Nalewka Amarynowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "{{Specyfikacja vademecum| Nalewka Amarynowa | Płyn | Owoce halabardnika, spirytus, czerwone owoce np wiśnie, jagody, jeżyny itp, cukier | Fi...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
{{Specyfikacja vademecum| Nalewka Amarynowa | Płyn | Owoce [[Amaryn Halabardnik|halabardnika]], spirytus, czerwone owoce np wiśnie, jagody, jeżyny itp, cukier |
+
{{Specyfikacja vademecum| Nalewka Amarynowa | Płyn | Owoce [[Amaryn Halabardnik|halabardnika]], spirytus, czerwone owoce np. wiśnie, jagody, jeżyny itp, cukier |
  
 
[[File: Eliksir_nalewka_amarynowa.jpg]]
 
[[File: Eliksir_nalewka_amarynowa.jpg]]

Aktualna wersja na dzień 15:48, 12 wrz 2021

Nalewka Amarynowa

Eliksir nalewka amarynowa.jpg

Postać Płyn
Skład Owoce halabardnika, spirytus, czerwone owoce np. wiśnie, jagody, jeżyny itp, cukier

Sposób podania

Truciznę podaje się doustnie, najczęściej w kieliszku do wódki. Najistotniejsze jest to, by substancja została połkniętą, ponieważ zaczyna reagować dopiero z kwasem żołądkowym. Minimalna ilość potrzebna do spowodowania śmiertelnych skutków ubocznych, to jeden standardowy kieliszek do wódki.

Sposób przygotowania

Świeże jagody Amarynu należy umieścić w słoju i zalać spirytusem nalewkowym. Naczynie szczelnie zamknąć i odstawić w ciepłe, zacienione miejsce. Po upływie dwóch miesięcy, zalewę należy przelać do większego naczynia, a owoce wyrzucić. Wzmocnić ekstrakt spirytusem w proporcji jedna część zalewy do jednej części spirytusu. Wszystko dokładnie wymieszać. Słój wypełnić dowolnymi owocami o czerwonym kolorze. Następnie zalać wszystko stworzoną wcześniej mieszaniną. Odstawić szczelnie zamknięte naczynie na dwa miesiące w ciepłe, zacienione miejsce. W tym czasie mieszać słojem co kilka dni. Po upływie dwóch miesięcy zlać płyn do osobnego naczynia i szczelnie zamknąć. Owoce zasypać cukrem i odstawić w nasłonecznione miejsce do rozpuszczenia. Na koniec połączyć syrop z zalewą, dokładnie wymieszać, rozlać do butelek i zakorkować. Pod żadnym pozorem, na żadnym etapie przygotowań, nie wolno nalewki próbować. Jest ona silnie trująca i niebezpieczna nawet w małych ilościach. W momencie wymieszania zalewy z syropem, nalewka powinna mieć mocny alkoholowy zapach, przełamany delikatnym aromatem jadalnych owoców, które zostały użyte do produkcji, na przykład czereśni. Zaleca się mieszanie wielu czerwonych owoców, wtedy najtrudniej wykryć, że smak nalewki odstaje od normy, jednak owoce amarynu są praktycznie niewykrywalne w smaku przy wysokim stężeniu alkoholu. Gotowa nalewka powinna odstać około pół roku w ciepłym, zacienionym miejscu ponieważ świeżo po produkcji będzie miała za wysokie stężenie alkoholu. Należy upewnić się, że zarówno owoce amarynu jak i owoce jadalne wykorzystane do produkcji, zostały zniszczone i nie staną się pokarmem dla istot żyjących.

Wygląd

Nalewka Amarynowa niczym nie różni się od jakiejkolwiek nalewki przygotowanej na bazie czerwonych owoców. Ma intensywny kolor, jest klarowna, może posiadać delikatny osad, mocno schłodzona będzie miała lekko oleistą konsystencję.

Właściwości i zastosowanie

Jest to silna trucizna. Posiada efekty identyczne jak w przypadku zatrucia się owocem amarynu, jednak są one opóźnione ze względu na zawarty w eliksirze alkohol. Często ofiara przez kilka godzin jest nieświadoma,że została otruta, ponieważ początkowy etap niczym nie różni się od pieczenia w przełyku, wywołanego mocnym alkoholem. Po upływie kilku godzin pojawia się uczucie silnej zgagi i utrzymuje się przez długi czas stopniowo przybierając na sile. W początkowej fazie to również może zostać przeoczone, o ile ofiara zdążyła spożyć większą ilość mocnego alkoholu. W pewnym momencie organizm zaczyna się bronić i dochodzi do wymiotów, które mogą zostać potraktowane jako przejaw przedawkowania zwykłych trunków. Jest to jednak ostatni etap agonii, ponieważ częściowo strawiona substancja połączona z kwasem żołądkowym wywołuje silne poparzenia żołądka i przełyku. Ofiara umiera najczęściej po kilku godzinach, z silnym bólem brzucha i przełyku, najczęściej z wysoką gorączką, czasem w konwulsjach, rzadko z toczącą się z ust pianą lub krwią. Efektu działania eliksiru nie da się zatrzymać, ponieważ organizm metabolizujący alkohol jest dla trucizny całkowicie bezbronny.

Informacje dodatkowe

W celu wykluczenia ryzyka próby otrucia, na dworach królewskich i książęcych popularną praktyką jest testowanie wszystkich trunków w kolorze czerwonym na przywołanych przez magów stworzeniach. Jest to praktyka, która uchodzi za nie do końca moralną. Do tej pory nie udało się wynaleźć lepszego sposobu na uchronienie się przed próbą otrucia. Osoby o silnej zdolności rozpoznawania aur, mogą wyczuć zagrożenie, jednak do pełnej diagnozy najbezpieczniej przeprowadzić eksperyment na żywym organizmie. W większości alarańskich królestw, posiadanie Amarynowej Nalewki karane jest śmiercią. Amaryn Halabardnik, z którego ów eliksir powstaje, nie jest natomiast nielegalny, ponieważ stanowi jedną z najlepszych i najpopularniejszych w całejAlaranii przypraw.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków