Związki: Nieumarli

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wampiry i Dhampiry

Zwiazki nieumarli.jpg

Wampiry są gatunkiem, który jest bardzo tolerancyjny jeśli chodzi o orientację seksualną. Związki homoseksualne są traktowane tak samo, jak relacje heteroseksualne. W przypadku osób biseksualnych wampiry również nie mają obiekcji. A duża część wampirów jest panseksualna i nie ma dla nich znaczenia płeć partnera. Co ciekawe aseksualizm u wampirów jest znacznie częstszy, niż u ludzi. Wampiry w zasadzie nie biorą formalnych ślubów, łączą się w pary, żyją razem, ale nie potwierdzają swoich związków podpisaniem stosowanych dokumentów. Z resztą niewiele państw pozwala na śluby nieumarłych, nie licząc dobrze znanej Maurii i Księstwa Karnstein. Same wampiry zazwyczaj nie przywiązuj wagi do formalności. U wampirów właściwie nie występuje poliamoria, związki otwarte, w których znajduje się kilkoro partnerów to zjawisko marginalne. Wracając jeszcze do stosunku wampirów do ślubów, jeżeli para chcę potwierdzić swój związek, to oczywiście może, czy będzie to związek hetero, czy homoseksualny ma znaczenie, ponieważ to, czy dana para będzie mogła się pobrać zależy wyłącznie od miejsca w którym przebywają/mieszkają i tego jakie panuje tam prawo. Co zaś się tyczy dhampirów, sprawa wygląda podobnie, choć u nich jeszcze rzadziej pojawiają się osoby aseksualne, a także biseksualne. Wiele zależy od miejsca wychowania i pobytu danego dhampira. Większa część dhampirów jest heteroseksualna, a homoseksualizm jest raczej rzadki. Wampiry i dhampiry (choć częściej dhampiry), oczywiście wchodzą także w relacje między rasowe. I tutaj również to czy związek ma prawo być jawny, czy nie zależy od miejsca pobytu.

Wśród wampirów używa się pojęcia "vampaes", oznacza ono osobę, która nie utożsamia się z żadną z płci. Nie ma tutaj żadnej reguły jakie są preferencje seksualne vampaes. Wśród wampirów i dhampirów wychowanych wśród nich powstały też dwa pojęcia - ise i sangfaes. Ise, to kobiety, które utożsamiają się z mężczyznami, ubierają się, czeszą, zachowują jak mężczyźni i tak chcą być traktowane. Sangfaes to mężczyźni, którzy czują się kobietami, ubierają się jak one, zachowują i używają żeńskich zaimków. Zarówno wśród wampirów, jak i dhampirów używa się także pojęcia vismata, vismata to osoba, która nie jest do końca aseksualna, lecz nie interesują jej związki fizyczne, a jedynie romantyczne i emocjonalne. Choć wielu wydaje się, że wampiry są słabo zainteresowane emocjami i uczuciami, nie jest to prawdą.

Liche i Upiory

Liche zazwyczaj są aseksualne, wszak ich ciała są praktycznie martwe. Nie interesują ich romantyczne relacje, zarówno fizyczne, jak umysłowe.