Seito

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Seito – serum z wiśni eravallskiej
Postać Ciecz
Skład

Kosmetyk seito.jpg

Sposób podania

Aplikować wieczorem po oczyszczeniu i stonizowaniu twarzy, najlepiej pod lekki krem. Stosować przez trzy tygodnie, następnie zrobić trzy tygodnie przerwy. W przypadku bardzo zniszczonej cery można zastosować terapię naprawczą w postaci maseczki. W tym celu cienki płat tkaniny bądź papieru ryżowego nasączyć serum i nałożyć na twarz. Trzymać przez co najmniej pół godziny, w razie potrzeby dodając niewielkie porcje serum, gdyby maseczka wysychała. Nie przekraczać godzinnego okresu aplikacji, stosować maksymalnie raz w tygodniu – zbyt częste stosowanie serum może prowadzić do łuszczenia się skóry i tworzenia się worków pod oczami. Serum można stosować również sporadycznie na włosy, dla nadania im połysku.

Sposób przygotowania

Pierwszym etapem przygotowania seito jest pozostawienie pąków wiśni eravallskiej w wodzie z cukrem, tak jak w przypadku przygotowywania syropu na gardło, jednak bez dodatku alkoholu i z wykorzystaniem samych pąków kwiatowych. Po kilku dniach, gdy woda przejdzie zapachem kwiatów i nabierze lekko różowego koloru, zagotowuje się ją i gotuje bardzo krótko, a następnie schładza i wyjmuje wszelkie fragmenty roślin - płyn najlepiej dodatkowo przelać przez gazę. Wywar miesza się w proporcjach 3:1:1 z wodą ryżową i z maceratem z owoców wiśni eravallskiej. W następnym kroku dodaje się 2 drachmy ekstraktu z alg amano, 2 drachmy mleczka pszczelego oraz drachmę ekstraktu z korzenia żywokostu na kwaterkę płynu. Po dokładnym zmieszaniu serum należy odstawić na dobę w chłodne miejsce - później można je już używać.

Wygląd

Klarowny płyn o intensywnym malinowym kolorze i bardzo intensywnym zapachu eravallskiej wiśni, w świetle lekko mieniący się. W przypadku długiego pozostawienia w bezruchu na dnie może wytrącić się cieniutka warstwa mlecznego osadu, nie jest to jednak wada – serum należy wstrząsnąć i dalej stosować. Źle przechowywany traci kolor i może zacząć brzydko pachnieć – w takim wypadku należy zaprzestać stosowania go na twarz, można jednak jeszcze jakiś czas używać go jako podkład pod olejowanie włosów, o ile kolor płynu nie stanie się brunatny.

Właściwości i zastosowanie

Ponoć stanowi sekret urody i pięknej ceny Eravallek. Serum głęboko odżywia skórę, nadaje jej blasku, rozjaśnia, pomaga radzić sobie z przebarwieniami i rozszerzonymi porami. Rozjaśnia nawet naturalne piegi. Nie nadaje się dla osób o naturalnie ciemnej cerze, np. Mahinek, bo może powodować przebarwienia. Świetnie sprawdza się jako kuracja przeciwzmarszczkowa - stosowana odpowiednio wcześnie może odwlec ich pojawienie się o całe dekady.

Informacje dodatkowe

Seito na zachodzie stanowi kosmetyk z górnej, ale nadal osiągalnej półki, za to poza krajami Eravallów urasta do rangi kosmetyku luksusowego. Choć seito jest najpopularniejsze wśród Eravallek, najlepiej na jego dobroczynne działanie reaguje skóra niebianek – stosowanie serum raz w tygodniu potrafi jeszcze uwydatnić piękno ich cery, a w przypadku drobnych uszkodzeń (np. wysuszenia na mrozie) zredukować je po jednej aplikacji. Ponoć eravallskie księżniczki zażywają kąpieli, w których serum wlewają bezpośrednio do ciepłej wody. Chyba nikt poza rodziną królewską nie mógłby sobie pozwolić na takie zabiegi kosmetyczne.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków