Czarna Świeca Spiranta

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Czarna Świeca Spiranta

Alchemia czarna swieca spiranta.jpg

Przedmiot przemian: Wosk pszczeli

Opis ogólny

Świeca wykorzystywana przy przywoływaniu duchów. Jej światło - wątłe w świecie żywych - świeci wyjątkowo intensywnie w świecie duchów, w pewien sposób wabi je i również uspokaja, dzięki czemu łatwo z nimi porozmawiać. Są to przedmioty stosunkowo łatwo dostępne i często korzystają z nich zwykłe wiejskie wiedźmy a nawet żądna przygody młodzież, choć nie jest to ma się rozumieć produkt tani.

Właściwości

Zgodnie z nazwą Spiranta to świeca z czarnego wosku, ozdobiona wyrytymi na jej powierzchni symbolami, które w stanie spoczynku stanowią jedynie wyżłobienia, ale podczas zapalenia świecą się takim samym światłem jak płomień świecy. Wspomniany płomień zaś jest wątły i ma jasnobłękitny kolor. Nawet przy dużym wietrze nie drży, a zgasić świecę można jedynie poprzez obcięcie knota - dmuchanie jest nieskuteczne, tak samo jak polewanie wodą.

Światło świecy - jak wspomniano wcześniej - jest wyjątkowo intensywne i dobrze widoczne dla duchów, które do niego lgną jak zahipnotyzowane. Zasięg świecy jest jednak dość słaby (około 3-4 staj), więc nie przywoła zbyt wielu dusz i bardzo prawdopodobne jest, że nie przywołamy dzięki niej ducha, na którym nam zależy, o ile nie wiemy gdzie on przebywa. Gdy jednak duch się pojawi, można z nim normalnie, przytomnie rozmawiać - świeca nie zaburza percepcji ani nie rozprasza. Po jej zgaszeniu duchy jakby zapominają po co tu przyszły i są przez chwilę lekko otumanione.

Otrzymywanie

Otrzymywanie świecy przebiega w trzech etapach: najpierw należy przygotować knot, następnie wosk, a na koniec nadać świecy ostateczny kształt.

Pierwszym krokiem ze względu na czasochłonność jest przygotowanie knota. Jest on stworzony z ludzkich włosów - im młodsza osoba, od której je pozyskano, tym lepiej. Nie mogą być dobierane na długość - przez całą wysokość świecy wszystkie włosy muszą być tej samej długości. Nie trzeba ich pozyskiwać w żaden brutalny sposób, wystarczy wziąć te, które pozostają ze strzyżenia. Gdy już wejdzie się w ich posiadanie, należy natłuścić je w oliwie, a następnie zakręcić w formę knota i zamoczyć w pszczelim wosku, by pokrył włosy cieniutką warstwą. Tak wstępnie przygotowany knot będzie po raz pierwszy transmutowany w prostym kręgu z trzech symboli powietrza, w którym powinna znajdować się nieparzysta ilość symboli wspomagających z grupy śmierci. Ze względu na niską złożoność kręgu przemiana zajmuje dużo czasu - od siedmiu do nawet dziesięciu dni, a jej koniec można zaobserwować w chwili, gdy wosk na knocie nabierze koloru śnieżnej bieli. Po tym etapie transmutacji należy skruszyć wosk i oczyścić włosy - najlepiej mocząc je przez noc w białym wytrawnym winie. Jeśli wszystkie dotychczasowe etapy przebiegły prawidłowo, knot powinien utrzymać swoją formę i nadawać się do kolejnego transmutowania, tym razem w bardziej złożonym kręgu, w którym symbolem wejściowym jest powietrze, po którym następują trzy symbole ziemi, dwa powietrza, kolejne trzy ziemi, jeden ognia, a następnie ostatni symbol powietrza. Krąg nie wymaga symboli wspomagających, jednak do przemiany krąg należy umieścić wewnątrz kręgu na warstwie gęsiego pierza i przykryć cmentarną ziemią, którą należy dobrze docisnąć, a na koniec skropić wywarem z kwiatów kalii. I ta przemiana jest czasochłonna - trwa cały cykl księżycowy, co więcej, wskazane jest by rozpocząć ją w jednej z faz księżyca, najlepiej w nowiu, gdyż wtedy moc płomienia będzie najsilniejsza.

Gdy knot jest po raz drugi transmutowany można przystąpić do przygotowania wosku. Wskazane jest, aby nie przetapiać w tym celu starych świec, a skorzystać ze świeżego, dobrze oczyszczonego surowca. Wosk w ilości wystarczającej do sporządzenia świecy należy umieścić w tygielku, w którym zostanie on roztopiony i nakryć go kawałkiem czarnego szkła. Nie musi to być specjalne szkło alchemiczne, wystarczy osmolić zwykłą szybę. Istotny jest za to proces rozpuszczania wosku, połączony z jednoczesną jego transmutacją. Piętnastopoziomowy krąg z dominującymi symbolami ziemi i powietrza należy zamknąć symbolem ognia dopiero w chwili, gdy przygotuje się w jego wnętrzu ognisko składające się ze szczapek dobrze wysuszonego dębu, tuzina kwiatów bodziszka żałobnego, łutu mirry i szczypty prochów z kremacji dowolnego stworzenia. Domknięcie kręgu spowoduje zapalenie się stosu, nad którym już powinien znajdować się tygielek z woskiem. Przemiana będzie trwała tak długo, jak długo będzie palił się ogień - czasami trwa to tylko kilka godzin, a czasami nawet trzy dni. Nie trzeba jednak w międzyczasie dokładać ani paliwa, ani wosku. Gdy zaś przemiana dobiegnie końca, wosk będzie miał czarny kolor i będzie już gotowy do ukształtowania świecy. Powinna być ona długa i gładka, tak aby paliła się równomiernie i nie wypalała tzw. “tunelu”, który przyćmi jej blask. Samo formowanie świecy można przeprowadzić w dowolny sposób, gdy ma się już gotowe oba jej składniki - wosk i knot.

Spiranta będzie gotowa dopiero w chwili, gdy naniesie się na nią symbole pomocnicze z dziedziny śmierci - jest to dziesięć symboli, po dwa z każdego żywiołu, które należ nanieść w ściśle określonej konfiguracji. Należy narysować je na świecy przy pomocy srebrnego, lekko rozgrzanego rysika. Gotową świecę przechowuje się zawiniętą w płótno, aby nie wyblakła na słońcu i nie straciła przez to swojej mocy.

Alchemia
Szkoły Stara Szkoła Południowa - Nowa Szkoła Południowa - Szkoła Laure Alda
Receptury Alchemiczny Świetlik - Areka Żelazna - Błogosławieństwo Ognia - Marmur słoneczny - Owoce Lanellego - Wina alchemiczne - Żywy Płyn Dermena - Kryształowa Królowa - Kajdannik - Kwas Skałożer - Kryształy Akceleracyjne - Serum Venis Venitis - Eliksir Miłosny - Trucizna Noctua - Nalewka Klarówka - Stal skrytobójców - Płynny Żar - Pożeracz Śmierci - Świeca Ciszy - Szkło Animowane - Kadzidło Demarigońskiego - Czarna Świeca Spiranta - Piorunnica - Driadowy Kryształ - Perfumy Kasseovein - Glina Akustyczna - Niebianka - Lewitująca Świeca - Skrzelokokt