Tęczowe szkiełka
Tęczowe Szkiełka | |
---|---|
Postać | Kryształy |
Skład |
Spis treści
Sposób podania
Pigment nakładany na skórę.
Sposób przygotowania
Kryształy (w kosmetologii nazywane szkiełkami) odnaleźć można tylko w Kryształowej Grocie. Najczęściej występują one wokół stalagmitów, ale niektóre złoża skrywają się w wąskich pęknięciach ścian jaskiń. Niebieskie kryształy z kolei występują tylko w podziemnych jeziorach, blisko dna.
Wygląd
Małe, wielobarwne kryształy emanujące delikatną poświatą. Najbardziej powszechne kolory to czerwień, żółć i fiolet. Istnieje również odmiana niebieskich kryształów, jednak te można znaleźć tylko pod wodą.
Właściwości i zastosowanie
Kryształy poza pięknymi i intensywnymi barwami posiadają jedną szczególną właściwość. Gdy odpowiednio się je podgrzeje wytrącają pigment, który można stosować na skórze. Dzięki temu szkiełka można używać jako cień do powiek, róż czy szminkę. Natomiast jeśli chodzi o ich zastosowanie istnieją dwie praktyki nakładania pigmentu szkiełek. Pierwszy z nich, mniej wydajny zaleca skruszyć szkiełka i podgrzać. Efekt jest praktycznie natychmiastowy jednak szybko zużywa pigment pozostawiając szkiełka przeźroczyste. Na dodatek do nakładania koloru na skórę potrzebny jest pędzel wykonany z jedwabnych nici pająków żyjących w Kryształowej Grocie. Ich sieć jest pokryta specjalną membraną, która nie pochłania pigmentu. Drugi sposób, pozwalający na dłuższe użytkowanie szkiełek to podgrzewanie całych kryształów. Wtedy należy użyć specjalnych rękawiczek wykonanych z tych samych nici z których tworzy się pędzel wykorzystywany w pierwszym sposobie. Pigment nakłada się bezpośrednio przez podgrzany kryształ.
Istnieje także możliwość łącznie kolorów dla uzyskania większej ilości barw.
Informacje dodatkowe
Pigment jest intensywny i wodoodporny, a co za tym idzie trudny do zmycia.