Chochliki/Wróżki

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Chochliki/Wróżki

Rasa wrozka.jpg

Grupa Naturianie
Rasa Chochliki/Wróżki
Przeciętna długość życia 100 lat
Grywalny wiek postaci 15 - 90 lat
Cechy rasowe Latanie

Zdolności lingwistyczne

Majsterkowanie

Przeciętne atrybuty Delikatne

Niezwykle szybkie

Bardzo zwinne

Wyostrzony słuch i węch

Występowanie

Szepczący Las


Wygląd

To rasa, u której osobniki męskie i żeńskie znacznie różnią się od siebie. Istnieją jednak pewne podobieństwa, które stanowią o tym, iż są one jedną rasą. Zarówno chochliki, jak i wróżki są niezwykle drobnymi, uskrzydlonymi istotami, najczęściej o kolorowym zabarwieniu skóry. Skóra chochlików zazwyczaj ma fioletowe lub niebieskie zabarwienie, zaś ta wróżek jest delikatnie zielona lub pomarańczowa. Czasem ich skóra ma zupełnie zwykły, przypominający ludzki odcień. Mogą mieć maksymalnie pół metra wzrostu, ale i taka wysokość jest u nich niezwykle rzadka. Chochliki przypominają ludzi w znacznie mniejszym stopniu niż wróżki. Mogą przypominać wręcz krzyżówki owadów i ludzi lub być po prostu zdeformowanymi istotą przypominającą zdeformowaną postać humanoidalną. Wróżki zaś są w pełni przypominają ludzkie lub elfickie kobiety. Ich stroje często stworzone są z roślin, by możliwie najbardziej wtapiać się w swe naturalne środowisko - lasy i łąki. Skrzydła wróżek i chochlików przypominają te ważek i motyli.

Pochodzenie

Gdy Matka Natura tworzyła zwierzęta większe i mniejsze, a ich opiekę powierzała naturianom, w jej planach nie zabrakło wzmianki o najdrobniejszych z istot. Według jej zamysłu także one miały mieć swych opiekunów. W ten sposób życie otrzymały wróżki - istoty przypominające elfy lub ludzi, a może i same driady, najważniejsze ze strażniczek. Podarowała im skrzydła, których zdolności rekompensowały im niewielkie rozmiary. Jedni uważają, iż chochliki są nieudanym eksperymentem Matki Życia. Naturianie wierzą jednak, że nic w naturze nie dzieje się przypadkiem. Ich zdaniem chochliki będąc przeciwieństwem wróżek, uzupełniają świat przyrody.

Kultura

Pod względem kultury wróżki i chochliki zupełnie się od siebie różnią. Te pierwsze są istotami pomocnymi, energicznymi i z zasady dobrymi. Żyją w symbiozie z innymi naturianami, a także większością innych dobrych istot. Osiedlają się w dziuplach drzew, między liśćmi gęstych krzewów, a także w samodzielnie wykonanych przez siebie domkach. Często żyją w większych grupach, czasem tworzą nawet własne wioski i współpracują ze sobą. Zajmują się opieką nad drobnymi zwierzętami i roślinami, czasem usługują driadom czy krydianom. Bywają kapryśne i dowcipne, nie są jednak złe z natury.

Ich przeciwieństwem i uzupełnieniem zarazem są chochliki, które z kolei zazwyczaj są niesforne i dokuczają, komu tylko mogą. Naturalnie występuje kilka wyjątków od tej reguły. Gdy jednak nie wybierają tej dobrej drogi, sensem ich życia staje się psocenie. Najczęściej osiedlają się wtedy w okolicach ludzkich wiosek.

Odżywianie

Ich odżywianie niczym nie różni się od ludzkiego. Unikają jedzenia mięsa, jednak nie jest ono dla nich szkodliwe. Alkohol nie jest dla nich trucizną, część chochlików uważa go nawet za największy rarytas. Gdy oddalają się od ludzkich siedlisk, w ich diecie dominują owoce, zwłaszcza jagody i maliny.

