Kuchnia: Rubidia
Dla Rubidii charakterystyczne są wielowarstwowe dania zapiekane w glinianych naczyniach. Większość takich zapiekanek składa się z bazy w postaci kaszy bądź roślin strączkowych, dodatku z sezonowych warzyw i mięsa bądź ryb, a wszystko to polewane jest sosem na bazie oliwy bądź soków warzywnych. Typowym dla tego rejonu dodatkiem i jednocześnie przyprawą są marynowane w solance cytrusy, głównie cytryny, które dodaje się zarówno do dań mięsnych, jak i sałatek i innych dań wytrawnych. Z takich cytryn z dodatkiem ostrej papryki, oliwy oraz kolendry i kilku innych ziół przyrządza się marynatę, która świetnie pasuje do ryb. Z owoców morza w postaci małż, krewetek i ośmiornic przygotowuje się zapiekankę z sosem na bazie mleka i jasnej zasmażki, przykrytą ziemniakami utłuczonymi na gładką masę z masłem i przyprawami.
Wśród deserów pochodzących z Rubidii króluje kokos. Najpopularniejsze są proste ciasteczka z wiórków kokosowych i miodu, lecz oprócz nich kokos dodaje się również do przeróżnych ciast, a gotowane w mleku wiórki na gęsto z dodatkiem malin to uwielbiany przez dzieci przysmak.
Rubidia może pochwalić się kilkoma szczególnymi odmianami alkoholu. Jakkolwiek nie jest to kraj słynący z winnic, stąd pochodzi wino, które zyskało szczególne miano wina szarego. Pod względem barwy plasuje się ono między odmianami białymi i różowymi, ma mocno owocowy bukiet, w którym wyczuwa się nuty rabarbaru, truskawek czy mango, ma lekki cytrusowy posmak, a długo leżakowane nabiera pikantności. Najbardziej cenione są jak najmłodsze roczniki, ze względu delikatny, ale złożony smak. Z Rubidii pochodzi również bursztynowa nalewka, która ponoć ma właściwości lecznicze.