Kryształy Akceleracyjne
Żywy Płyn Dermena | |
---|---|
Przedmiot przemian: Kryształy górskie
Opis ogólny
Ogólna nazwa na grupę kryształów alchemicznych służących podniesieniu mocy magii elementarnej zarówno w przemianach alchemicznych, jak i w kreomagicznych przedmiotach (różdżki) i nawet podczas rzucania czarów przez osoby posługujące się rytuałami. Istnieje pięć odmian kryształów akceleracyjnych: ognia, wody, ziemi, powietrza oraz tzw. kryształ światła, będący nośnikiem czystej energii magicznej.
Właściwości
Kryształy akceleracyjne pod względem właściwości chemofizycznych nie różnią się od zwykłych kryształów górskich, są jednak silnie nasączone energią magiczną ukierunkowaną na konkretny żywioł. Każdy z nich posiada subtelny kolor utożsamiany z żywiołem, którym jest nasączony: czerwony, niebieski, zielony, żółty (powietrze) oraz biały. Kryształy są zasobami zużywalnymi o stosunkowo niewielkiej mocy, niemożliwymi do ponownego napełnienia. Poza tym same w sobie nie stanowią źródła magii - w rękach osoby niepotrafiącej czarować będą bezużyteczne i nie da się ich również aktywować na odległość - lecz wzmacniając czary osoby, która się nimi posługuje. W alchemii wykorzystuje się je w przemianach w środowisku ubogim energetycznie bądź dla podkręcenia właściwości kręgu bez konieczności jego modyfikacji. Umiejscowienie kryształów w obrębie kręgów transmutacyjnych należy dobierać eksperymentalnie.
Otrzymywanie
Proces tworzenia kryształów akceleracyjnych jest stosunkowo prosty i niezbyt czasochłonny jeśli chodzi o pracę alchemika. Najprostszą techniką jest stworzenie kręgu silnie związane z żywiołem, którego pierwiastkiem magicznym będzie nasycony produkt finalny, pamiętając o tym, aby zawsze zamykającymi symbolami były symbole ziemi. Kryształ światła powstaje w oparciu o symbole metalu i podgrupy znaków życia. W gotowych kręgach kryształy należy umieścić w kopczykach czystej soli kamiennej i zostawić je w tym stanie na kilka-kilkanaście dni - będą gotowe, gdy sól całkowicie zżółknie, zamieni się w skorupę, a następnie rozsypie w miałki pył. Gotowe kryształy nie wymagają specjalnych warunków przechowywania, zauważono jednak, że mniej więcej po pół roku zaczynają tracić zmagazynowaną w nich energię, a po roku stają się bezużyteczne.