Lewitująca Świeca

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Lewitująca Świeca

Alchemia lewitujaca swieca.jpg

Przedmiot przemian: Świeca

Opis ogólny

Lewitująca świeca - jak sama nazwa wskazuje – nie tylko świeci, ale też lewituje. Gdy nie jest używana, nie różni się wizualnie niczym od zwykłej świecy, lecz zapalona zaczyna unosić się w powietrzu - można ją wtedy ustawić w dowolnym miejscu, bo nie przemieszcza się bez udziału siły z zewnątrz. Po zgaszeniu świeca jeszcze chwilę lewituje, po czym opada na ziemię i zastyga.

Właściwości

Świeca pod względem właściwości fizycznych nie różni się niczym od typowej świecy z wosku pszczelego - ma podobną fakturę, temperaturę topnienia, jasność świecenia itd. Z reguły nie jest barwiona ani perfumowana, choć zdarzają się od tego wyjątki. Są to jednak z reguły barwniki naturalne, gdyż uzyskanie ciekawych efektów przy pomocy alchemii w znaczący sposób komplikowałoby proces przemiany (niemniej jest to możliwe). Podczas lewitacji świeca może lekko korygować swoje położenie - unosić się, opadać, kołysać na boki - co wynika z reguły ze zmian w przepływie magii w danym miejscu, a nie z wiatrem czy podobnymi czynnikami.

Otrzymywanie

Przedmiotem przemiany w tym przypadku jest oczywiście normalna świeca z wosku pszczelego - najlepiej niebarwiona i nieperfumowana, gdyż dzięki temu nasycenie energią będzie przebiegało równomiernie. Jeśli alchemik zdecyduje się na skorzystanie z kolorowej bądź pachnącej świecy, musi liczyć się z tym, że albo gotowy produkt przemiany może nierówno się spalać, a w wyniku tego strzelać mieszaniną energii magicznej i gorącego wosku, albo że będzie musiał ręcznie modelować przepływ energii w materiale podczas przemiany - nie jest to zadanie proste dla początkującego alchemika, a i ci bardziej zaawansowani będą mieli z tym problem.

Sam proces przemiany zaczyna się od narysowania kręgu transmutacyjnego. Otwierają go i zamykają symbole ziemi, a wewnątrz nich znajdują się kolejno dwa symbole powietrza, jeden ognia, kolejne trzy symbole powietrza i jeden ognia. Jedyne symbole pomocnicze należy rozmieścić w przestrzeniach zamkniętych z obu stron przez symbole powietrza, a nie na styku żywiołów - wskazane jest nasycenie kręgu symbolami z podgrupy Oddechu (podgrupa życia w grupie powietrza). W gotowym kręgu należy ustawić na stojąco świecę poddawaną przemianie i tuż przy niej ułożyć fragmenty wysuszonego drewna klonu Acero w ilości objętościowo zbliżonej do objętości świecy. Wszystko to należy przykryć szklanym kloszem co najmniej dwa razy wyższym od samej świecy, a gdy to jest gotowe - zamknąć krąg. W trakcie przemiany dojdzie do samozapłonu drewna klonowego i jego całkowitego spopielenia, a po pewnym czasie do zapalenia się świecy, która w tym momencie również wzleci ku górze, a po chwili zgaśnie i opadnie - wtedy można ją wyjąć spod klosza i zacząć użytkować.

Alchemia
Szkoły Stara Szkoła Południowa - Nowa Szkoła Południowa - Szkoła Laure Alda
Receptury Alchemiczny Świetlik - Areka Żelazna - Błogosławieństwo Ognia - Marmur słoneczny - Owoce Lanellego - Wina alchemiczne - Żywy Płyn Dermena - Kryształowa Królowa - Kajdannik - Kwas Skałożer - Kryształy Akceleracyjne - Serum Venis Venitis - Eliksir Miłosny - Trucizna Noctua - Nalewka Klarówka - Stal skrytobójców - Płynny Żar - Pożeracz Śmierci - Świeca Ciszy - Szkło Animowane - Kadzidło Demarigońskiego - Czarna Świeca Spiranta - Piorunnica - Driadowy Kryształ - Perfumy Kasseovein - Glina Akustyczna - Niebianka - Lewitująca Świeca - Skrzelokokt