Srebro Oceaniczne

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Srebro Oceaniczne

Surowiec srebro oceaniczne.jpg

Typ Metal
Pozyskiwanie Kopalne

Typ

Metal.

Pozyskiwanie

Metal ten w swojej naturalnej postaci występuje głęboko pod powierzchnią alarańskich wód, jak Ocean Jadeitów czy Morze Cienia. Do jego wydobycia potrzeba dużo cierpliwości, gdyż już samo zejście na jedno z den oceanu powoduje niemało trudności, nie wspominając o samym procesie pozyskiwania. Srebro bowiem wtopione jest w dno i żeby je od niego oddzielić, musi zostać wytworzona wysoka temperatura, pod wpływem której metal się topi i dopiero w postaci płynnej może być przetransportowany na powierzchnię. W tym czasie srebro zastyga i staje się gotowe do właściwej obróbki.

Wygląd

W postaci pierwotnej metal jest twardy, mimo że łatwo poddaje się kształtowaniu pod wpływem temperatury. Bardzo trudno przez to go pokruszyć. Jego powierzchnia jest błyszcząca i pokryta quasi-pyłem w kolorach przechodzących od zielonego nawet po samą czerwień, w zależności od światła i jego natężenia. W dotyku jest chropowaty, szorstki i mało przyjemny, dlatego zaleca się trzymać go przez grubsze rękawice. Po obróbce zaś jest on przyjemnie gładki, dzięki czemu można bez przeszkód dostrzec wyróżniające go barwy chromatyczne, nadające mu jego niepowtarzalny charakter.

Właściwości i zastosowanie

Jak już wspomniano, srebro jest twarde, ale jednocześnie plastyczne i wytrzymałe. Jest za to bardzo podatne na energię magiczną, której ilość może magazynować adekwatnie do swojej powierzchni. I nie ma znaczenia, czy jest to postać pierwotna srebra, czy przerobiona — przedmioty z niego wykonane są doskonałe do przechowywania zaklęć. Srebro oceaniczne służy głównie do wyrabiania Luster Komunikacji, dzięki którym ich posiadacze mogą się ze sobą porozumiewać, przebywając na dwóch różnych końcach świata. Niestety, są one bardzo rzadkie, drogie i niechętnie sprzedawane, dlatego tylko najbardziej wpływowe osobistości mogą cieszyć się posiadaniem takich cacek w swojej kolekcji. Ponadto, wytwarza się z niego również bardzo prostą biżuterię, służącą głównie magom i zaklinaczom do kreomagowania.

Informacje dodatkowe

Wytwarzane ze srebra oceanicznego przedmioty, czymkolwiek by one nie były, są w stanie pomieścić w sobie ogromną ilość energii magicznej, gdyż posiadają większą powierzchnię chłonną, niż gdyby srebro było w swojej naturalnej postaci.

Metal ten można pozyskać tylko magicznie, a samo wydobycie może dojść do skutku jedynie, jeżeli podejmie się tego ktoś, kto może oddychać pod wodą. Jedynymi takimi humanoidami są syreny i trytony. Dodatkowo muszą albo posiadać przedmiot magiczny, który rozgrzeje metal na dnie, albo samemu posiadać taką magię. Dlatego posiadacze tego srebra to naprawdę nieliczni. Trzeba jednak przyznać, że zajmowanie się tą profesją, jest niezwykle intratne.

Kompedium Surowców
Drewna Cekka Szlachetna
Metale Srebro Oceaniczne - Barachit
Minerały Vatnestin
Kamienie Aigam - Yenamite - Thargorn
Szkła i kryształy Kryształ Księżycowy - Primatervetium - Oko Dnia
Kamienie jubilerskie Test
Inne Ereinen - Wiatry Magii - Liścień - Splot Świetlny
Szablony Przykładowy szablon opisu surowca