Merahijski Wywar

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Merahijski Wywar

Lek merahijski wywar.jpg

Postać Wywar
Skład Wywar z suszonych kwiatów Merahii Czerwonej, opcjonalnie z dodatkiem miodu w celu poprawienia walorów smakowych.

Sposób podania

Zaleca się stosowanie doustne, w celu zwalczenia objawów zapalenia dróg moczowych. Można również z powodzeniem stosować rozcieńczony wywar, jako odżywkę nabłyszczającą do włosów suchych i matowych. Należy wówczas rozmieszać pół kieliszka wywaru w misce wody i dokładnie wetrzeć w strukturę włosów, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Po kuracji dokładnie umyć włosy z woskowych pozostałości.

Sposób przygotowania

Wysuszone i drobno zmielone kwiaty należy umieścić w kociołku z delikatnie gotującą się wodą. Proporcje potrzebne do przygotowania odpowiedniego stężenia to około sto dwadzieścia kwiatostanów na jedną kwartę wody. Miód dodaje się dla smaku, dlatego jego ilość nie ma większego znaczenia. Warto jednak pamiętać, żeby dodawać go do ostudzonego wywaru, ponieważ wtedy zachowa swoje zdrowotne właściwości. Gotowy eliksir należy dokładnie zamieszać, a następnie przelać przez lnianą szmatkę. Zabieg ten ma na celu pozbycie się woskowatej substancji. Jeśli po pierwszym filtrowaniu wywar nadal jest bardzo mętny, można czynność powtórzyć. Tak przygotowany preparat należy rozlać do szklanych flakonów i zakorkować.

Wygląd

W zależności od stężenia i miodu użytego dla osłodzenia, Wywar Merahijski ma barwę bordową lub wpadającą w wiśniową czerwień. Jest to dość gęsta, oleista ciecz, czasem mętna, jeśli nie zostanie odpowiednio wyfiltrowana.

Właściwości i zastosowanie

Wywar Merahijski jest niezawodnym lekarstwem na wszelakie infekcje dróg moczowych. Dzięki zawartym w nim substancjom aktywnym, zarówno łagodzi objawy stanu zapalnego, jak i szybko niweluje infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. W przypadku zdiagnozowania dolegliwości związanej z drogami moczowymi, zaleca się zastosowanie tak zwanej dawki uderzeniowej, czyli dużej ilości preparatu w stosunkowo krótkim okresie czasu. W pierwszym dniu infekcji należy więc przyjmować kieliszek wywaru w trzygodzinnym odstępie czasowym. Następnie przez kolejne dni dawkę można zmniejszyć do naparstka, a czas dawkowania można wydłużyć w zależności od intensywności objawów. Preparat najlepiej przyjmować do trzech dni po ustąpieniu objawów, aby upewnić się, że choroba została w pełni wyleczona. Eliksir nie posiada skutków ubocznych, natomiast pod jego wpływem barwa moczu zmieni się początkowo na pomarańczową, później natomiast na czerwoną. Jest to jednak zwyczajny efekt przyjmowania leku i nie należy się nim przejmować.

W przypadku stosowania wywaru w celach kosmetycznych, powinno się rozcieńczyć kieliszek preparatu w misce wody, a następnie dokładnie rozprowadzić po całej strukturze włosów. Po wyschnięciu powinny pojawić się wiórki woskowe, które należy wypłukać i później wyczesać. W tej formie substancja również nie jest w stanie spowodować negatywnych efektów, jednak jeśli stężenie mieszaniny będzie zbyt mocne, wówczas włosy mogą się czasowo odbarwić. Warto też zaznaczyć, że osoby o jasnych włosach, powinny stosować bardziej rozcieńczone mieszaniny.

Informacje dodatkowe

Lek powinno się przechowywać w szklanych, zakorkowanych pojemnikach. Termin przydatności wynosi około dwa lata, jednak im dłużej się go przetrzymuje, tym wolniejsze i słabsze jest jego działanie.

Preparat można kupić w zielarniach, jednak z powodu powszechnej dostępności do Merahii Czerwonej, wiele osób przygotowuje go na własną rękę. Istnieją mikstury oparte na Wywarze Merahijskim, które są mieszane ze spirytusem lub innymi mocnymi alkoholami, jednak są to wyłącznie trunki, które poza walorami smakowymi i działaniem alkoholowym, nie mają żadnych właściwości leczniczych, ponieważ alkohol zabija substancje aktywne.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków