Aalmu - nazahirski olejek do włosów

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Aalmu - nazahirski olejek do włosów
Postać Olejek
Skład

Kosmetyk aalmu.jpg

Sposób podania

Na mokro: nanieść na umyte wilgotne włosy ilość olejku nie większą niż dwie łyżki stołowe (w przypadku bardzo długich włosów), następnie zostawić do wyschnięcia.

Na sucho: przed myciem nanieść olejek na włosy i skalp. Pozostawić na godzinę lub dłużej, nawet całą noc, a następnie włosy umyć. Można również stosować go na lekko zwilżone włosy dla uzyskania lepszego efektu nawilżenia (stosować wodę różaną, lawendową itp.).

Olejek można dodawać również w niewielkiej ilości do pozostałych kosmetyków do włosów. Stosować zgodnie z zapotrzebowaniem - zrobić przerwę, gdy włosy mimo mycia staną się ciężkie i zaczną się zbijać w strąki. W przypadku włosów cienkich stosować głównie na sucho i na same końce, bo olejek może je mocno obciążyć.

Sposób przygotowania

Wszystkie oleje połączyć ze sobą w temperaturze pokojowej, stosując trzy części oleju arganowego oraz po jednej części każdego z maceratów. Przechowywać w zamkniętej butelce, zużyć w przeciągu roku. Zaprzestać stosowania jeśli olej zmieni zapach albo stanie się mętny.

Wygląd

Olej o złoto-bursztynowej barwie i subtelnym ziołowym zapachu, bez wyraźnego smaku.

Właściwości i zastosowanie

Olejek ten jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim do pielęgnacji włosów. Doskonale je odżywia, poprawia strukturę włosa, ułatwia rozczesywanie, poprawia koloryt i nadaje zdrowy połysk, tworzy tzw. efekt tafli na włosach (gładkie i błyszczące). Poprawia również kondycję skóry głowy, pomaga w walce z łupieżem, sprzyja porostowi włosów i ogranicza ich wypadanie. Stosuje się go przede wszystkim do pielęgnacji włosów na głowie, choć niektórzy mężczyźni używają go również do pielęgnacji zarostu - w niewielkich ilościach, bo stosowany zbyt często może za mocno zmiękczyć włosy i utrudnić stylizację.

Nadaje się do każdego koloru włosów, gdyż henna użyta do produkcji maceratów wzmacnia naturalny kolor, a nie jedynie przyciemnia. Poza tym nadaje się również do włosów kręconych - nie rozprostowuje loków, ale też nie podkreśla ich skrętu.

Informacje dodatkowe

Olejek jest częstym prezentem dla młodych panien w ważnych chwilach ich życia - szczególnie podczas uroczystości wkraczania w dorosłość czy podczas uroczystości zaręczyn. Tego typu olejek na prezent jest często pakowany w pudełeczko bądź butelkę zdobioną złotem i kamieniami szlachetnymi - cenniejsza jest więc oprawa niż zawartość, co stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie dla obdarowanej panny na ewentualne ciężkie czasy. Dla cudzoziemców produkuje się olejek w buteleczkach, w których pływają płatki kwiatów, co stanowi jedynie element dekoracyjny i nie poprawia wartości pielęgnacyjnych oleju.

Ponoć olejek równie dobrze wpływa na łuski smokołaków, smoków i innych ras smokopodobnych.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków