Perfumy Amhri

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Perfumy Amhri
Postać Płyn
Skład

Kosmetyk perfumy amhri.jpg

Sposób podania

Spryskać na skórę bądź włosy w zależności od pożądanej intensywności zapachu – najsilniejszy efekt uzyskuje się kropiąc perfumy w miejscach, gdzie płytko pod skórą tętni krew. Unikać kontaktu ze śluzówkami, nie spożywać – może prowadzić do podrażnień i/lub zatruć.

Sposób przygotowania

Hydrolat zmieszany pół na pół z wodą zmieszać z alkoholem w proporcjach 1:5, następnie dodać olejki eteryczne. Lotos i bergamotkę zmieszać w równych proporcjach, dodać do nich dziesiątą część olejku szafranowego. Osobno zmieszać w równych proporcjach olejek cedrowy i z drzewa sandałowego. Te dwie mieszaniny oraz samodzielny olejek z irysu zmieszać w równych proporcjach. Do tradycyjnych perfum amhri stosuje się stężenie 30-33%.

Wygląd

Przezroczysty, bezbarwny płyn o silnym zapachu, w smaku ostry, z wyraźnie wyczuwalnym alkoholem. Zwyczajowo sprzedawany w butelkach z błękitnego szkła.

Właściwości i zastosowanie

Perfumy amhri to jedne z najpopularniejszych perfum z rejonu Wielkiej Pustyni Słońca. Stanowią bardzo egzotyczną mieszankę odpowiednią zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, w czym prawdopodobnie tkwi sekret ich popularności. Kategorię tego zapachu określa się z reguły jako orientalno-wodną (szyprową), stanowi bardzo zmysłową i jednocześnie lekką mieszankę eleganckich kwiatów z pierwszego akordu z ciężkimi nutami drzewnymi z ostatniego, sprawnie spojonych irysem i lotosem, który choć bez wątpienia wybija się na samym początku, jest wyczuwalny do samego końca. Zapach jest odpowiedni zarówno w ciągu dnia jak i na wieczór, a niektórzy przypisują mu wręcz magiczne właściwości, choć są to tylko legendy.

Informacje dodatkowe

Zwyczajowo perfumy amhri sprzedaje się w butelkach z niebieskiego szkła dla podkreślenia ich szyprowego charakteru. Tradycyjne wyroby z terenów Pustyni – a szczególnie Lirin-Dahr – nie posiadają dyfuzora, a szklaną bagietkę, którą perfumy nakłada się na skórę. Poza tym w Lirin-Dahr perfum tych dodaje się również do olejków do masażu bądź kąpieli w ekskluzywnych łaźniach.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków