Związki: Elfy

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj

Leśne Elfy

Zwiazki elfy 2.jpg

Leśne elfy nie przywiązują szczególnej wagi do orientacji seksualnej, choć znaczna większość społeczeństwa należy do grona osób heteroseksualnych, to związki jednopłciowe również się zdarzają. Leśne elfy mogą zawierać małżeństwa niezależnie od płci. Jednak nawet brak potwierdzenia związku na „papierze” i tak pozwala parom jednopłciowym adoptować dzieci z sierocińców. Elfowie nie widzą problemu w miłości do tej samej płci. Są rasą, która bardzo mocno wierzy w przywiązanie, uczucia, miłość i wspólne, zgodne społeczeństwo, dlatego pary jednopłciowe, choć może nie są na porządku dziennym, są przyjmowane jak pary heteroseksualne. Biseksualność również nie jest wśród nich niczym niezwykłym i jest znacznie częstsza niż na przykład u ludzi. Leśne elfy nie uznają jednak poligamii, uważają, że miłość należy dzielić z jedną osobą. Są zwolennikami związków monogamicznych, trwających całe życie. W społeczeństwie leśnych elfów nie istniej pojęcie „rozwodu”, związki zawarte formalnie trwają do końca życia. Oczywiście świat nie jest idealny i nawet wśród elfów zdarzają się rozstania. Jeżeli jedno z małżonków zostaje uznane za zaginione dłużej niż przez 30 lat, to to które pozostało w miejscu zamieszkania może wystąpić o unieważnienie małżeństwa, lub uznanie małżonka za zmarłego. W takiej sytuacji elf może zawrzeć ponowne małżeństwo. Wśród elfów jest wiele osób, które określają siebie mianem "drayd", od elfickiego draydalin, które oznacza po prostu elf. Są to osoby, które nie określają swojej płci ani jako męskiej, ani kobiecej. Nie jest to wcale rzadkie zjawisko, zwłaszcza, że spora część elfów cieszy się delikatną urodą. Społeczeństwo akceptuje taki stan rzeczy i jest on dla nich normą.

Górskie Elfy

Zwiazki elfy 3.jpg

Sam temat seksualności wśród górskich elfów jest niezwykle trudny, rasa ta unika rozmów na temat związków fizycznych niezależnie od tego o jakiej płci mowa. Górskie elfy są niezwykle opanowanym i bardzo powściągliwym ludem, tematy zbliżeń są tematem tabu, o którym praktycznie się nie rozmawia. Oficjalnie jednak wśród górskich elfów można spotkać wyłącznie pary heteroseksualne – zaznaczam – oficjalnie. Górskie elfy wiążą się na całe życie i to niezależnie od płci. Bardzo ciekawym zjawiskiem są śluby osób nieheteroseksualnych z płcią przeciwną, które są wyłącznie przykrywką dla prawdziwych skłonności danego elfa. Najbliżsi najczęściej wiedzą o skłonnościach swojego syna, czy córki, ale i tak pozwalają na takie małżeństwa. Jest to spowodowane najczęściej chęcią zespolenia dwóch rodów. Choć wydaje się to bardzo dziwne w takich małżeństwach często panuje ogromny spokój, a małżonkowie są ze sobą silnie związani przyjaźnią. W takich związkach nie mówi się o jako takiej „zdradzie”, choć przeważnie współmałżonkowie mają swoich ukochanych tej samej płci stojących gdzieś z boku. Nierzadko kochanek męża, czy kochanka żony mieszka w sąsiednim dworze, lub nawet we dworze małżonków. Nikt jednak nie mówi o tym otwarcie. A osoby prowadzące życie z takimi małżeństwami nazywane są „przyjaciółmi rodziny”. Zazwyczaj o prawdziwym charakterze takich małżeństw wie tylko najbliższa rodzina, a wszyscy pozostali są utrzymywani w przekonaniu iż dany związek jest absolutnie heteroseksualny. Zważywszy na to, że górskie elfy są niezbyt płodne, a temat seksu bardzo delikatny, nikogo nie dziwi fakt, że w małżeństwie przez długie lata nie pojawiają się dzieci. Podsumowując, społeczeństwo górskich elfów udaje heteroseksualne, w rzeczywistości jednak pary jednopłciowe wcale nie są rzadkością. Dwóch elfów, czy dwie elfki mieszkające pod jednym dachem zdarzają się częściej niż mogłoby się wydawać, po prostu społeczeństwo nazywa takie pary przyjaciółmi, nikt nie określa takich związków jako partnerskich, czy małżeńskich. Oficjalnie bowiem w związek małżeński mogą wstąpić jedynie osoby różnych płci. Jeśli zaś chodzi o dzieci, to tu sprawa ma się podobnie jak u elfów leśnych, adopcja dzieci z sierocińców nie stanowi żadnego problemu. Dziecko mogą przyjąć pod swój dach zarówno „przyjaciele” mieszkający razem, jak i małżeństwa. Trzeba też powiedzieć, że wśród tej rasy samo małżeństwo nie jest tak ważne jak na przykład wśród ludzi. Górskie elfy potwierdzają swoje intencje notarialnie zazwyczaj tylko jeśli stoją na szczycie społeczeństwa, czyli wśród najbogatszych, arystokratów i szlachciców. Pary w niższych warstwach społecznych często żyją razem bez formalnego potwierdzenia związku.

Morskie Elfy

Zwiazki elfy lesne.jpg

Wielu ludzi uważa, że morskie elfy to najczęściej osoby aseksualne, ze względu na to, że tak naprawdę nie ma wielu źródeł opisujących tą rasę. Prawdą jest, że aseksualność wśród morskich elfów jest znacznie częstsza niż u innych ras. Teorie głoszą, że jest ona spowodowana samotniczym trybem życia morskich elfów, które z biegiem lat straciły zainteresowanie związkami fizycznymi, emocjonalnymi i romantycznymi z drugą osobą. Wśród morskich elfów panuje wiele rodzajów związków i wstępują wszystkie orientacje seksualne. Najczęstsza jednak jest biseksualność. Do tej pory źródła mówiły tylko o morskich elfach mieszkających niedaleko wybrzeży, które łączą się w pary raz w roku, by spłodzić potomstwo. Pary takie wychowują dzieci w związkach zarówno hetero jak i homoseksualnych (lub samotnie). Teorie mówiły o tym, że większość morskich elfów nie tworzy trwałych związków, obecnie uważa się, że na pojedynczych, małych wyspach Archipelagu Farrahin żyją średniej wielkości społeczeństwa stworzone wyłącznie przez morskie elfy. Przedstawiciele tej podrasy elfów, jak już było wspominanie w większości są biseksualni. Te elfy, które zamieszkują społeczności nie dość, że w dużej mierze charakteryzują się pociągiem do obu płci, to tworzą związki poliamoryczne. Wśród morskich elfów nie zawiera się małżeństw, nie uświęca związków, elfowie tej rasy żyją ze sobą w różnych konfiguracjach. Dzieci wychowywane są przez rodziny, w których nie raz żyje kilka osób. Związki poliamoryczne wśród morskich elfów nie opierają się głównie na pociągu seksualnym i chęci spłodzenia potomstwa, ważniejsza jest więź emocjonalna między wszystkimi partnerami. Kontakty seksualne znajdują się na drugim miejscu. Niezależnie w jakiej konfiguracji znajduje się związek poliamoryczny morskich elfów, dziecko urodzone w takiej rodzinie wychowywane jest wspólnie przez nią całą. Jeśli chodzi o matkę takiego dziecka nie ma wątpliwości kto nią jest, jeśli natomiast w rodzinie poliamorycznej jest więcej niż jeden mężczyzna, ojcem może być każdy partner. Morskie elfy żyjący w takich rodzinach nie dociekają ojcostwa, uznaje się, że każdy partner jest ojcem potomka. Co ciekawe w poliamorycznych rodzinach morskich elfów nie ma specjalnego nazewnictwa rodziców. Niezależnie od ilości osób każda kobieta jest nazywana przez potomka mamą (matką), a każdy mężczyzna tatą (ojcem), dotyczy to także rodzin homoseksualnych, jeżeli posiadają potomstwo.

Lodowe Elfy

Lodowe elfy w dużej większości są heteroseksualne, wynika to z tego, że z takich związków rodzą się dzieci, jednak nie chodzi tutaj o geny, a o to, by młodsze pokolenia chroniły starsze. Oczywiście liczą się też cechy obu partnerów, gdzie rzecz jasna pożądana jest siła i zdrowie, jednak na pierwszym planie stoi budowa społeczeństwa. Lodowe elfy nie są typowo patriarchalną rasą. Ze względu na trudy życia, walki uczą się zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Kobiety mogą być zarówno kowalami, jak wojowniczkami. Dzieci słabsze fizycznie zaczynają naukę równie szybko co dzieci silniejsze. Nawet dla tych słabszych znajdują się zajęcia, jak tkanie, szycie, gotowanie, opieka nad zwierzętami, co ciekawe tutaj dziewczynki i chłopcy również są równi sobie. Oznacza to, że niektórzy mężczyźni zajmują się gotowaniem, czy krawiectwem i dla społeczeństwa jest to całkowicie normalne. Lodowe elfy tworzą bardzo zwarte społeczności i uważają, że każda praca jest równie ważna. Jeżeli chodzi o homoseksualizm i biseksualizm to nie jest on powszechny, jednak jeżeli w jakiejś grupie znajdą się takie osoby są one akceptowane, zwłaszcza, jeżeli wychowują dzieci. Jak w każdym społeczeństwie, tak i wśród lodowych elfów można znaleźć sieroty, dlatego pary zarówno heteroseksualne (te mniej płodne, lub bezpłodne), jak i homoseksualne często wychowują kilkoro dzieci przyjętych z (rzadka występujących) sierocińców. Co zaś się tyczy aseksualizmu jest on stosunkowo rzadki, ale nawet w takim przypadku, kiedy osoba jest sama może przyjąć pod swój dach dziecko.

