Stal skrytobójców

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stal skrytobójców

Alchemia stal skrytobojcow.jpg

Przedmiot przemian: Stal

Opis ogólny

Nazwa zdaje się nieść ze sobą oczywiste przesłanie – stal skrytobójców jest wykorzystywana głównie tam, gdzie mamy nie zostawić żadnych śladów. Jest to metal znany z tego, że rozpuszcza się w kontakcie z krwią.

Właściwości

Pod względem twardości i elastyczności nie różni się niczym względem zwykłej stali, również jej kolor i struktura są bardzo podobne – znawca dostrzeże subtelny ciemniejszy odcień i słabszy połysk polerowanego metalu, ale to wszystko. Najcenniejszą cechą tej stali jest to, że jest rozpuszczalna, a najlepszym rozpuszczalnikiem dla niej jest krew, w której stal znika jak cukier w gorącej wodzie. Rozpuszczaniu towarzyszy ponadto wydzielanie dużej ilości gazu, co często prowadzi do rozsadzenia i poszarpania tkanek wokół rany, utrudniając identyfikację narzędzia zbrodni. Warto zaznaczyć, że proces dezintegracji następuje dopiero po dwóch, trzech sekundach, więc wprawny zabójca powinien dać radę wbić ostrze tak głęboko jak to konieczne. Poza tym stal skrytobójców rozpuszcza się również w innych płynach, zajmuje to jednak znacznie więcej czasu. Dla przykładu w słodkiej wodzie typowy nóż ulegnie zniszczeniu po tygodniu, w morskiej po pięciu dniach, a w winie po 3-4 dniach.

Otrzymywanie

Przemianie poddaje się z reguły już gotowe narzędzia – ostrza, groty itd. – aby jak najbardziej ograniczyć możliwość kontaktu stali z wodą i innymi płynami, co byłoby konieczne w przypadku przekuwania jej przez kowala. Wstępnie przygotowana stal dobrej jakości zawija się w trzy warstwy czystego pergaminu razem z kamforą w ilości równej wadze przedmiotu, a następnie zawiniątko obtacza się w popiele z palonej trzciny i włosów (w proporcji minimum 1:20), który został poddany prostej transmutacji w trzypoziomowym kręgu: ziemia-ziemia-powietrze w celu usunięcia nie do końca spalonych fragmentów. Tak przygotowany pakiet można poddać właściwej transmutacji w kręgu, który wychodząc od metalu przechodzi przez dziesięć kręgów, naprzemiennie wody i metalu, aby zamknąć się symbolem powietrza. Stal należy poddać albo podwójnej transmutacji w takim kręgu, albo zastosować podczas pierwszej przemiany akcelerator w postaci jednej kwaterki krwi pochodzącej od przedstawiciela rasy rozumnej, którą ostrze będzie równomiernie skropione mniej więcej w połowie przemiany.

Alchemia
Szkoły Stara Szkoła Południowa - Nowa Szkoła Południowa - Szkoła Laure Alda
Receptury Alchemiczny Świetlik - Areka Żelazna - Błogosławieństwo Ognia - Marmur słoneczny - Owoce Lanellego - Wina alchemiczne - Żywy Płyn Dermena - Kryształowa Królowa - Kajdannik - Kwas Skałożer - Kryształy Akceleracyjne - Serum Venis Venitis - Eliksir Miłosny - Trucizna Noctua - Nalewka Klarówka - Stal skrytobójców - Płynny Żar - Pożeracz Śmierci - Świeca Ciszy - Szkło Animowane - Kadzidło Demarigońskiego - Czarna Świeca Spiranta - Piorunnica - Driadowy Kryształ - Perfumy Kasseovein - Glina Akustyczna - Niebianka - Lewitująca Świeca - Skrzelokokt