostrzone nie tylko po stronie wewnętrznej, lecz także zewnętrznej, co zwiększa jego ogólne możliwości bojowe. Długość samego ostrza przeważnie waha się między jedną trzecią stopy i pełną stopą, choć może być to niewidoczne na pierwszy rzut oka – w końcu jest ono zakrzywione. Poza tym, ta konkretne wersja – „Zsyłający Koszmary” – zawsze ma w jakiś sposób ozdobione ostrze, nawet jeśli jest to zwykła linia wykonana z jednego z materiałów, których najczęściej używa się do ich ozdoby. Zdobienia te, nawet najprostsze, są źródłem magicznej mocy sierpa. Rękojeść tej broni może być różna. W tańszych wersjach są to skórzane, cienkie paski owinięte wokół metalu, a w droższych może to być inny (droższy) materiał, który zapewnia lepszą przyczepność i utrudnia broni wyślizgnięcie się z dłoni. Służy do bezpośredniej walki z przeciwnikiem, choć jego magiczne właściwości właściwie polegają na tym, żeby nie zabijać wroga od razu, a najpierw zranić go raz, dwa lub kilka razy, aby pozwolić działać magii zawartej w Zsyłającym Koszmary.

Właściwości i zastosowanie

Magia emocji zaklęta w ostrzu pozwala dzierżącemu sierp na zsyłanie koszmarów na osoby, które zostaną przez niego zranione, a im więcej ran zostanie zadanych, tym gorsze są te koszmary i wydają się bardziej realne. Od siły woli widzącego je zależy to, czy uda mu się przebić przez iluzję i uświadomić sobie, że obrazy te nie są prawdziwe, choć ze zwiększającą się liczbą ran na ciele takiej osoby, słabnie ona, a przez to też trudniej jest jej przeciwstawić się efektom magicznego sierpa.

Informacje dodatkowe

Co ciekawe, sierp jest używany w celach rytualnych przez niektóre plemiona, sekty i ugrupowania, w których wierze ważne jest pokonywanie własnych obaw i słabości. Jeśli w posiadaniu kapłana takiej społeczności znajduje się Zsyłający Koszmary, to w czasie świętych obrzędów i uroczystości może on ranić nim osoby gotowe podjąć próbę przeciwstawienia się temu, czego się boją.

Arsenalium
Pancerze Test
Pancerze wierzchowców Test
Broń dystansowa Zaprzysiężony Czakram
Broń biała Zsyłający Koszmary
Machiny oblężnicze Test
Inne Test
Szablony Szablon opisu arsenaliów