Klasztorna Maść Przeciwbólowa

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Klasztorna Maść Przeciwbólowa
Postać Maść
Skład

Lek klasztorna masc przeciwbolowa.jpg

Sposób podania

Smarować cienką warstwą obolałe miejsca, masować aż do wchłonięcia. Stosować jednorazowo bądź trzy razy dziennie w przypadku przewlekłego bólu. W przypadku przesuszenia skóry między użyciami stosować krem natłuszczający. Nie stosować na otwarte rany i błony śluzowe. Unikać kontaktu z oczami – w razie dostania się do oczu przemyć je dużą ilością wody i stosować przez kilka dni krople o właściwościach regenerujących. Nie spożywać. W przypadku stosowania maści w miejscach o dużym owłosieniu, np. na skalpie, przemyć miejsce aplikacji między kolejnymi dawkami. Maść nie przenika przez łuskę. Nie wykazuje działania na rasy nieumarłe, np. wampiry oraz na piekielnych.

Sposób przygotowania

Intrakt i sok z owoców zmieszać razem w równych proporcjach, faza wodna stanowi 15% maści. Osobno zmieszać wszystkie tłuszcze i wosk – wosk stanowi 5% masy maści, macerat żywicy 50%, a pozostałe oleje w równych proporcjach resztę. Fazę tłuszczową podgrzać do całkowitego rozpuszczenia składników, następnie ostudzić – musi być ciepła, ale nie gorąca. Fazę wodną podgrzać do zbliżonej temperatury. Połączyć obie fazy, intensywnie mieszając, po powstaniu jednolitej emulsji maść przełożyć do słoiczków i schłodzić. Zużyć w przeciągu roku.

Wygląd

Gęsta, lekko szara, szklista maść. Bez smaku i zapachu.

Właściwości i zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje maść ta ma działanie przeciwbólowe. Można ją stosować zarówno w przypadku stłuczeń, kontuzji, jak i bólów stawów, pleców itd. Nie działa leczniczo ani regenerująco, jedynie łagodzi dolegliwości bólowe. Nie pomaga w przypadku bólów głowy i narządów wewnętrznych, np. bóli menstruacyjnych. Można stosować również u dzieci, jednak ostrożnie - może powodować poparzenia na delikatnej skórze.

Informacje dodatkowe

Nazwa „maść klasztorna” nie wzięła się z przypadku, gdyż pierwsze źródła pisane – zawierające przede wszystkim recepturę – pochodzą właśnie z nieistniejącego już klasztoru sług Pana w Aerii. Jest to jeden z najstarszych przepisów na leki w historii, który przetrwał stulecia w niezmienionej formie. Maść może powodować poparzenia u osób o delikatnej skórze oraz u niebian – przed pierwszym użyciem należy wykonać test na niewielkim fragmencie skóry i rozpocząć kurację dopiero w chwili, gdy posmarowane miejsce nie zacznie piec, swędzieć ani się nie zaczerwienie w przeciągu piętnastu minut.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków