Ametyst Kostny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "{{Specyfikacja vademecum| Ametyst Kostny | Grudki przypominające kryształy cukru| File: Lek_ametyst_kostny.jpg | }} {{Opis leku| Skład = Kryształy nierafinowa...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
{{Specyfikacja vademecum| Ametyst Kostny | Grudki przypominające kryształy cukru|
+
{{Specyfikacja vademecum| Ametyst Kostny | Grudki przypominające kryształy cukru | Kryształy nierafinowanego cukru trzcinowego, świeże kłosy pszenicy, naświetlone kryształy górskie, sok ze [[Skrętnik Jagodowy|skrętnika jagodowego]] |
  
 
[[File: Lek_ametyst_kostny.jpg]]
 
[[File: Lek_ametyst_kostny.jpg]]
Linia 5: Linia 5:
 
}}
 
}}
  
{{Opis leku| Skład =
+
{{Opis leku|  
Kryształy nierafinowanego cukru trzcinowego, świeże kłosy pszenicy, naświetlone kryształy górskie, sok ze [[Skrętnik Jagodowy|skrętnika jagodowego]]
 
 
 
| Postać =
 
Grudki przypominające kryształy cukru
 
 
 
 
| Sposób podania =  
 
| Sposób podania =  
 
Lek należy rozpuścić w ciepłym płynie – najczęściej w wodzie, ale może to być również mleko czy jakiś napar, jednak nie alkohol. Zmiana koloru z fioletowego w niebieski świadczy o utracie właściwości leczniczych specyfiku.
 
Lek należy rozpuścić w ciepłym płynie – najczęściej w wodzie, ale może to być również mleko czy jakiś napar, jednak nie alkohol. Zmiana koloru z fioletowego w niebieski świadczy o utracie właściwości leczniczych specyfiku.

Aktualna wersja na dzień 15:13, 23 lip 2021

Ametyst Kostny

Lek ametyst kostny.jpg

Postać Grudki przypominające kryształy cukru
Skład Kryształy nierafinowanego cukru trzcinowego, świeże kłosy pszenicy, naświetlone kryształy górskie, sok ze skrętnika jagodowego

Sposób podania

Lek należy rozpuścić w ciepłym płynie – najczęściej w wodzie, ale może to być również mleko czy jakiś napar, jednak nie alkohol. Zmiana koloru z fioletowego w niebieski świadczy o utracie właściwości leczniczych specyfiku.

Dawkowanie: Trzy razy dziennie po posiłku przez pięć dni. U młodzieży i osób dorosłych z wagą poniżej jednego cetnara dawka wynosi dwie grudki, w pozostałych przypadkach trzy grudki. Nie należy przekraczać pięciodniowego okresu przyjmowania leku – może to prowadzić do problemów trawiennych. W trakcie kuracji nie wolno spożywać alkoholu, gdyż całkowicie niweluje on działanie leku. Nie wolno podawać leku dzieciom poniżej czternastego roku życia – ametyst może spowolnić bądź wręcz zupełnie zatrzymać ich naturalny wzrost.

Sposób przygotowania

Ametyst kostny to lek pochodzenia alchemicznego. Podstawowym przedmiotem przemiany jest cukier trzcinowy nierafinowany, który poddawany jest nasyceniu w kręgu dziewięciopoziomowym z dominującym symbolem ziemi i niewielką domieszką wody. Następnie jest on umieszczany w naczyniu z niebieskiego szkła, do którego wkłada się pozostałe składniki - kłosy i kryształy, a na koniec wszystko zalewa się sokiem ze skrętnika. Zawartości naczynia się nie miesza, a poddaje kolejnej przemianie, tym razem w kręgu jedenastopoziomowym, silnie wspomaganym symbolom dodatkowym z podgrup życia. Przemiana jest uznawana za zakończoną w momencie, gdy w naczyniu pozostanie suchy pył poprzetykany grudkami przypominającymi kryształy ametystu - należy je wydobyć, oczyścić suchym pędzelkiem i przechowywać w suchym, ciepłym miejscu aż do momentu użycia.

Wygląd

Grudki przypominające kryształy cukru wielkości orzecha laskowego, o bardzo porównywalnej objętości. Lekko matowe, gładkie i ciepłe w dotyku, w kolorze od mlecznej bieli do fioletu.

Właściwości i zastosowanie

Jest to lek przyspieszający regenerację kości, stosowany przede wszystkim przy leczeniu złamań - potrafi skrócić czas zrastania się nawet pięciokrotnie, czemu jednak może towarzyszyć ból podobny do dziecięcych bólów wzrostowych. W przypadku złego wstępnego nastawienia na kości mogą pojawić się trudne do korekcji zwyrodnienia. Ametyst poprawia również konsystencję kośćca, dlatego bywa stosowane u osób starszych jako środek profilaktyczny.

Informacje dodatkowe

W dawnych czasach ametyst był wykorzystywany do niezbyt chwalebnej praktyki tworzenia z jego pomocą miniaturowych istot-maskotek, np. poprzez zatrzymanie wzrostu szczeniaka lub kotka w okresie, gdy jest on już samodzielny, ale jeszcze słodki i malutki. Istoty, u których w ten sposób zahamowano wzrost cierpiał później na wiele dolegliwości organów wewnętrznych, szczególnie częste były choroby serca oraz układu oddechowego, dlatego wycofano się z tego typu bestialskich praktyk.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków