Kacownik

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kacownik
Postać Syrop
Skład

Lek kacownik.jpg

Sposób podania

Doraźnie w przypadku wystąpienia objawów zatrucia alkoholowego – wymiotów, bólów głowy, światłowstrętu itd. Wypić pół kwaterki i popić szklanką wody, dla lepszego efektu spróbować uciąć sobie drzemkę – po przebudzeniu wszystko powinno wrócić do normy, choć i tak tego dnia zalecane jest nieforsowanie się. Nie należy popijać kacownika naparami ziołowymi ani sokami, gdyż może to podrażnić żołądek i powodować wymioty – lek w połączeniu z wodą ma największe szanse utrzymać się w brzuchu.

Nie stwierdzono skutków ubocznych przedawkowania leku.

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki roślinne należy połączyć w równych proporcjach i ugnieść je razem z cukrem w proporcjach 1:1, a następnie zostawić aż puszczą sok. Wtedy można do nich dolać drugie tyle nalewki klarówki i wszystko zostawić w ciemnym miejscu na co najmniej tydzień, pilnując, aby miazga roślinna nie wystawała ponad lustro płynu. Następnie zlać otrzymany w ten sposób syrop i przelać do butelek - nadaje się do spożycia od razu, a przechowywać można go latami.

Wygląd

Płyn o intensywnie żółtym kolorze, klarowny, gęsty jak syrop. Ma przyjemny zapach cytrusów i ziołowo-cytrusowy smak, jest wyraźnie kwaśny, ale jednocześnie słodki. Niektórzy twierdzą, że lekko mrowi w przełyku.

Właściwości i zastosowanie

Kacownik jak nietrudno się domyślić jest lekiem na kaca. Pomaga organizmowi zregenerować się po nocy balowania, łagodzi ból głowy, wspomaga pracę wątroby, żołądka i nerek. Można go stosować nie tylko wtedy, gdy przesadzi się z alkoholem, ale również w przypadku wystąpienia podobnych objawów z innych przyczyn. Pomoże w przypadku niektórych łagodnych zatruć pokarmowych czy bólów głowy, wspomoże też odporność w przypadku czasowego jej obniżenia.

Informacje dodatkowe

Kacownik bywa sprzedawany w karczmach albo wręcz dodawany do rachunku w przypadku lokali o wyższym standardzie. Zdarza się również, że stanowi standardowe wyposażenie apteczek na wyposażeniu garnizonowych lekarzy – przydaje się szczególnie w dniach po wypłacie żołdu.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków