Wiatry Magii

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wiatry Magii

Surowiec wiatry magii.jpg

Typ Gaz
Pozyskiwanie Magiczne

Typ

Kryształ.

Pozyskiwanie

Po spustoszeniu jakie wydarzyło się podczas próby rozwarcia bramy czasu przez Przodków, różne „wiatry magii” rozpierzchły się po Alaranii. Na Pustyni Nanher, która przez to wydarzenie stała się jałową ziemią od czasu do czasu znaleźć można małe szczeliny, z których sączą się uwolnione przez ciśnienie „obłoczki” złożone z magicznej energii. Znalezienie takich szczelin jest bardzo czasochłonne i wymaga dużo szczęścia. Niektórzy poszukiwacze sami próbują wykryć duże skupiska energii i kują ziemię lub mury Zatopionego Miasta niczym górnicy w poszukiwaniu Wiatrów Magii, inaczej zwanych Obłoczkami.

Wygląd

Gaz jest wyjątkowo gęsty i bardzo wolno, leniwie rozpuszcza się w powietrzu. Dlatego z łatwością można napełnić nim naczynie, a osoby, które posiadają talent magiczny do wiązania i przekierowywania energii są w stanie zrobić to w zasadzie bezwysiłkowo. Posiada wiele różnych kolorów, ale najbardziej typowymi jest omawiany w tym przypadku różowy, równie częstym jest też granat, oba odcienie wyglądające jak chmury podczas zmierzchu (stąd potoczna nazwa Obłoczki). Są półprzezroczyste, często mieniące się na perłowy odcień i zdają się być w ciągłym, choć powolnym ruchu. Różowe Wiatry Magii nazywane są również potocznie Obłoczkami Cukrowymi.

Właściwości i zastosowanie

Wiatry Magii są badane przez największe Akademie Magiczne, przez Rady Magów i Alchemików, jak i również mnóstwo pojedynczych naukowców próbuje dociec czym jest owa pierwotna energia. Na razie wiadomo, że każda z esencji magicznych ma odrębne właściwości i są one związane z kolorem Obłoczków. Podnoszą one siłę zaklęcia z danej dziedziny, obniżając moc tych z innych dziedzin. Pomagają przy tworzeniu artefaktów i mikstur, działają również jako katalizator reakcji chemiczno- magicznych. Różowe Wiatry Magii są związane z magią życia, Granatowe z magią Ducha, Brązowe z magią Ziemi. Znaleziono również wiatry w innych kolorach, ale nadal trwają nad nimi intensywne badania.

Informacje dodatkowe

Po raz pierwszy na Wiatry Magii natknęła się grupa hien cmentarnych, chcących zdobyć artefakty lub bezcenne fragmenty starożytnej architektury czy przedmiotów. Udało im się dotrzeć do korytarzy Zatopionego Miasta. Tam znaleźli reliefy na posadzce, które uznali za być może posiadające jakąś wartość więc rozpoczęli kucie kilofami. Spod powstałej szczeliny zaczął sączyć się gaz. W podziemiu, w korytarzu bez dużej przestrzeni opryszkowie zaczęli dusić się od oparów, które zaczęło chłonąć ich ciało. Szczęściem udało im się wydostać na wyższe kondygnacje, gdzie przypadkiem trafili na czarodzieja, który postanowił badać starożytne ruiny. Udało mu się wydostać wchłoniętą przez ich ciała energię magiczną, tym samym ratując ich, i odkrywając nieznaną dotąd substancję.

Kompedium Surowców
Drewna Cekka Szlachetna
Metale Srebro Oceaniczne - Barachit
Minerały Vatnestin
Kamienie Aigam - Yenamite - Thargorn
Szkła i kryształy Kryształ Księżycowy - Primatervetium - Oko Dnia
Kamienie jubilerskie Test
Inne Ereinen - Wiatry Magii - Liścień - Splot Świetlny
Szablony Przykładowy szablon opisu surowca