Magicka recrementum

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Magicka recrementum
Postać Eliksir
Skład

Lek magicka recrementum.jpg

Sposób podania

Pić doraźnie, zaczynając od jednej dawki na dwa kamienie masy ciała, zaokrąglając w dół, tzn. jeśli pacjent waży 7 kamieni, podać 3 dawki eliksiru. Jeśli po dwóch godzinach nie widać poprawy, podać drugi raz tę samą ilość eliksiru, a jeśli nastąpi poprawa zdrowia, wziąć tylko jedną dawkę leku, a następną pół dnia później i kolejne co pół dnia aż do ustąpienia objawów. Kurację można przerwać w dowolnym momencie i pozwolić organizmowi na samodzielną regenerację. Na czas przyjmowania magicka recrementum zrezygnować z picia alkoholu, który znacząco obniża działanie eliksiru oraz mleka, gdyż mieszanie go z eliksirem może prowadzić do powstania bardzo swędzącej wysypki.

Przeciętna dawka magicka recrementum to 1/5 kwaterki.

Sposób przygotowania

Jak nietrudno się domyślić jest to eliksir pochodzenia alchemicznego, dlatego bardzo duże znaczenie ma tutaj medium, w którym został sporządzony – jest to tak zwana woda księżycowa. Pod tą nazwą kryje się zwykła słodka woda pitna, która została wystawiona w szklanym pojemniku na całonocne działanie światła księżyca w noc pełni. Zachowuje ona pewien specyficzny ładunek magiczny przez tydzień, o ile będzie przetrzymywana w ciemności.

Pierwszym krokiem w sporządzeniu mikstury poza pozyskaniem wody księżycowej jest przygotowanie ekstraktu z owoców skrętnika jagodowego – wykonuje się to poprzez zmianę jego stanu skupienia na drodze przemiany alchemicznej. W tym celu świeże, czyste i pozbawione zmian chorobowych owoce umieszcza się w kręgu transmutacyjnym, który rozpoczyna się od symbolu ziemi, a następnie przechodzi przez trzy kręgi wody. Między kręgiem ziemi i wody umieszcza się symbole wspomagające z grupy ognia, podgrupy życia. Przemiana jest stosunkowo szybka, a zmianę postaci owoców widać gołym okiem.

Do przygotowania właściwego magicka recrementum potrzebna jest kwarta wody księżycowej, pół kwaterki soku z owoców skrętnika jagodowego, dwa świeże muchomorki szpakowe w całości, 3 łuty owoców cytryńca i łyżeczka świeżych igieł rozmarynu lekarskiego. Wszystko to należy umieścić w naczyniu z ciemnego szkła i tylko delikatnie zamieszać szklaną bagietką, a następnie naczynie przykryć. Umieścić je w kręgu transmutacyjnym ze skrajnymi symbolami wody, między którymi naprzemiennie występują trzy symbole metalu i dwa powietrza. Przed zamknięciem kręgu i rozpoczęciem przemiany wskazane jest umieszczenie kryształu akceleracyjnego na wierzchu naczynia z płynami – dzięki temu przemiana będzie równomierna, szybka i bezpieczna, a jej koniec pozna się po tym, że kamień gwałtownie zmatowieje. Bez kamienia naczynie najlepiej zostawić w kręgu na dobę, kontrolując jednak nasycenie kręgu energią i jeśli tej będzie za dużo, wykorzystać jeden ze składników studzących.

Po przemianie wszystkie składniki dodane do eliksiru ulegną rozpuszczeniu i otrzymamy gotowy do spożycia płyn, który można rozdzielić na porcje i przechowywać przez rok bez utraty właściwości.

Wygląd

Klarowny płyn o wyraźnej niebieskiej barwie, w smaku orzeźwiający, sprawiający wrażenie chłodzenia. Bez wyraźnego zapachu.

Właściwości i zastosowanie

Lek ten pomaga zregenerować siły po silnym magicznym wyczerpaniu. Nie działa jednak gwałtownie i nie pomoże w walce, by móc rzucać więcej zaklęć, a raczej po niej – można to traktować jak lek na magiczne zakwasy. Nie można również dzięki niemu podnieść swojej wydolności magicznej – jeśli będzie się go piło bez wyraźnej przyczyny, nie odniesie żadnego pozytywnego skutku, a wręcz przeciwnie, mogą wystąpić skutki uboczne w postaci problemów ze snem oraz halucynacji różnego rodzaju (przez to niektórzy próbują go stosować jako narkotyk).

Informacje dodatkowe

Mimo właściwości halucynogennych dystrybucja magicki recrementum nie jest w żaden sposób regulowana, gdyż w celu osiągnięcia „odmiennego stanu świadomości” należy pić go przez dość długi czas, a to z reguły nie satysfakcjonuje wielbicieli mocnych wrażeń.

Czasami można nabyć eliksir wzbogacony o drobne żółte lub białe gwiazdy – jest to po prostu cukier, który nie rozpuszcza się w miksturze, ale podczas picia wzbogaca smak i ponoć dodaje też energii.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków