Tonik Adrioński

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tonik Adrioński
Postać Płyn
Skład

Kosmetyk tonik adrionski.jpg

Sposób podania

Stosować rano na osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu zaraz po umyciu – nanosić przy pomocy wacika albo w postaci mgiełki. Mgiełkę można stosować również w ciągu dnia dla poprawy wyglądu skóry bez ewentualnego naruszania makijażu.

Sposób przygotowania

Tonik adrioński jest specyfikiem bardzo łatwym w wykonaniu. W pierwszym kroku należy zmieszać ze sobą wszystkie płyny w proporcjach 2 części hydrolatu z róży adriońskiej, 4 części hydrolatu z czystka oraz 1 części naparu z rozmarynu. Płyny mieszać tylko do połączenia, nie wstrząsać, by nie powstała piana. Jeśli jednak takowa się pojawi – odstawić naczynie aż do całkowitego jej opadnięcia. Kolejne składniki można dodawać jedynie do czystej, jednorodnej mieszaniny. Następnie do jednej kwaterki toniku należy dodać jeden łut ekstraktu z kadzidłowca i wymieszać aż do całkowitego jego rozpuszczenia. Na koniec można dodać ekstrakt (miazgę) z liści ludizji seledynowej – 2 drachmy na tę samą ilość płynu. Jeśli tonik ma być eksponowany na wysokie temperatury, np. ma być używany w trakcie upalnego lata bądź stać przy piecyku, warto zakonserwować go łyżką nalewki klarówki. Zużyć w ciągu trzech miesięcy od sporządzenia, przechowywać w szklanym pojemniku.

Wygląd

Tonik ma postać przezroczystego, klarownego płynu o lekko zielonkawej barwie. Ewentualne pąki kwiatów bądź igiełki rozmarynu w nim pływające mają charakter wyłącznie estetyczny, nie wpływają na jego walory użytkowe.

Właściwości i zastosowanie

Tonik adrioński jest jednym z najbardziej uniwersalnych i najprostszych do wykonania remediów na różnego rodzaju problemy skórne. Dzięki właściwościom antyseptycznym i odżywczym doskonale radzi sobie zarówno z młodzieńczymi wypryskami, jak i zmarszczkami, znacząco wpływa na poprawę kondycji skóry i poprawia jej koloryt – należy jednak zaznaczyć, że nie jest wystarczająco silny, aby walczyć z przebarwieniami czy zwalczać wysypkę. Nie stanowi również samodzielnego kosmetyku, a raczej wyraźne wsparcie codziennej pielęgnacji. Niewielki dodatek ekstraktu z ludizji sprawia, że skóra wygląda na promienną, ale nie błyszczy się jak diament.

Informacje dodatkowe

Tonik adrioński to jedna z najstarszych receptur kosmetycznych, jakie odnotowano w historii tej dziedziny – w niezmienionej formie wykonuje się go od tysięcy lat i jego popularność nie słabnie. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kosmetyk powstały i wytwarzany w głównej mierze na terenie Adrionu, ze względu na łatwy dostęp do najważniejszego jego składnika – hydrolatu z róży adriońskiej. Z początku był to specyfik dostępny tylko na królewskim dworze, aktualnie jednak jest on powszechnie dostępny, choć nie należy do najtańszych. W niektórych kręgach tonik adrioński jest uznawany za lek, a nie kosmetyk. Ze względu na przyjemną woń kosmetyku zdarza się, że jest używany również jako pachnidło – zrasza się nim poza skórą twarzy również włosy bądź ubrania.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków