Wilkołaki

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wilkołaki

Rasa wilkolaczka.jpg

Grupa Zmiennokształtni
Rasa Wilkołaki
Przeciętna długość życia 70 lat
Grywalny wiek postaci 15- 70 lat
Cechy rasowe

Przemiana w wilka i hybrydę

Bezszelestne poruszanie się

Widzenie w słabym świetle

Przeciętne atrybuty

Wytrwałe

Silne

Zręczne

Szybkie

Precyzyjne

Niezwykle wyostrzony słuch

Niezwykle wyostrzony węch

Niezwykle wyostrzony wzrok

Występowanie

Alarania

Wygląd

Wilkołaki wyglądem zawsze w jakiś sposób przypominają połączenie wilka i człowieka, chociaż niektórzy bardziej, a inni mniej. Zazwyczaj w świetle dnia wyglądają jak przeciętni ludzie, wyróżniając się co najwyżej dłuższymi kłami, drapieżniejszym spojrzeniem czy bujniejszym owłosieniem w przypadku mężczyzn. To, czego na pierwszy rzut oka nie widać to wrażliwy węch, wyostrzony wzrok i słuch. Podczas pełni zaś wilkołaki przemieniają się w hybrydę - połączenie człowieka i wilka, zyskując niezwykłą siłę i odporność tego zwierzęcia oraz stając się niezwykle szybkie i zwinne. Ich wygląd zaś różni się już w zależności od przedstawiciela gatunku. Niektórzy tylko pokrywają się sierścią, zachowując niemalże ludzką sylwetkę, podczas gdy inni rosną i osiągają wielkość znacznie większą niż u człowieka.

Pochodzenie

Pierwsze wilkołaki powstały po ugryzieniu człowieka przez wilka. Jednak tylko nieliczni przedstawiciele watah posiadali zdolność przemiany ludzi w wilkołaków. Były to istoty przepełnione magią, którą po ugryzieniu człowieka wlewała się w niego i przemieniała w wilczopodobną postać. Obecnie wilkołakiem można stać się na kilka sposobów. Wilkołaki mogą dobierać się w pary i z tych związków mogą rodzić się dzieci. Poza tym zadrapanie człowieka, czy ugryzienie go przez wilkołaka spowoduje, że ten przemieni się w wilkopodobną istotę. Jest to tak zwana klątwa lykantropii.

Kultura

Wilkołaki żyją raczej samotnie i w lasach, nie posiadają typowej kultury. Ci zmiennokształtni, którzy postanowili żyć w miastach, wśród ludzi przejmują ich zwyczaje i dopasowują się do społeczeństwa. Parają się różnymi zawodami, choć ze względu na to iż mogą polować często zajmują się łowiectwem, ale z pewnością znajdą się takie wilkołaki, które pracują w bardziej „ludzkich” zawodach, jak cieśle, czy kowale. Wbrew pozorom wilkołaki w swojej ludzkiej postaci nie przejawiają agresji, choć nie można powiedzieć, że są ufne. Podchodzą z rezerwą do ludzi i innych istot. Inaczej sprawa ma się po przemianie w hybrydę, wtedy wilkołaki stają się agresywne i rzadko kiedy da się je uspokoić, bywa, że wpadają w szał i zabijają ludzi wokół siebie. Najgorzej sprawa wygląda podczas pełni księżyca, kiedy to wilkołak nie panuje nad przemianą. Ze względu na to wilkołaki stronią od mieszkania w miastach, ponieważ w szale byliby w stanie zabić nawet swoich najbliższych. Jeśli jednak decydują się na zamieszkanie wśród ludzi, to w czasie pełni uciekają do lasu, gdzie mogą się „wyżyć”.

Odżywianie

Wilkołaki żywią się głównie mięsem innych zwierząt. Stronią od warzyw, ale owoce jedzą bez problemu. Poza tym nie szkodzi im zwyczajne, ludzkie jedzenie. Takie jak pieczone mięso, ryby, czy sery i jajka. Nie są wybredni, jeśli mają pod dostatkiem zwierzyny do życia wystarczy im samo mięso. Jedzone oczywiście w tym wypadku na surowo.

Rozmnażanie

Wilkołaki mogą rozmnażać się płciowo z innymi wilkołakami. Poza tym są one skażone klątwą lykantropi i mogą przemieniać ludzi w swoją rasę przez zadrapanie lub ugryzienie. Ciąża u wilczycy trwa nieco krócej niż u ludzi bo tylko sześć miesięcy. Poza tym u wilkołaków znacznie częściej niż u ludzi rodzą się bliźnięta.

Śmierć

Wilkołaki umierają ze starości, lub od odniesionych ran, nie posiadają one bowiem regeneracji. Dożywają mniej więcej 70 lat. Nie mają żadnych specjalnych obrzędów pochówku. Kiedy umierają w lesie ich ciała zazwyczaj zostają zjadane przez padlinożerców. Jeśli natomiast żyli w społeczności to pogrzeb odbywa się w obrządku do jakiego dany wilkołak należał i jak chce tego jego rodzina, czy przyjaciele.

Cechy rasowe

Przemiana w wilka i hybrydę
Wilkołaki są w stanie przemienić się w wilka, lub hybrydę. Z czego hybryda może wyglądać różnie. Czasem wilkołaki mają jedynie wilcze uszy i ogon, czasem ich twarz zamienia się w pysk, a nogi i ręce stają się wilczopodobne, za każdym razem jednak w formie hybrydy chodzą na dwóch nogach, choć podczas biegu jeśli przemieniło się całe ich ciało pochylają się do przodu i odpychają od ziemi także przednimi łapami.
Znajomość dziczy 
Wilkołaki świetnie odnajdują się w terenie, mają bardzo dobrą orientację i są świetnymi tropicielami.
Widzenie w słabym świetle 
Wilkołaki mają świetny wzrok, dzięki czemu widzą nawet kiedy na świecie robi się szaro. Nie są one w stanie widzieć w całkowitych ciemnościach.
Rasy
Ludzie Alarianie - Tarianie - Mahińczycy - Eravallowie - Dotknięci
Elfy Leśne Elfy - Morskie Elfy - Pustynne Elfy - Górskie Elfy - Mroczne Elfy - Lodowe Elfy - Półelfy
Pradawni Czarodzieje - Czarodzieje Opiekunowie - Smoki - Smoki Solarne - Smoki Lodu - Drakoni
Naturianie Fellarianie - Driady - Nimfy - Krydiany - Chochliki/Wróżki - Syreny/Trytony - Centaury - Maie - Minotaury - Eugony- Satyry - Harpie - Feerie
Zmiennokształtni Wilkołaki - Kotołaki - Niedźwiedziołaki - Smokołaki - Panterołaki - Tygrysołaki - Lisołaki - Jeleniołaki - Leonidzi
Piekielni Diabły - Upadłe Anioły - Łowcy Dusz - Pokusy - Potępieńcy
Niebianie Duchy Światłości - Aniołowie Światła - Aniołowie Ducha - Dobre Duchy - Palladyni - Emisariusze - Błogosławieni
Demony Nemorianie - Kaer Natherini - Upiory - Przemienieni
Nieumarli Wampiry - Dhampiry - Liche - Zjawy
Nordowie Nordyjczycy - Krasnoludy
Rasy niegrywalne Akolici - Archaniołowie - Armahirowie i Protherianki - Cienie - Eskulapi - Lwy Sheriońskie - Mistrzowie i Mentorki - Motyle Etariońskie - Przodkowie - Serafini - Węże Periońskie