Cudowny Olejek Adrioński
Cudowny Olejek Adrioński | |
---|---|
Postać | Olejek |
Skład |
Spis treści
Sposób podania
Stosować zewnętrznie, na skórę, paznokcie i włosy. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi - w razie kontaktu spłukać dużą ilością wody. Przed pierwszym użyciem sprawdzić, czy olejek nie wywołuje uczulenia, aplikując go na niewielki fragment osłoniętej skóry. Nie stosować w okresie silnej ekspozycji na słońce - może powodować rumień. Najlepiej stosować na noc, minimum tydzień. Nie stwierdzono istnienia maksymalnego okresu stosowania.
W przypadku gdy olejek jest za mocny i powoduje odczyny uczuleniowe, można go rozcieńczyć olejem z pestek winogron.
Sposób przygotowania
Olej z pestek winogron zmieszać z olejkiem eterycznym z róży adriońskiej do uzyskania 5-procentowego stężenia. Przechowywać w szczelnie zamkniętej buteleczce w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej.
Wygląd
Olej o złoto-różowej barwie, intensywnie pachnący różami.
Właściwości i zastosowanie
Cudowny olejek ma szeroko pojęte działanie upiększające. Włosom nadaje połysku i ułatwia rozczesywanie, zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem. Skórę odżywia, wygładza, poprawia jej koloryt (ale nie walczy z przebarwieniami). Paznokciom dodaje elastyczności, poprawia kolor i powierzchnię płytki. Może być stosowany jako olejek do masażu, choć raczej w atmosferze alkowy niż salonu masażu - poprawia nastrój i sprzyja amorom. Czasami bywa stosowany zamiast lekkich perfum, gdyż jego intensywny zapach wystarczy na dzienne wyjście, a słabej jakości pachnidła może łatwo przyćmić. Można go dodawać do kąpieli w ramach poprawy ogólnej kondycji skóry. Bywa stosowany jako składnik innych kosmetyków - sól kąpielowych, kremów, balsamów, nawet mydeł i perfum w kremie, ale jest składnikiem dość cennym, więc najczęściej szkoda go marnować w innych recepturach.
Informacje dodatkowe
Choć cudowny olejek stanowi doskonały uniwersalny kosmetyk upiększający, bardzo często powoduje uczulenia skórne, objawiający się w postaci piekących, czerwonych plam. Szczególnie narażeni na uczulenie są naturianie oraz ludzie - tu szczególnie osoby o jasnym fototypie i delikatnej cerze. Na nieumarłych zaś olejek ma znikome działanie.
Olejek może pozostawiać na ubraniu różowe plamy - głównie narażony jest na to len oraz bawełna. Nie barwi jednak skóry ani włosów, nawet bardzo jasnych i delikatnych. Ponoć cudowny olejek nigdy nie jełczeje i się nie psuje - najstarsze buteleczki z tym kosmetykiem mają kilkaset lat i choć stał się on bardzo gęsty i ciemny, nie nosi śladów zepsucia i nadal można go stosować.