Gwiezdny Spokój

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gwiezdny Spokój

Lek gwiezdny spokoj.jpg

Postać Płyn z kolorowymi drobinkami
Skład Sok jabłkowy z żeń-szeniem, sproszkowane kwiaty lawendy i liście melisy, proszek z nasion puchowca snoprzędnego, odrobina energii magicznej.

Sposób podania

Pięć kropel rozpuścić w kubku wody zimnej wody i taką mieszankę wypić od razu, za jednym razem. W sytuacjach wyjątkowych lek można zażyć bezpośrednio, bez rozcieńczania go z wodą, ale wtedy należy ograniczyć się wyłącznie do dwóch kropel.

Sposób przygotowania

Bazą dla tego uspokajającego leku jest sok jabłkowy z dodatkiem żeń-szenia. Do niego później należy dodać jak najdrobniej sproszkowane kwiaty lawendy, liście melisy i nasiona puchowca snoprzędnego – należy mielić je w osobnych naczyniach, choć kolej dodawania ich do bazy jest już dowolna. Jeśli liczyć procentowo, to 60% mieszanki stanowi baza, 20% kwiaty lawendy, 15% liście melisy i 5% nasiona puchowca. Gdy w naczyniu znajdą się już wszystkie składniki, należy mieszać je ze sobą przez kilka minut, a później odstawić w ciemne miejsce na 3 dni. Ostatnim krokiem, który stosuje się już po tym, jak mieszankę wyjmie się z miejsca, w którym stała i przeleje się ją do buteleczek, jest „wlanie” w nią tylko odrobiny energii magicznej. Ma ona na celu „pobudzenie” całości i sprawienie, że zyska ona swój specyficzny kolor. Najlepiej, co powinno być oczywiste, nadaje się do tego magia życia lub dobra.

Wygląd

Płyn o konsystencji soku, o barwie granatowo-różowej. Lekko świecący pyłek znajdujący się w jego wnętrzu, to tak naprawdę mocno sproszkowane zioła znane z tego, że mają właściwości uspokajające. Zarówno barwa, jak i ten efekt zostały osiągnięte dzięki użyciu niewielkiej ilości energii magicznej na butelce i tym, co znajduje się w jej wnętrzu. Przez to lek wygląda tak, jakby ktoś zmniejszył i zamknął w buteleczce fragment nocnego nieba – od tego zresztą wzięła się też nazwa leku.

Właściwości i zastosowanie

Ma silne działanie uspokajające, po prostu. Można używać go w różnych stresujących sytuacjach, atakach agresji lub paniki i innych, które wymagają tego, żeby kogoś opanować i uspokoić. Nawet sam wygląd leku może działać uspokajająco, więc czasem wystarczy jedynie na niego spojrzeć. Użycie zbyt dużej ilości leku nie sprawi, że pacjent od razu zaśnie. Znaczy... zaśnie, ale snem wiecznym, bo przedawkowanie Gwiezdnego Spokoju powoduje śmierć osoby, której się go podaje.

Informacje dodatkowe

Da się go stworzyć bez użycia magii, jednak stworzony w ten sposób płyn nie będzie wyglądał tak, jak „prawdziwy” Gwiezdny Spokój.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków