Ereinen

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ereinen

Surowiec ereinen.jpg

Typ Inne: Plazma
Pozyskiwanie Magiczne

Typ

Plazma.

Pozyskiwanie

Ereinen, inaczej: plazma świetlista, to bardzo rzadkie skupisko magicznej magmy, usytuowane pod skalną warstwą ziemi. Jedynym sposobem, by ją wydobyć, jest odnalezienie odkrytego źródła, w które trafił piorun i pobranie jej spomiędzy skał naczyniem nasyconym magią ochronną. Źródło można znaleźć w każdym miejscu w Alarani, jednak nie jest to łatwe, bo występowanie jest losowe, a i zasobność może być bardzo nikła oraz zanieczyszczona.

Wygląd

W stanie stałym wygląda jak zwykły kamień lub skała, lecz po trafieniu piorunem w źródło świeci się intensywnym błękitem.

Właściwości i zastosowanie

Ereinen jest niezwykle żrącą substancją, więc nie należy używać do niej niczego, co nie ma na sobie zaklęcia ochronnego. Gdy uderzy w nią piorun, zostaje naładowana potężną dawką energii, której nie ma na świecie inny surowiec czy przedmiot z niego wykonany. Niemniej, należy przechowywać ją z dala od światła, najlepiej w zamknięciu, żeby energia nie znalazła przypadkiem ujścia, bo plazma jest niestabilna i łatwo ulega rozpadowi, co może wywołać katastrofalną w skutkach eksplozję magiczną.

Informacje dodatkowe

Brak.

Kompedium Surowców
Drewna Cekka Szlachetna
Metale Srebro Oceaniczne - Barachit
Minerały Vatnestin
Kamienie Aigam - Yenamite - Thargorn
Szkła i kryształy Kryształ Księżycowy - Primatervetium - Oko Dnia
Kamienie jubilerskie Test
Inne Ereinen - Wiatry Magii - Liścień - Splot Świetlny
Szablony Przykładowy szablon opisu surowca