Aniołowie Światła

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Aniołowie Światła

Rasa anielica swiatla.jpg


Grupa Niebianie
Rasa Aniołowie Światła
Przeciętna długość życia 800 lat
Grywalny wiek postaci 21 - 600 lat
Cechy rasowe Latanie

Regeneracja

Podróże między wymiarami

Przeciętne atrybuty Wytrwałe

Delikatne

Zręczne

Precyzyjne

Bystre

Wyostrzony wzrok i słuch

Piękne

Charyzmatyczne

Występowanie

Plany Niebieskie


Wygląd

Z reguły aniołowie są dosyć wysocy, ich wzrost rzadko kiedy jest mniejszy niż sześć stóp, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo sprawiają wrażenie jeszcze większych dzięki ich charakterystycznej cesze – parze wielkich, pokrytych piórami białych skrzydeł. Zazwyczaj posiadają jasne włosy, wielką rzadkością są osobniki ciemnowłose. Ich ciała są smukłe, choć mężczyźni zazwyczaj posiadają także muskulaturę, choć ta nie ukazuje ich prawdziwej siły. Ich oczy są bez wyjątku srebrne przepełnione nieziemskim, srebrzystym blaskiem.

Pochodzenie

W ostatnich wiekach istnienia Środkowego Królestwa grupa czarodziejów poświęciła swoje życia, aby ocalić Alaranię przed inwazją potworów z północy. Ich dusze jednak nie popadły w zapomnienie. Czarodzieje dzięki swemu poświęceniu stali się archaniołami, najbliższymi służącymi Pana. Natomiast ich potomkowie – aniołami światła. Narodzonymi, aby służyć Najwyższemu i tylko w tym celu żyjącymi.

Kultura

Aniołowie światłości rodzą się po to, aby służyć Panu, nie są zaś ku temu wybierane. Dlatego też każdy z aniołów światłości poddawany jest specjalnemu treningowi oraz edukacji, który ma go przystosować do służby. Nauka ta nie ma prawa podważać autorytetu Najwyższego, aczkolwiek jednocześnie nie ma udawać, że życie w Alaranii jest beztroskie i idealne, aby anioł po przybyciu na kontynent w starciu z brutalną rzeczywistością nie zaczął wątpić w słuszność wszystkiego, czego dotąd go nauczano. Aniołowie poznają prawdę, aczkolwiek każdej rzeczy podporządkowane jest mnóstwo argumentów świadczących za tym, że niebianie mają słuszność. Niektórzy (głównie piekielni) uważają, że jest to bezwolna kontrola i szczerze potępiają. Tak czy owak, młodzi aniołowie światłości pełni są ognia wiary i z wielką determinacją wypełniają każde polecenie Pana, nie pozwalając sobie na zwątpienia. Starsi, doświadczeni, nie służą już z taką niezachwianą pewnością, dlatego też aniołowie, którzy ukończyli pięćset lat, zazwyczaj zwalniani są do służby i zachęcani do ustatkowania się w Planach Niebieskich. Aniołowie światłości są jedynymi, którzy mogą doświadczyć Upadku. Jest to świadome sprzeciwienie się Panu oraz ucieczka przed konsekwencjami tego postępowania, a dokładniej do Piekła, jedynego miejsca, gdzie inni słudzy Najwyższego nie zdołają wytropić zbuntowanego anioła. Najczęściej Upadek spotyka starsze anioły. Ciężko jest bowiem zasiać zwątpienie w umyśle anioła światłości, jednakże gdy robi się to setkami lat, to powoli można dojść do skutków. Praktycznie nieznane są przypadki Upadku aniołów, którzy nie ukończyli przynajmniej stu lat. Upadli aniołowie są potępiani przez niebian, a w szczególności aniołów światłości, i wzbudzają w nich największy gniew.

Wśród aniołów światłości spotkać można bardzo silny podział funkcji mężczyzn oraz kobiet. Zazwyczaj mężczyźni uczeni są w technikach walki najróżniejszymi rodzajami broni, kobiety zaś zgłębiają tajniki magii, w szczególności tej charakterystycznej dla Nieba. Zdarzają się jednak wyjątki, choć zazwyczaj panuje opinia, że każda z płci lepiej radzi sobie z jedną z tych rzeczy. Anioły światłości czasami wysyłane są z misją poddania próbie jakiegoś człowieka, zazwyczaj kandydata na ducha światłości. Anioły rzadko kiedy zdają sobie sprawę, że w ten sposób sprawdzany jest charakter nie tylko ludzi, ale także ich samych. Ma to za zadanie przewidzieć potencjalny Upadek i zaradzić mu. Zazwyczaj anioły wysyłane są na takie zadanie co kilkadziesiąt lat. W Alaranii anioły światłości budzą mieszane uczucia. Niekiedy witane są jako bohaterowie i zbawiciele, czasami z ich obecność znoszona jest z wielkim trudem, a niekiedy wręcz dochodzi do otwartych ataków na sługi Pana. Wszystko zależy od tego, na jakie osoby taki anioł trafi. Oczywistą rzeczą jest jednak jedno – ludzie o wiele bardziej wolą gościć anioły światłości niż anioły ducha. Wszystko ze względu na wolną wolę i obecność emocji. Niektórym jednak i tak przeszkadza, że większość aniołów światłości posiada to samo stanowisko w większości spraw, spowodowane odpowiednim szkoleniem.

