Perfumy Kasseovein

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Perfumy Kasseovein

Alchemia perfumy kasseovein.jpg

Przedmiot przemian:

Opis ogólny

Perfumy stosowane przez szpiegów, złodziei i wszystkich tych, którzy nie chcą być zapamiętani - substancje w nich zawarte sprawiają, że nawet jeśli spędziło się z osobą noszącą te perfumy cały dzień i całą noc, nie pamięta się jej twarzy ani głosu. Specyfik ten bywa również stosowany przez osoby dopuszczającej się zdrady małżeńskiej.

Właściwości

Przejrzysta, lekko fioletowa ciecz, lekko oleista. W pierwszej chwili wyraźnie wyczuwalny alkohol, a następnie skomplikowana kompozycja perfumiarska - zapach zależy od inwencji alchemika, który perfumy stworzył. Utrzymują się na skórze tak samo długo jak normalne pachnidła i ich trwałość również zależy od tych samych czynników, m.in. od kondycji skóry, temperatury czy miejsca aplikacji.

Najistotniejszą cechą perfum jest to jak wpływają one na pamięć osób, które je czują - wpływają one na wspomnienia, całkowicie uniemożliwiając zapamiętanie osoby, która je nosiła. Można zapamiętać o czym się z taką osobą rozmawiało, ale już nie głos, tak samo można zapamiętać ubranie, ale nie twarz. Cały czas ma się wrażenie, że już prawie, prawie się sobie przypomniało te informacje, ale zawsze one umykają. Czasami zdarza się, że wspomnienia wracają - dzieje się tak, gdy ekspozycja na perfumy była bardzo krótka, a wola ofiary wyjątkowo silna. Powrotowi wspomnień towarzyszy jednak dotkliwa migrena. Jeśli chodzi o wpływ perfum na osobę je noszącą, należy pamiętać o umiarze w ich stosowaniu, gdyż mogą dotkliwie poparzyć skórę, jeśli nie zmyje się ich w przeciągu doby. Następnie wskazana jest dwutygodniowa przerwa przed kolejną aplikacją, w przeciwnym razie może wystąpić reakcja uczuleniowa w postaci rumienia i opuchlizny.

Otrzymywanie

Perfumy są stosunkowo łatwe w wykonaniu, wymagają jednak bardzo specyficznych i drogich składników. Jednym z nich jest hydrolat z roślin porastających ciało jeleni Varrao. Hydrolat miesza się z alkoholem i poddaje tak zwanej odwróconej transmutacji w kręgu z trzech symboli wody, w którym wszystkie symbole wspomagające znajdują się w samym środku kręgu i należą do grupy śmierci (pięć symboli) i jednego symbolu neutralnego. Ta prosta baza jest niezmienna bez względu na to, jaki zapach perfum chce się otrzymać.

Każdy olejek eteryczny, po który sięgnie alchemik, musi zostać wysycony energią magiczną - albo przy pomocy kryształów akceleracyjnych, albo przemiany. Poza tym istotnym składnikiem perfum jest żel z pędów ludizji seledynowej, poddanej transmutacji w kręgu silnie naznaczonym symbolami śmierci, aby odwrócić jego domyślne właściwości. Dodaje się go w proporcjach 1:50 w stosunku do hydrolatu. Ostatnim składnikiem jest nalewka z oczu bazyliszka, której dodaje się jedną skrupułę na pół funta mieszanki hydrolatu z żelem. Olejki zaś dodaje się zgodnie ze sztuką perfumiarską. Aby perfumom nadać pożądanych właściwości i poprawić ich jakość, konieczna jest ostatnia przemiana w kręgu siedmiopoziomowym z dominującymi symbolami wody i dwoma symbolami powietrza. Dobór symboli pomocniczych ma ścisły związek z tym jaki zapach chcemy uzyskać - część efektów została opisana i jest dostępna w literaturze, reszta zaś wymaga doboru na drodze prób i błędów. Jest to przemiana relatywnie bezpieczna i trudna do zdestabilizowania.

Alchemia
Szkoły Stara Szkoła Południowa - Nowa Szkoła Południowa - Szkoła Laure Alda
Receptury Alchemiczny Świetlik - Areka Żelazna - Błogosławieństwo Ognia - Marmur słoneczny - Owoce Lanellego - Wina alchemiczne - Żywy Płyn Dermena - Kryształowa Królowa - Kajdannik - Kwas Skałożer - Kryształy Akceleracyjne - Serum Venis Venitis - Eliksir Miłosny - Trucizna Noctua - Nalewka Klarówka - Stal skrytobójców - Płynny Żar - Pożeracz Śmierci - Świeca Ciszy - Szkło Animowane - Kadzidło Demarigońskiego - Czarna Świeca Spiranta - Piorunnica - Driadowy Kryształ - Perfumy Kasseovein - Glina Akustyczna - Niebianka - Lewitująca Świeca - Skrzelokokt