Araceta

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Araceta - proszek przeciwbólowy
Postać Proszek
Skład

Lek araceta.jpg

Sposób podania

W większości przypadków dawka terapeutyczna leku to jedna miarka leku na 2 kamienie masy ciała, lecz po konsultacji z lekarzem dawkowanie leku można zwiększyć nawet czterokrotnie. Lek należy brać doraźnie w przypadku wystąpienia bądź ponowienia dolegliwości bólowych, nie należy jednak przekraczać dobowego dawkowania 16 miarek na 2 kamienie masy ciała (czyli np. osoba o wadze 6 kamieni w ciągu doby może spożyć maksymalnie 48 miarek).

Proszek należy rozmieszać z wodą i natychmiast wypić albo wysypać go na język i obficie popić. Nie zaleca się stosowania go kobietom w ciąży oraz osobom z dolegliwościami neurologicznymi.

U dzieci stosować połowę typowej dawki leku, w razie konieczności zwiększając ją o jedną miarkę przy każdym kolejnym podaniu.

Sposób przygotowania

Na samym wstępie wszystkie składniki proszku należy dokładnie wysuszyć, a najlepiej dodatkowo chwilę prażyć je w piecu, aby straciły jak najwięcej wilgoci, należy jednak przy tym uważać, aby ich nie przypalić – jeśli na powierzchni danego składnika pojawi się spalenizna, należy go usunąć a nie tylko pozbyć się nadpalonej części.

Następnie wszystkie składniki należy osobno utrzeć na proszek i połączyć je stosując 30% sproszkowanej kory wierzby, 20% goździków, 20% liści konopii, 20% owoców skrętnika oraz 10% owoców wawrzynu. Gotowy proszek można od razu dzielić na porcje i spożywać.

Wygląd

Proszek konsystencji miałkiego piasku, o fioletowo-szarym kolorze różnego nasycenia, w kontakcie z kwasem zmienia kolor na niebieski, nie tracąc przy tym swoich leczniczych właściwości. Bezwonny, o lekko słodkim smaku. Nie rozpuszcza się w wodzie.

Właściwości i zastosowanie

Proszek ten jest jednym z popularniejszych środków przeciwbólowych ze względu na łatwość jego otrzymywania i dawkowania. Pomaga w uśmierzaniu bólu pourazowego, bólów głowy (w tym migren), bólów kostnych, menstruacyjnych, skurczowych itd. Nie ma jednak działania rozkurczowego, więc w przypadku niektórych bólów należy łączyć go ze środkiem rozluźniającym.

Informacje dodatkowe

Lek jest standardowo od razu rozdzielany na miarki zawierające 1 skrupułę proszku zapakowaną w charakterystyczny trójkątny pakiecik z papieru.

Jest to dość powszechny środek przeciwbólowy, bez problemu do dostania w każdym większym mieście Alaranii. Często jest stosowany w szpitalach.

Araceta nie uzależnia.

Na nieumarłych, piekielnych i demony lek działa znacznie słabiej niż na inne rasy, zaś na naturian może działać dużo silniej – należy uwzględnić ten czynnik w dawkowaniu.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków