Związki: Pradawni

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj

Drakoni

Zwiazki pradawni.jpg

Zacznijmy nieco przewrotnie, ponieważ od drakonów, rasy całkowicie bezpłodnej. Drakoni są stosunkowo nieliczną grupą, przede wszystkim jednak żyją w rozproszeniu. Dla drakonów zazwyczaj nie ma znaczenia orientacja seksualna. Ich stosunek do par hetero, czy homoseksualnych jest neutralny. Oczywiście sami drakoni, mimo bezpłodności nie stronią od związków, oczywiście jeżeli dana osoba żyje w drodze, ciężko mówić o trwałych relacjach. Jednak zdarzają się osoby, które wiążą się ze sobą na stałe. Jeżeli chodzi o orientację seksualną wyłącznie w obrębie tej rasy, ze względu na jej rozproszenie nigdy nie przeprowadzono badań na ten temat. Uważa się jednak, że u drakonów, jak u większości, występują wszystkie orientację. Pewien uczony z Nandan-Theru napisał jednak pracę, w której twierdził, że znaczna większość drakonów to osoby biseksualne i aseksualne. Ich aseksualność miała wynikać z przyzwyczajenia do samotnych, długich podróży. O dziwo biseksualność również wynikać miała z wędrówki po świecie, twierdził on jednak, że ta druga grupa nie potrafi przystosować się do samotności, dlatego brak towarzystwa w podróżach rekompensuje sobie przelotnymi związkami z obojgiem płci. Warto wspomnieć, że drakoni angażują się w relacje seksualne właściwie z każdą inną rasą humanoidalną. Wyjątek stanowią nieumarli, do których drakoni nie mają zaufania, poza tym seks z nieumarłymi uważany jest przez nich za nieczysty.

Czarodzieje i Smoki

Zwiazki pradawni 1.jpg

Smoki i czarodzieje mają bardzo luźne podejście do spraw seksualności, orientacji i związków. Czarodzieje wiążą się z różnymi rasami, choć oczywiście najbardziej pożąda się par w konfiguracji czarodziej-czarodziejka. I tutaj, jak w większości przypadków liczy się przekazanie silnych, magicznych genów. Poza tym czarodzieje są zarówno, hetero, homo, bi i aseksualni. Co ciekawe wśród smoków również występują wszystkie orientacje. Obie te grupy wiążą się z osobami najróżniejszych ras. Wliczając w to nieumarłych, piekielnych, czy demony. U czarodziejów dużą rolę na postrzeganie seksualności, ma społeczeństwo w jakim się wychowywali.

Zwiazki pradawni 2.jpg

U smoków społeczeństwo właściwie nie ma wpływu na postrzeganie związków z różnymi płciami, zwyczajnie tej rasy nie obchodzą stosunki innych, nie tylko odmiennych ras, ale także swojej własnej. Są one neutralne w sprawach seksualności.

Ciekawostką jest natomiast, że przez wiele pokoleń wierzono i wśród smoków występuje zjawisko nazywane „ naturalnym heteroseksualizmem”, oznacza to, że wszystkie smoki rodzą się heteroseksualne, ma to związek z bardzo silnym działaniem hormonów, które posiadają tylko smoki, hormony te sprawiają, że smoki w pewnym momencie życia powinny czuć przymus przekazania genów. Odkąd uczeni odkryli ten specyficzny hormon, zaczęto przekonywać, że smoki są wyłącznie heteroseksualne. Dopiero w późniejszych badaniach, okazało się, że niektórzy przedstawiciele tej rasy rodzą się bez maleńkiego gruczołu, znajdującego się w karku, który produkuje hormon odpowiedzialny za przymus przekazania genów potomstwu. Zbadano też smoki, u których gruczoł ten był zanikowy. Obecnie uważa się, jak było już wspomniane, że smoki mogą posiadać wszystkie orientacje seksualne. Trzeba również dodać, że gruczoł, o którym było wspomniane istnieje naprawdę i wydzielany przez niego hormon faktycznie sprawia, że niektóre smoki, w pewnym okresie życia, czują usilne pragnienie posiadania potomka. Ze smoczych hormonów, nazywanych w języku uczonych „draco sitis” - czyli smocze pragnienie, można wyprodukować płyn, który podany dowolnej istocie, czy to w postaci pitnej, czy nawet zastrzyku, powoduje, wręcz szalone pragnienie posiadania potomstwa, niezależnie od tego czy osoba, lub zwierzę posiadają partnera, czy partnerkę. Wystarczy kilka kropel specyfiku, by wymusić na drugiej osobie określone reakcje. „Smocze pożądanie”, bo tak nazwano eliksir jest jednak bardzo drogi, maleńka buteleczka potrafi kosztować tyle, co dwór. Jest to spowodowane dwiema czynnikami. Po pierwsze pozyskanie hormonu od smoka graniczy z cudem, po drugie alchemik musi wyprodukować eliksir, do którego potrzeba także innych składników (choć już znacznie łatwiejszych w zdobyciu) , po trzecie eliksir ten jest znany, ale niezbyt legalny. Transakcję dotyczące tego specyfiku odbywają się potajemnie.