Kryształ Księżycowy

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kryształ Księżycowy

Surowiec krysztal ksiezycowy.jpg

Typ Kryształ
Pozyskiwanie Wydobycie z dna jeziora

Typ

Kryształ.

Pozyskiwanie

Kryształy te są szczególne, gdyż znaleźć je można tylko na dnie jeziora Luna. Występują pojedynczo lub w skupiskach liczących sobie od dwóch do czterech sztuk. Wydobywa się je tylko podczas pełni, gdyż wtedy kryształy zaczynają emanować jasną łuną, co ułatwia ich dostrzeżenie na dnie. Zaleca się przy tym niezwykłą ostrożność, gdy kryształ jest łamliwy i podatny na uszkodzenia. Kolejną trudnością jest fakt, iż kryształy znajdują się praktycznie na samym dnie i nie każdy posiada odwagę, aby ryzykować dla nich życiem.

Wygląd

Na pierwszy rzut oka wydaje się on przeźroczysty zwłaszcza w kontakcie ze światłem słonecznym. W zacienionym miejscu i przy dłuższej obserwacji dostrzec można delikatne ledwo dostrzegalne fiołkowe tony barwiące załamania. Pełen potencjał kolorystyczny wydobywa jedynie światło księżyca. Kryształ w kontakcie z luną zaczyna odbijać jej blask, uwydatniając ukrytą w głębi gamę fioletów i błękitów.

Właściwości i zastosowanie

Kryształ jest niezwykle cenny w alchemii, gdyż pełni funkcję dobrego katalizatora. Może pochłaniać i przetrzymywać duże wiązki energii. Ponadto pył kryształu jest składnikiem wielu rzadkich eliksirów i kosmetyków. Najpopularniejszym produktem do którego się go wykorzystuje jest Hydrolat Srebrnego Globu.

Informacje dodatkowe

Kryształy księżycowe należą do minerałów niezwykle trudnych w wydobyciu. Z tego względu jest towarem drogim i luksusowym zarezerwowanym tylko dla ludzi majętnych i świadomych jego właściwości.

Kryształy księżycowe stanowią element insygnium królestwa Arila na które składają się korona, łańcuch, berło, jabłko królewskie oraz sygnet. W każdym z tych elementów kryształ księżycowy jest umiejscowiony jako główna ekspozycja.

Podczas obróki tego kryształu szczególną uwagę należy zwrócić na zabezpieczenie oczu przed pyłem. Niepożądane opiłki mogą uszkodzić wzrok doprowadzając nawet do ślepoty.

Kompedium Surowców
Drewna Cekka Szlachetna
Metale Srebro Oceaniczne - Barachit
Minerały Vatnestin
Kamienie Aigam - Yenamite - Thargorn
Szkła i kryształy Kryształ Księżycowy - Primatervetium - Oko Dnia
Kamienie jubilerskie Test
Inne Ereinen - Wiatry Magii - Liścień - Splot Świetlny
Szablony Przykładowy szablon opisu surowca