Pustynne Elfy

Zwiazki elfy 5.jpg

Pustynne elfy żyją w niewielkich grupach najczęściej na Pustyni Nanher i Wielkiej Pustyni Słońca. Tworzą nomadzkie społeczeństwa, która często przenoszą się z miejsca na miejsce. Zdarzają się jednak osady, a nawet miasteczka pustynnych elfów zamieszkujące oazy. Pustynne elfy są monogamiczne, wiążą się ze sobą na bardzo długo, najczęściej na całe życie. Najbardziej powszechną orientacją seksualną pustynnych elfów jest heteroseksualizm, jest to związane z chęcią przekazania genów swojemu potomkowi. Ze względu na trudy życia na pustyni hołduje się zasadzie dwa plus jeden, czyli dwoje rodziców plus dziecko. Pustynne elfy są mocno matriarchalne, społeczeństwu najczęściej przewodzi kobieta, ona wybiera sobie partnera i decyduje o wychowaniu dziecka. Pustynne elfy nie patrzą krzywo na związki homoseksualne, ale znacznie lepiej przyjmują związki w których znajdują się dwie kobiety, niż dwóch mężczyzn. Jeszcze lepiej przyjmowane są jednak pary kobiet, z których przynajmniej jedna jest biseksualna. Dlaczego? Ponieważ strona, która jest biseksualna, za zgodą partnerki wybiera odpowiedniego partnera by zajść z nim w ciążę. Wszystko dzieje się za aprobatą całej trójki, nie ma mowy o wykorzystywaniu mężczyzny, on musi zgodzić się na taki układ. Pustynne elfy są zgoła odmienne od górskich elfów, w kwestii rozmawiania o orientacji seksualnej i samym seksie. Nie chodzi o to, że sprowadzają seks do czystej fizyczności, bo tak nie jest, ale nie jest to dla nich temat tabu. Pary homoseksualne mężczyzn nie są potępiane, ale zdarzają się rzadko. Jeśli zaś chodzi o adopcję, to nie ma z tym problemu, jeżeli para homoseksualna chce mieć dziecko, może je przysposobić, o ile gdzieś znajdzie się osierocony potomek.

Mroczne Elfy

Zwiazki elfy 6.jpg

Zdecydowana większość mrocznych elfów jej heteroseksualna. Chodzi tu głównie o przekazywanie genów, zwłaszcza, jeżeli znajdzie się odpowiedniego partnera, lub partnerkę. Mroczne elfy różni od innych podras efów to, że rzadko wiążą się na całe życie. Często elfka ma kilkoro dzieci, z różnymi mężczyznami. Mimo swojej niezbyt przyjemnej natury każdy partner takiej elfki opiekuje się jej dziećmi z poprzednich związków, ale utrzymuje także kontakty ze swoimi wcześniejszymi partnerkami, jeżeli ma z nimi potomstwo. Mroczne elfy wspierają się bardzo mocno w wychowaniu potomków, o ile są one odpowiednie, to znaczy, zdrowe i silne. Niestety słabe dzieci bardzo często umierają, nie znosząc trudów życia, lub niestety są uśmiercane. Jeśli chodzi o aseksualizm to wśród mrocznych elfów występuje on stosunkowo rzadko. Osoby homoseksualne natomiast ukrywają się ze swoją orientacją, mroczne elfy nie są tolerancyjne i w tej kwestii bardzo surowe, osoby, które ujawniają takie skłonności są wykluczane ze społeczności. Uważa się bowiem, że homoseksualizm jest wynaturzeniem, głównie dlatego, że z takich związków nie rodzi się potomstwo. Osoby homoseksualne najczęściej żyją w kłamstwie udając kogoś kim nie są, koniec końców uciekają na powierzchnię. Podobnie sprawa wygląda wśród osób biseksualnych, jeżeli pragną być z osobami tej samej płci. Aseksualne elfy zdarzają się rzadko, jak już było wspomniane, ale mają znacznie łatwiejsze życie niż osoby homoseksualne, trzeba jednak powiedzieć, że mężczyźni samotni są znacznie lepiej przyjmowani przez społeczeństwo niż kobiety. U mężczyzn uznaje się, że sam wybiera drogę samotności, u kobiet, cóż... Najczęściej obarcza się je brakiem płodności.

Półelfy

Tutaj sprawa jest niezwykle prosta. U półelfów występują wszystkie orientacje, a kwestia wychowania, sposobu patrzenia na pary jednopłciowe, czy adopcji dzieci zależy wyłącznie od społeczności w jakiej taki elf się wychował, lub w jakiej funkcjonuje.