Syrop na rzadką krew

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Syrop na rzadką krew
Postać Syrop
Skład

Lek syrop na rzadka krew.jpg

Sposób podania

Podawać rozcieńczony w gorącej wodzie – ¼ kwaterki dopełnić do pełnej kwaterki. Pić trzy razy dziennie pół godziny przed posiłkiem. Wypijać jak najcieplejsze – potwierdzono, że na gorąco syrop ma znacznie lepsze działanie. Stosować przez 4-10 dni w zależność od stopnia utraty krwi i kondycji pacjenta. Zaprzestać stosowania, jeśli mocz pacjenta stanie się czerwony – nie świadczy to o uszkodzeniu nerek, a o nieprzyjmowaniu leku przez organizm, który wydala go niemal w całości. Nie stosować również jeśli nie ma ku temu poważnych przesłanek - syrop może powodować gęstnienie krwi i problemy z zakrzepami.

Sposób przygotowania

W garnku pomieszać oba soki owocowe w proporcjach 1:1, następnie dodać drugie tyle wody. Dodać owoce - na kwartę wody 1 łut owoców wawrzynu i 2 łuty owoców derenia. Wszystko razem gotować na bardzo małym ogniu aż do zredukowania objętości płynu o ⅓. Wyjąć owoce wawrzynu - owoce derenia można zostawić, ale całość należy wtedy przetrzeć przez sito. Rozlać do butelek, zapasteryzować. Nieotwarte butelki syropu można przechowywać przez trzy lata, otwarte zużyć w ciągu dwóch tygodni.

Wygląd

Klarowny płyn o czerwonej barwie i tłustym połysku. Bezwonny, o smaku owocowo-trawiastym, słodki.

Właściwości i zastosowanie

Syrop ten wspomaga procesy krwiotwórcze. Zaleca się picie go przez osoby, które w wyniku wypadku, odniesionych ran itd. utraciły dużą ilość krwi. Stanowi też lek dla osób z anemią bądź suplement diety dla kobiet o bardzo silnych krwawieniach miesięcznych.

Informacje dodatkowe

Syrop jest dość popularny w Maurii, gdzie osoby związane odpowiednim Kontraktem piją go regularnie, aby szybciej wracać do zdrowia po upuszczeniu sobie krwi. Stosuje się w tym przypadku dwie techniki: albo standardową opisaną wyżej kurację tuż po zdarzeniu, albo regularne picie mniejszych dawek syropu, jednak w tym przypadku częstotliwość i dawkowanie należy dobierać indywidualnie. Ponoć syrop zmienia smak krwi osób, które go spożywają – staje się ona delikatnie słodsza. Stąd też nie wszystkie wampiry zgadzają się, aby ich kontraktorzy wspomagali się w ten sposób, choć z drugiej strony są też tacy, którzy preferują takie rozwiązania.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków