Glina Akustyczna

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Glina Akustyczna

Alchemia glina akustyczna.jpg

Przedmiot przemian: Glina

Opis ogólny

Jak dotąd nie znaleziono dla tej gliny lepszego zastosowania, niż florystyka. Doniczki wypalone z tej masy zdolne są do przechwytywania co bardziej melodyjnych dźwięków oraz muzyki i przenoszenia ich na zasądzoną w nich roślinę, sprawiając, że ta skręca się i porusza liśćmi, tudzież gałązkami, w rytm owego dźwięku, co daje złudzenie, że tańczy. Przy dosyć niskiej cenie wytwarzania, jest to częsta ozdoba wśród domów mieszczan i średnio zamożnych kupców.

Właściwości

Glina ta, nie różni się niczym od swego nieprzetransmutowanego odpowiednika. Zachowuje taki sami kolor i właściwości, jak przed przemianą. Wszystko zmienia się jednak po ukształtowaniu i wypaleniu jej w piecu alchemicznym. Wprawne ucho wychwyci, że rezonuje ona z otaczającym ją dźwiękiem, tym bardziej, im głośniejszym i bardziej melodyjnym, delikatnie drgając. Przekazuje ona drgania te na umieszczoną w niej ziemię, a te rozchodząc się w niej i na zasadzonej w niej roślinie, sprawiają, że ta zaczyna się poruszać. Zbite naczynie zachowuje swoje właściwości, lecz w tak okrojonym stopniu, że nieopłacalne są próby naprawiania go, podobnież przy wtórnym przetopieniu.

Otrzymywanie

Glinę akustyczną można otrzymać z dowolnej gliny występującej naturalnie w przyrodzie, jedynym warunkiem jest, aby poddawać przemianie materiał bardzo wilgotny, nawet taki, który nadal spoczywa w naczyniu z wodą. Przed przemianą do gliny należy dodać jedną drachmę kalafonii na każde dwa funty materiału. Następnie naczynie ustawia się w kręgu, który zawiera same symbole główne, kolejno: jeden ziemi, dwa powietrza, dwa ognia, dwa metalu oraz cztery ziemi. Podczas przemiany glinę należ nieustannie ugniatać ręką, ewentualnie dodając do niej wody - z czasem zacznie się ona nagrzewać, a następnie schładzać, a gdy zacznie kruszyć się pod palcami, należy wyciągnąć ją z kręgu, odstawić w ciemne miejsce i dodać do niej jedną kroplę rtęci. Nie mieszać! Po upłynięciu całego cyklu księżycowego glina będzie miękka i elastyczna, łatwa do formowania.

Alchemia
Szkoły Stara Szkoła Południowa - Nowa Szkoła Południowa - Szkoła Laure Alda
Receptury Alchemiczny Świetlik - Areka Żelazna - Błogosławieństwo Ognia - Marmur słoneczny - Owoce Lanellego - Wina alchemiczne - Żywy Płyn Dermena - Kryształowa Królowa - Kajdannik - Kwas Skałożer - Kryształy Akceleracyjne - Serum Venis Venitis - Eliksir Miłosny - Trucizna Noctua - Nalewka Klarówka - Stal skrytobójców - Płynny Żar - Pożeracz Śmierci - Świeca Ciszy - Szkło Animowane - Kadzidło Demarigońskiego - Czarna Świeca Spiranta - Piorunnica - Driadowy Kryształ - Perfumy Kasseovein - Glina Akustyczna - Niebianka - Lewitująca Świeca - Skrzelokokt