Niektórzy łowcy nagród polują na anioły światłości ze względu na ich pióra. Pióro anioła światłości w niektórych środowiskach uznawane są za dobrze wróżącą rzecz. Oprócz tego pomaga także reputacji noszącej je osoby. Zabicie anioła światłości jest rzeczą trudną nie tylko z technicznego punktu widzenia, ale także i moralnego. Anielskie pióro w rękach łowcy nagród symbolizuje nie tylko wielkie umiejętności, ale także bezwzględność oraz wielką odwagę. Lub szaleństwo. Rodzina zabitego w tym celu anioła nieraz poluje na mordercę. Zazwyczaj przymocowywane jest w okolicach piersi.

Anioły, które przestały wykonywać zadania dla Pana i osiedliły się w Planach Niebieskich, zazwyczaj skupiają się na wychowywaniu dzieci, życiu rodzinnym i wychwalaniu majestatu Pana na wszelakie sposoby. Dotyczy to architektury, sztuki, nawet ogrodnictwa. We wszystkim musi być zawarta chwała Niebios. Niektóre także podejmują się zadania strzeżenia Doliny Dusz, choć robią to tylko te, które nie potrafią spokojnie żyć w miastach.

Odżywianie

Aniołowie Światła odżywają się tak samo jak ludzie.

Rozmnażanie

Z uświęconych przez Pana związków aniołów mogą narodzić się dzieci. Aniołowie światłości mogą rozmnażać się jedynie z ludźmi i z takich związków rodzą się Błogosławienie- aniołowie bez skrzydeł. Ciąża trwa dokładnie tyle, ile w przypadku człowieka, jednak anielice odczuwają o wiele mniejszy ból przy porodzie. Młode anioły światłości uznawane są przez rodziców za błogosławieństwo Pana i tych, którzy będą kontynuować służbę swoich rodziców. Uczeni są właśnie przez nich, wśród aniołów nie ma specjalnie wyznaczonych nauczycieli, wiedza i umiejętności przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Edukacja kończona jest w dwudzieste pierwsze urodziny anioła światła, kiedy to otrzymuje pierwsze zadanie od Pana. Tradycją jest, aby pierwszy rozkaz był przekazany przez rodziców.

Śmierć

Aniołowie światłości mogą umrzeć w wyniku odniesionych ran lub ze starości, gdyż jako jedyne niebiańskie istoty podatne są na upływ czasu. Może ich zabić także trucizna lub wyjątkowo silna choroba. W chwili zatrzymania się serca anioła, przez jego żyły zaczyna płynąć substancja, która sprawia, że ciało anioła przemienia się w czyste światło. Jeśli znajdują się wówczas w Planach Niebieskich, stają się jednością z blaskiem rozświecającym niebiański świat. Gdy jednak przebywają na łusce Prasmoka, świetlista sylwetka pozostaje w miejscu śmierci anioła, znikając dopiero po kilku wiekach. W przypadku pierwszej możliwości nie czynione są żadne kroki ku upamiętnienia czci zmarłego, albowiem stał się on częścią majestatu Najwyższego i towarzyszy wszystkim aniołom w ich codziennym życiu. Inaczej jednak ma się sprawa, gdy zostanie zabity podczas misji w Alaranii. Wówczas rodzina zmarłego tworzy ku jego pamięci rzeźbę, najczęściej z marmuru, którą umieszcza się na jednym z placów Planów Niebieskich.

Cechy rasowe

Latanie
Potrafią unosić się w powietrzu dzięki parze wielkich skrzydeł. Zazwyczaj kobiety w większym stopniu opanowują tę umiejętność niż mężczyźni.
Regeneracja
Ich ciało leczy się o wiele szybciej niż ludzkie, jednakże potrzebują do tego znajdować się na świetle. W ciemności są tak samo wrażliwe na rany, jak każdy człowiek.
Podróżowanie między wymiarami
Anioły Światłości w dwudzieste pierwsze urodziny otrzymują dar przenoszenia się pomiędzy Alaranią, a Planami Niebieskimi. Jednak aby przenieść się na łuskę Prasmoka, potrzebują świątyni poświęconą Panu. Tylko tamtędy mogą dostać się do ludzkiego świata.
Rasy
Ludzie Alarianie - Tarianie - Mahińczycy - Eravallowie
Elfy Leśne Elfy - Morskie Elfy - Pustynne Elfy - Górskie Elfy - Mroczne Elfy - Lodowe Elfy
Pradawni Czarodzieje - Czarodzieje Opiekunowie - Smoki - Smoki Solarne - Smoki Lodu - Drakoni
Naturianie Fellarianie - Driady - Nimfy - Krydiany - Chochliki/Wróżki - Syreny/Trytony - Centaury - Maie - Minotaury - Eugony- Satyry
Zmiennokształtni Wilkołaki - Kotołaki - Niedźwiedziołaki - Smokołaki - Panterołaki - Tygrysołaki - Lisołaki - Jeleniołaki - Leonidzi
Piekielni Diabły - Upadłe Anioły - Łowcy Dusz - Pokusy - Potępieńcy
Niebianie Duchy Światłości - Aniołowie Światła - Aniołowie Ducha - Dobre Duchy - Palladyni - Emisariusze - Błogosławieni
Demony Nemorianie - Kaer Natherini - Upiory - Przemienieni
Nieumarli Wampiry - Dhampiry - Liche - Zjawy
Nordowie Nordyjczycy - Krasnoludy
Rasy niegrywalne Akolici - Archaniołowie - Armahirowie i Protherianki - Cienie - Eskulapi - Lwy Sheriońskie - Mistrzowie i Mentorki - Motyle Etariońskie - Przodkowie - Serafini - Węże Periońskie