Nalewka Klarówka

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nalewka Klarówka

Alchemia nalewka klarowka.jpg

Przedmiot przemian: Nalewka ziołowa

Opis ogólny

Nalewka Klarówka ma dość szerokie, choć niezbyt spektakularne zastosowanie. Może stanowić uniwersalną odtrutkę na lekkie trucizny (szczególnie te naturalne), pomaga przy rozstroju żołądka, może również łagodzić działanie różnych mikstur i nawet wpływa korzystnie na cerę. W zależności od zastosowania trzeba przyjąć różną dawkę nalewki, nie wypijając jednak więcej niż <pół litra> na raz, bo to może doprowadzić do zgoła odmiennego efektu.

Właściwości

Klarowny, przeźroczysty i bezbarwny płyn, w którym pływają świeże zioła zapewniające stabilność nalewki – rozmaryn, rumianek, jarzębina, morwa itd. W smaku ziołowo-owocowa, z wyraźnie wyczuwalnym alkoholem, o dość słabym zapachu. Działa detoksykująco na organizm, usuwając z niego wszelkie toksyny i obce substancje – trucizny, eliksiry, produkty przemiany materii odkładające się w tkankach. Jej działanie jest raczej łagodne i nie powoduje skutków ubocznych – poza ewentualnym upojeniem alkoholowym w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki. Przez to też jednak nie poradzi sobie ona z większością silnych trucizn.

Otrzymywanie

Sporządzenie Klarówki zaczyna się od pieczołowitego przygotowania normalnej nalewki, w skład której wchodzi czternaście różnych ziół i owoców: igły rozmarynu, kwiaty rumianku, owoce jarzębiny, owoce morwy, liście bobkowe, kwiaty lawendy, liście mięty pieprzowej, kora cynamonowca, korzeń łopianu, korzeń mniszka lekarskiego, owoce czarnego bzu, liście pokrzywy, ziele bratka i skrzyp. Podczas przygotowywania nalewki należy zadbać o to, aby korzystać ze zdrowych części roślin i korzystać tylko z czystych – najlepiej przeznaczonych tylko do tego celu – naczyń. Oczyszczone i lekko rozdrobnione rośliny należy umieścić w słoju i zalać je dobrej jakości wódką tak, aby jej tafla znajdowała się na pół palca nad powierzchnią roślin, następnie słój należy zakręcić i zostawić w zacienionym miejscu na trzy kwadry księżyca. Po tym czasie płyn przecedzić i dodać syrop cukrowy - pół kwaterki syropu na kwartę nalewki. Wymieszać, znowu zamknąć w słoju i zostawić na dwie kwadry, by dojrzało, a na koniec ponownie przecedzić.

Gotowa nalewka nadaje się do picia od razu, lecz w celu uzyskania jeszcze lepszych właściwości detoksykujących należy poddać ją przemianie. Prosty krąg składa się z sześciu poziomów - zewnętrznych wody, a w środku począwszy od środka ognia, metalu, ziemi i powietrza. Nieliczne symbole wspomagające pochodzą z podgrup życia i należy je umieszczać między dwoma ostatnimi kręgami. Przemiana wymaga niskiej energii, należy ją jednak koniecznie przeprowadzać za dnia, w dobrze nasłonecznionym miejscu, by osiągnąć najlepszy wynik. Nalewka jest dojrzała, gdy staje się całkowicie klarowna i bezbarwna. Gotową można przelać do butelek i dodać do niej świeże zioła i owoce, aby przedłużyć jej trwałość.

Alchemia
Szkoły Stara Szkoła Południowa - Nowa Szkoła Południowa - Szkoła Laure Alda
Receptury Alchemiczny Świetlik - Areka Żelazna - Błogosławieństwo Ognia - Marmur słoneczny - Owoce Lanellego - Wina alchemiczne - Żywy Płyn Dermena - Kryształowa Królowa - Kajdannik - Kwas Skałożer - Kryształy Akceleracyjne - Serum Venis Venitis - Eliksir Miłosny - Trucizna Noctua - Nalewka Klarówka - Stal skrytobójców - Płynny Żar - Pożeracz Śmierci - Świeca Ciszy - Szkło Animowane - Kadzidło Demarigońskiego - Czarna Świeca Spiranta - Piorunnica - Driadowy Kryształ - Perfumy Kasseovein - Glina Akustyczna - Niebianka - Lewitująca Świeca - Skrzelokokt