Tygrysołaki
Informacja: artykuł do rozbudowy |
---|
Ten opis jest niekompletny, będziemy w najbliższym czasie pracować nad jego rozbudową i poprawą :) |
Tajemnicze, rzadko spotykane stworzenia, dalecy kuzyni kotołaków. Na temat ich pochodzenia istnieje wiele legend. Jedne mówią, że są to potężni czarodzieje, którzy padli ofiara własnych, nieudanych eksperymentów z zaklęciami. Opętani przez ducha tygrysa napadają na zwierzęta hodowlane, a czasami także na ludzi, i pożerają je. Inne, że są to ofiary dziedziczonej z pokolenia na pokolenie klątwy lub przekleństwa mściwego ducha. Istnieją również opowieści o tygrysach, które po zjedzeniu mięsa człowieka stawały się przerażającą, nienaturalną hybrydą obu gatunków. Ukąszenie takiego stworzenia powodowało u ofiary zakażenie, a w efekcie transformację w zwierzę.
Tygrysołaki, jak większość likantropów, mogą przybrać trzy formy – humanoidalną, zwierzęcą lub hybrydę. Jako zwierzęta nie odróżniają się wyglądem od przeciętnego przedstawiciela tego gatunku. Zdradzają je tylko oczy, na których dnie tlą się iskry inteligencji. Krzepkie ciało o potężnej budowie z krótkimi, silnymi nogami zakończone jest długim ogonem ułatwiającym utrzymanie równowagi. Stworzenia te mają dobrze rozwiniętą tę umiejętność. Łapy zakończone są ostrymi, łukowato wygiętymi pazurami. Po schowaniu pazurów tygrysołak jest w stanie pokraść się do ofiary praktycznie nie wytwarzając żadnego dźwięku, po czym rozszarpać zdobycz. Jako humanoidzi są zwykle dobrze zbudowani, odznaczają się niezwykłą zwinnością i refleksem. Hybrydy posiadają cechy obu ras ale są one wykształcone w dużo mniejszym stopniu.
Atrybuty:
- niezwykle silny
- zręczny
- bardzo szybki
- niezwykle wyostrzony wzrok i węch.
- charyzmatyczny
- bystry
Cechy specjalne:
- Zmiana kształtu - w humanoida, zwierzę lub hybrydę
- Klątwa - osoby o słabej odporności ugryzione przez tygrysołaka mogą zarazić się likantropią
- Atak tygrysa – precyzyjna i zabójcza sekwencja - skok, zwarcie, przytrzymanie i ostatecznie rozszarpanie przy użyciu ostrych pazurów i masywnych szczęk.
- Rozmowa ze zwierzętami.