Liścień

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Liścień

Surowiec liscien.jpg

Typ Materia organiczna
Pozyskiwanie Zbieractwo

Typ

Materia organiczna - liść.

Pozyskiwanie

Liścień to materia organiczna w postaci liścia drzewa o nazwie Liścieniowiec, pozyskuje się je poprzez zrywanie żywych liści z gałęzi.

Wygląd

Liścień to liście gigantycznych drzew o nazwie Liścieniowiec. Rośliny te osiągają rozmiary sekwoi, przy czym ich liście mogą osiągnąć nawet rozmiary jednego sążnia, choć większość z nich ma rozmiary łokcia. Mają one kształt owalny lancetowaty (patrz grafika) Jedynym znanym miejscem w którym rosną liścieniowce jest Las Driad, gdzie skład ziemi jest odpowiedni. Próbowano przesadzić je w inne miejsca Alaranii, jednak nie chciały się tam przyjąć (nawet wspomagane magią).

Właściwości i zastosowanie

Swoją strukturą przypominają skórę i są wykorzystywane jako zastępstwo dla niej. Są elastyczne, można je ze sobą zszywać i używać do tworzenia butów, toreb, ubrań i innych rzeczy do których zwykle wykorzystywana jest skóra.

Informacje dodatkowe

Liścienie są wytrzymałe w swoim pierwszym stadium, które trwa około roku od zerwania z drzewa. Po tym czasie zaczynają żółknąć i stają się mniej elastyczne, wciąż jednak mogą być używane wszędzie tam gdzie elastyczność nie jest najważniejsza. Po kolejnym roku ich kolor zaczyna przechodzić w czerwony, po czym stają się kruche i powoli zaczynają rozpadać. Da się ich używać jeszcze przez około rok, po czym nadają się już tylko na kompost.

Ze względu na swoje występowanie i trwałość są używane niemal wyłącznie przez Driady i ludność zamieszkującą okolice Lasu Driad z którą te handlują.

Kompedium Surowców
Drewna Cekka Szlachetna
Metale Srebro Oceaniczne - Barachit
Minerały Vatnestin
Kamienie Aigam - Yenamite - Thargorn
Szkła i kryształy Kryształ Księżycowy - Primatervetium - Oko Dnia
Kamienie jubilerskie Test
Inne Ereinen - Wiatry Magii - Liścień - Splot Świetlny
Szablony Przykładowy szablon opisu surowca