Świeca Ciszy

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Świeca Ciszy

Alchemia swieca ciszy.jpg

Przedmiot przemian: Pszczeli wosk

Opis ogólny

Świec Ciszy nie dostanie się w pierwszym lepszym sklepie. Trzeba umieć je znaleźć, a po drodze zyskać gwarancję, że zostały wykonane przez mistrza magii rytuałów, a nie początkującego nekromantę. Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od świec tradycyjnych: mogą mieć podłużny kształt walca lub graniastosłupa ale też kuli i ostrosłupa, a nawet bliżej nieokreślonej bryły. Występują także we wszystkich kolorach, w zależności od barwnika jakiego użył producent. Ich knoty również są zwyczajne: najczęściej bawełniane lub jedwabne, nasączane oliwą albo mocnym alkoholem. To, co jednak wyróżnia Świece Ciszy z tłumu jest płomień. Każda bowiem, bez wyjątku, pali się na czarno. Nie wydzielają też ciepła ani zapachów, jedynie emanują słabą poświatą, która zdaje się pochłaniać wszystkie inne światła (co jest tylko złudzeniem optycznym).

Właściwości

Świece Ciszy powstały aby wielcy magowie mogli strzec swoich tajemnic przed obcymi lub nielojalną służbą w swych pałacach. Po zapaleniu, świeca uwalnia dwie magiczne powłoki, otaczające najbliższe otoczenie. Pierwsza z nich (zewnętrzna) izoluje przychodzące dźwięki w taki sposób, że osoba w środku nie słyszy nic co się do niej mówi. Druga (wewnętrzna) pochłania dźwięki i je rozprasza, nie pozwalając im uciec na zewnątrz. Przerwanie powłoki zewnętrznej przez przekroczenie jej przez istotę o aurze humanoidalnej (zwierzołaki w formie zwierza zostaną natychmiast wykryte) sygnalizowane jest krótkim spięciem i eksplozją płomienia świecy. Przedmiot ten ma też swoją przykrą w skutkach wadę, jeśli wykonać go w sposób nieodpowiedzialny. Zapalenie wadliwej Świecy Ciszy powoduje uwolnienie czarnego, bezwonnego dymu, który odbiera głos najbliżej stojącej istocie. Aby go odzyskać należy ją rozłupać i z resztkami knota udać się do najbliższego, sprawdzonego nekromanty potrafiącego transformować i transportować energię między ciałami.

Otrzymywanie

Świece Ciszy powstają z pszczelego wosku, uprzednio oczyszczonego i przelanego do wybranej formy. Następnie, w czasie jej zastygania należy przygotować knot. Najlepiej sprawdza się do tego bawełniana lub jedwabna nić, wielokrotnie skręcana i nasączana oliwą. Po wysuszeniu knot umieszcza się w centrum kręgu poświęconego sześciu zmysłom i odprawia rytuał. Jego celem jest przekazanie wartości dźwięku dla świata. W tym celu należy zagrać każdą nutę z trzech różnych instrumentów (magowie najczęściej decydują się na skrzypce, pianino i lutnię) a następnie złożyć w ofierze struny głosowe żywego stworzenia (niekoniecznie człowieka, aczkolwiek jak makabryczne by to nie było, świece z ludzkimi lub smoczymi strunami głosowymi są najpotężniejsze). Po odprawieniu rytuału knot trzeba zanurzyć w miękkim wosku i pozwolić mu porządnie stwardnieć.

Alchemia
Szkoły Stara Szkoła Południowa - Nowa Szkoła Południowa - Szkoła Laure Alda
Receptury Alchemiczny Świetlik - Areka Żelazna - Błogosławieństwo Ognia - Marmur słoneczny - Owoce Lanellego - Wina alchemiczne - Żywy Płyn Dermena - Kryształowa Królowa - Kajdannik - Kwas Skałożer - Kryształy Akceleracyjne - Serum Venis Venitis - Eliksir Miłosny - Trucizna Noctua - Nalewka Klarówka - Stal skrytobójców - Płynny Żar - Pożeracz Śmierci - Świeca Ciszy - Szkło Animowane - Kadzidło Demarigońskiego - Czarna Świeca Spiranta - Piorunnica - Driadowy Kryształ - Perfumy Kasseovein - Glina Akustyczna - Niebianka - Lewitująca Świeca - Skrzelokokt