Yenamite

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Yenamite

Surowiec yenamite.jpg

Typ Kamień
Pozyskiwanie Kopalne

Typ

Kamień.

Pozyskiwanie

Yenamite, inaczej: skalne cukierki, znaleźć można w wielu miejscach Kontynentu, a także na wyspach, lecz głównym źródłem, z którego pochodzi, są Góry Słoneczne. Występuje na zboczach najbardziej nasłonecznionych wzniesień, więc w jaskiniach go nie uświadczymy. Bardzo łatwo jest go pozyskać — wystarczy dłutem ostukać kilka razy dookoła skrzącego się kamienia i wyjąć go ze ściany.

Wygląd

W naturalnym środowisku z oddali przypomina błyszczące się diamenciki o różnych barwach. Kamień ten najczęściej można znaleźć w kolorze jasnego błękitu, jasnego fioletu lub jasnego różu. Zdaje się mieć ostre krawędzie, lecz to tylko złudzenie — tak naprawdę jest bardzo kruchy i łatwo jest go przełamać w dłoni bez większego wysiłku, dlatego podczas obróbki należy szlifować go bardzo ostrożnie i delikatnie.

Właściwości i zastosowanie

Yenamite jest słodki w smaku, niezależnie od ubarwienia smakuje tak samo: jak cukier połączony z owocami. Jest więc wykorzystywany do produkcji cukierków, które można długo ssać, a ich rozmiar nieznacznie się tylko zmniejszy. Jest więc to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi; przez jego powszechną dostępność i łatwe wydobywanie kosztuje niewiele. Poza tym, po oszlifowaniu nadaje się idealnie do kompozycji dekoracyjnych.

Informacje dodatkowe

Brak.

Kompedium Surowców
Drewna Cekka Szlachetna
Metale Srebro Oceaniczne - Barachit
Minerały Vatnestin
Kamienie Aigam - Yenamite - Thargorn
Szkła i kryształy Kryształ Księżycowy - Primatervetium - Oko Dnia
Kamienie jubilerskie Test
Inne Ereinen - Wiatry Magii - Liścień - Splot Świetlny
Szablony Przykładowy szablon opisu surowca