Rozmnażanie

Wróżki i chochliki nie mogą krzyżować się z innymi rasami. Ciąża trwa zazwyczaj niewiele ponad miesiąc. Młode wróżki lub chochliki rodzą się zazwyczaj na przełomie jesieni i zimy. Są zawsze wychowywane jedynie przez matki, nie tworzą bowiem z chochlikami trwałych rodzin. Na początku wiosny są zazwyczaj zupełnie sprawnymi istotami, fizycznie nie różnią się niczym od osobników dorosłych już po ukończeniu piątego roku życia. Dojrzałość mentalną osiągają zazwyczaj między 15 a 20 rokiem życia.

Śmierć

U tych istot nie występują widoczne zmiany w wyglądzie na przestrzeni lat. Umierają zazwyczaj ze starości, rzadko są bowiem atakowane przez inne istoty, a gdy już dochodzi do takiego wydarzenia, ich szybkość i zwinność umożliwia im sprawną ucieczkę. Po śmierci jednak ich ciało bardzo szybko rozpada się w drobny pył. Wróżki i chochliki nie przywiązują większej wagi do ceremonii pogrzebowych. Zazwyczaj ograniczają się jedynie do okrycia zmarłego liśćmi lub korą.

Cechy rasowe

Latanie
Skrzydła umożliwiają im bardzo szybkie poruszanie się w powietrzu. Taki ruch jest dla nich dużo łatwiejszy, gdyż poruszanie się pieszo przy tak drobnych rozmiarach ciała stanowi spore wyzwanie.
Zdolności lingwistyczne
Wróżki i chochliki niezwykle szybko uczą się nowych języków. Mowa zwierząt nie jest im w prawdzie znana od urodzenia, nie stanowi dla nich jednak szczególnego wyzwania.
Majsterkowanie
Tworzenie drobnych, prostych urządzeń, a nawet niektórych dużo bardziej skomplikowanych jest dla tych istot zdolnością zupełnie naturalną. Wróżki zazwyczaj bardzo szybko zyskują zdolność szycia, chochliki zaś wykorzystują swój wrodzony instynkt majsterkowiczów, by możliwie najlepiej psoci
Rasy
Ludzie Alarianie - Tarianie - Mahińczycy - Eravallowie - Dotknięci
Elfy Leśne Elfy - Morskie Elfy - Pustynne Elfy - Górskie Elfy - Mroczne Elfy - Lodowe Elfy - Półelfy
Pradawni Czarodzieje - Czarodzieje Opiekunowie - Smoki - Smoki Solarne - Smoki Lodu - Drakoni
Naturianie Fellarianie - Driady - Nimfy - Krydiany - Chochliki/Wróżki - Syreny/Trytony - Centaury - Maie - Minotaury - Eugony- Satyry - Harpie - Feerie
Zmiennokształtni Wilkołaki - Kotołaki - Niedźwiedziołaki - Smokołaki - Panterołaki - Tygrysołaki - Lisołaki - Jeleniołaki - Leonidzi
Piekielni Diabły - Upadłe Anioły - Łowcy Dusz - Pokusy - Potępieńcy
Niebianie Duchy Światłości - Aniołowie Światła - Aniołowie Ducha - Dobre Duchy - Palladyni - Emisariusze - Błogosławieni
Demony Nemorianie - Kaer Natherini - Upiory - Przemienieni
Nieumarli Wampiry - Dhampiry - Liche - Zjawy
Nordowie Nordyjczycy - Krasnoludy
Rasy niegrywalne Akolici - Archaniołowie - Armahirowie i Protherianki - Cienie - Eskulapi - Lwy Sheriońskie - Mistrzowie i Mentorki - Motyle Etariońskie - Przodkowie - Serafini - Węże Periońskie