Związki i Miłość

Z Grymuar
Wersja z dnia 23:35, 18 wrz 2020 autorstwa Niara (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Świat Fikcyjny
Artykuł odnosi się wyłącznie do świata Alaranii, nie należy porównywać go z naukowymi opracowaniami ze świata realnego. Alarania jest światem całkowicie fikcyjnym, pojęcia użyte w artykule mogą nie istnieć w świecie rzeczywistym, a opinie w nim przedstawione mogą różnić się znaczeniem pomiędzy światem realnym, a światem gry.

Poniższy artykuł traktuje o najróżniejszych aspektach miłości w Alaranii. Od orientacji seksualnych, przez typy rodzin, po obrzędy ślubne, czy hierarchie rodzinne. Podzielony jest głównie według ras, ale informacje zawarte w poszczególnych opisach nie mają żadnego schematu, tak jak ma to miejsce w Bestiariuszu, czy Atlasie Roślin. Artykuł nie jest ukończony i będzie rozwijany z czasem.

Orientacje seksualne

Orientacja seksualna w świecie Alraranii jest tematem bardzo trudnym i złożonym. Trzeba jednak powiedzieć, że naukowcy (alarańscy rzecz jasna) wyodrębnili i nazwali pięć głównych typów orientacji seksualnej, są nimi:

  • Heteroseksualizm - orientacja seksualna polegająca na trwałym emocjonalnym, romantycznym i fizycznym pociągu przedstawiciela danej rasy do płci odmiennej od własnej.
  • Homoseksualizm – orientacja seksualna polegająca na emocjonalnym, romantycznym i fizycznym pociągu do płci takiej samej jak własna.
  • Biseksualizm – orientacja seksualna, w której osoba może odczuwać pociąg fizyczny, romantyczny i seksualny do obojga płci.
  • Aseksualizm - trwałe nieodczuwanie pociągu seksualnego wobec innych osób niezależnie od płci i rasy.
  • Panseksualizm - seksualny, romantyczny i/ lub emocjonalny pociąg do osób niezależnie od ich płci i rasy.

Świat Alaranii zdominowany jest zdecydowanie przez osoby heteroseksualne. Związki płci przeciwnych są na porządku dziennym zwłaszcza wśród ludzi, głównie alaranian, mahińczyków i tarian. Wśród tych ras związki heteroseksualne są uznawane za normalne i prawidłowe. Nie oznacza to jednak, że wśród tych ras nie występują inne orientacje seksualne. Niestety, w kulturach zdominowanych przez ludzi z wyżej wymienionych ras, homoseksualizm, czy biseksualizm są uważane za poważne odchylenie, nie tylko w kwestiach pociągu seksualnego, ale także kulturowego. Całkowicie odmienną sytuację obserwuje się natomiast wśród eravallów. Homoseksualizm i biseksualizm u tej podrasy traktowany jest jak coś zupełnie naturalnego. Naukowcy twierdzą, że jest to spowodowane androgeniczną urodą tego typu ludzi. Gdzie często po cechach fizycznych trudno jednoznacznie określić płeć danej osoby.

Orientacja seksualna, a rasa