Cudowny Olejek Adrioński

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cudowny Olejek Adrioński
Postać Olejek
Skład

Kosmetyk cudowny olejek adrionski.jpg

Sposób podania

Stosować zewnętrznie, na skórę, paznokcie i włosy. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi - w razie kontaktu spłukać dużą ilością wody. Przed pierwszym użyciem sprawdzić, czy olejek nie wywołuje uczulenia, aplikując go na niewielki fragment osłoniętej skóry. Nie stosować w okresie silnej ekspozycji na słońce - może powodować rumień. Najlepiej stosować na noc, minimum tydzień. Nie stwierdzono istnienia maksymalnego okresu stosowania.

W przypadku gdy olejek jest za mocny i powoduje odczyny uczuleniowe, można go rozcieńczyć olejem z pestek winogron.

Sposób przygotowania

Olej z pestek winogron zmieszać z olejkiem eterycznym z róży adriońskiej do uzyskania 5-procentowego stężenia. Przechowywać w szczelnie zamkniętej buteleczce w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej.

Wygląd

Olej o złoto-różowej barwie, intensywnie pachnący różami.

Właściwości i zastosowanie

Cudowny olejek ma szeroko pojęte działanie upiększające. Włosom nadaje połysku i ułatwia rozczesywanie, zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem. Skórę odżywia, wygładza, poprawia jej koloryt (ale nie walczy z przebarwieniami). Paznokciom dodaje elastyczności, poprawia kolor i powierzchnię płytki. Może być stosowany jako olejek do masażu, choć raczej w atmosferze alkowy niż salonu masażu - poprawia nastrój i sprzyja amorom. Czasami bywa stosowany zamiast lekkich perfum, gdyż jego intensywny zapach wystarczy na dzienne wyjście, a słabej jakości pachnidła może łatwo przyćmić. Można go dodawać do kąpieli w ramach poprawy ogólnej kondycji skóry. Bywa stosowany jako składnik innych kosmetyków - sól kąpielowych, kremów, balsamów, nawet mydeł i perfum w kremie, ale jest składnikiem dość cennym, więc najczęściej szkoda go marnować w innych recepturach.

Informacje dodatkowe

Choć cudowny olejek stanowi doskonały uniwersalny kosmetyk upiększający, bardzo często powoduje uczulenia skórne, objawiający się w postaci piekących, czerwonych plam. Szczególnie narażeni na uczulenie są naturianie oraz ludzie - tu szczególnie osoby o jasnym fototypie i delikatnej cerze. Na nieumarłych zaś olejek ma znikome działanie.

Olejek może pozostawiać na ubraniu różowe plamy - głównie narażony jest na to len oraz bawełna. Nie barwi jednak skóry ani włosów, nawet bardzo jasnych i delikatnych. Ponoć cudowny olejek nigdy nie jełczeje i się nie psuje - najstarsze buteleczki z tym kosmetykiem mają kilkaset lat i choć stał się on bardzo gęsty i ciemny, nie nosi śladów zepsucia i nadal można go stosować.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków