Odświeżający olejek z kwiatów Limfei

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Odświeżający olejek z kwiatów Limfei

Kosmetyk odswierzajacy olejek z kwiatow limfei.jpg

Postać Olejek
Skład Ususzone i pokruszone kwiaty limfeii

Sposób podania

Dobrze jest odmierzyć olejek, na przykład za pomocą czarki, a następnie zaaplikować go do jamy ustnej i płukać przez 5 minut. Na końcu należy wypluć olejek i przepłukać usta wodą.

Sposób przygotowania

Z ususzonych nasion kwiatu limfei należy przygotować olej tłoczony na zimno. Bezpośrednio do niego dodaje się, wcześniej suszone co najmniej przez miesiąc, płatki kwiatów. Całość odstawia się na około dwa tygodnie.

Wygląd

Olejek zawdzięcza swoją niebieską barwę pigmentowi, który wytrąca się z płatków. W konsystencji natomiast jest dość rzadki. Zapach jest mocny i intensywny. Po nabraniu do ust można odczuć pieczenie na języku, które z czasem ustaje.

Właściwości i zastosowanie

Kwiat limfei posiada mocny, ziołowy zapach odświeżający oddech. Olejek z nasion i kwiatu oczyszcza jamę ustną, a przy dłuższym stosowaniu wybiela zęby. Intensywny zapach działa korzystnie na zatoki.

Informacje dodatkowe

Dla szybkiego odświeżenia oddechu można rzuć same płatki kwiatu, jednak lepszy efekt uzyskuje się korzystając z olejku.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków