Owoce Lanellego

Z Grymuar
Wersja z dnia 16:29, 5 maj 2019 autorstwa Niara (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Owoce Lanellego

Alchemia owoce lenellego.jpg

Przedmiot przemian: rośliny owocujące

Opis ogólny

Owoce Lanellego to szeroka gama drzew i krzewów owocowych, powstałych na drodze podobnych przemian naturalnych egzemplarzy danego gatunku i prowadzących do uzyskania nietypowych właściwości otrzymywanych zbiorów. Oryginalny projekt Ue Lanellego obejmował transmutowanie pięciu roślin: pomarańczy, winogron, jabłek, granatów oraz truskawek; współcześni alchemicy dostosowali zaproponowaną przez niego metodykę, by możliwa była przemiana również innych gatunków.

Właściwości

Owoce Lanellego posiadają kilka wspólnych cech, po których można je rozpoznać. Rośliny poddane przemianom nie różnią się niczym w pokroju w stosunku do swoich pierwowzorów, a ich metabolizm odbiega od normy jedynie w niewielkim stopniu, gdyż wymagają one intensywniejszego nawożenia oraz systematycznego nawadniania. Głównym przedmiotem przemiany są same owoce - żaden prawidłowo wytworzony egzemplarz nie produkuje pestek, a co za tym idzie niemożliwe jest rozmnażanie Roślin Lanellego z wykorzystaniem klasycznych metod, niepowodzeniem zakończyły się również próby szczepienia gałęzi przemienionych egzemplarzy na naturalne podstawy, gdyż przeszczepione tkanki traciły swoje alchemiczne właściwości. Kolejną cechą wspólną wszystkich transmutowanych owoców jest ich różnobarwny miąższ, co przejawia się jednak na różne sposoby i tak m.in. w pomarańczach każda z cząstek owocu ma inny kolor, w winogronach różnice występują pomiędzy pojedynczymi owocami w obrębie kiści, jabłka zaś posiadają miąższ o niejednolitym marmurkowym ubarwieniu. Smak Owoców Lanellego również różni się od oryginalnego - mają one silny posmak likieru i są bardzo soczyste, nie zawierają jednak alkoholu. Zbiory z poddanych przemianie roślin są regularne i typowe dla przemienionego gatunku, niczym nie różnią się też metody ich przechowywania ani ewentualnego przetwarzania. Owoce posiadające grubą skórkę (jabłka, pomarańcze) nie posiadają dodatkowych wartości ozdobnych, zaś u tych o cieńszej skórce przebija ze środka różnobarwny miąższ, przez co często stosuje się je w ogrodowych aranżacjach jako dekoracje. Ze względu na nakład pracy i różnorodność przeprowadzanych przemian Owoce Lanellego to drogie rośliny, na których hodowlę nie każdy może sobie pozwolić, a ich owoce podawane są na stołach najbogatszych, z reguły w surowej postaci, by nie przyćmić ich naturalnej barwy i smaku.

Otrzymywanie

Do stworzenia Owoców Lanellego niezbędne są świeże nasiona przemienianej rośliny - najlepiej sprawdzają się wyjęte tego samego dnia z owocu, nadal zawierające w sobie dużo wilgoci. Nie mogą posiadać widocznych śladów uszkodzeń mechanicznych ani chorobowych. W noc pełni poddaje się je wzbogacaniu energetycznemu bez udziału odczynników, po którym nasiona należy osobno zawinąć w niebarwiony len i przechowywać w dobrze oświetlonym miejscu aż do kolejnej pełni, podczas której należy przeprowadzić kolejne wzbogacanie energetyczne. Cykl ten powtarza się sześciokrotnie, w międzyczasie degradacji ulegają przeoczone uszkodzone nasiona. Wzbogacone egzemplarze zmieniają barwę na całkowicie białą, w przeciągu doby od przeprowadzenia ostatniej przemiany należy opalać je nad otwartym ogniem tak długo aż wrócą do swojego naturalnego koloru (proces zajmuje około godziny, należy uważać, by nie przypalić nasion). Tak przygotowane nasiona poddaje się przemianie z wykorzystaniem kręgu transmutacji opartego na zewnętrznych symbolach ziemi z jednym symbolem wody, jednym symbolem ognia i dwoma metalu pomiędzy nimi, dokładny opis pozostałych symboli znajduje się w oryginalnym opisie metodyki Lanellego. Przemiana wymaga ręcznej regulacji przepływu energii i zajmuje od dwóch do sześciu godzin, po których nasiona pękają i wypuszczają pierwsze pędy. W tym stanie należy położyć je na wilgotnej ziemi o parametrach najlepszych dla danego gatunku i pozwolić im się zakorzenić - wskazane jest przyspieszenie procesu przemianami znanymi z alchemii botanicznej. O rozwijającą się roślinę należy dbać w standardowy sposób, pamiętając jednak, by równo co jeden cykl księżycowy nawozić ją przemienioną mieszaniną zwykłego nawozu wzbogaconego sokiem lotosowym i substancjami określonymi indywidualnie dla danego egzemplarza. Cykliczne miesięczne nawożenie należy powtarzać aż do urodzenia pierwszych owoców. Po pierwszych zbiorach należy kategorycznie zaprzestać stosowania mieszanki i nawozić zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej.

Alchemia
Szkoły Stara Szkoła Południowa - Nowa Szkoła Południowa - Szkoła Laure Alda
Receptury Alchemiczny Świetlik - Areka Żelazna - Błogosławieństwo Ognia - Marmur słoneczny - Owoce Lanellego - Wina alchemiczne - Żywy Płyn Dermena - Kryształowa Królowa - Kajdannik - Kwas Skałożer - Kryształy Akceleracyjne - Serum Venis Venitis - Eliksir Miłosny - Trucizna Noctua - Nalewka Klarówka - Stal skrytobójców - Płynny Żar - Pożeracz Śmierci - Świeca Ciszy - Szkło Animowane - Kadzidło Demarigońskiego - Czarna Świeca Spiranta - Piorunnica - Driadowy Kryształ - Perfumy Kasseovein - Glina Akustyczna - Niebianka - Lewitująca Świeca - Skrzelokokt