Olej Amarynowy

Z Grymuar
Wersja z dnia 15:58, 12 wrz 2021 autorstwa Niara (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Specyfikacja vademecum| Olej Amarynowy | Olej | Świeże liście i łodygi halabardnika, dowolny olej, czerwone owoce np. wiśnie, jagody, jeży...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Olej Amarynowy

Eliksir olej amarynowy.jpg

Postać Olej
Skład Świeże liście i łodygi halabardnika, dowolny olej, czerwone owoce np. wiśnie, jagody, jeżyny itp, cukier

Sposób podania

Trucizna musi zostać podana doustnie. Minimalna dawka potrzebna do zatrucia organizmu mieści się na łyżeczce do herbaty. Olej nie może zostać poddany obróbce termicznej przy użyciu wysokiej temperatury.

Sposób przygotowania

Świeże liście i łodygi Amarynu należy zalać dowolnym olejem, a następnie dokładnie rozdrobnić. Proporcje nie są sztywno ustalone, jednak przyjmuje się, że amaryn znajdujący się w naczyniu wystarczy wyłącznie przykryć olejem i wówczas roztwór będzie wystarczająco silny. Rozdrabniać należy długo i dokładnie, tak by olej zabarwił się na zielonkawy kolor, a liście i łodygi zmieniły się w drobne strzępki. Jest to proces czasochłonny i żmudny, jednak im dokładniej się go wykona, tym większa szansa na stworzenie trucizny dobrej jakości. Na sam koniec należy wszystko przefiltrować kilkukrotnie przez gazę, by pozbyć się strzępków amarynu. Gotowy olej będzie posiadał bardzo intensywny zapach, którego nie da się z niczym pomylić, dlatego warto gotowy produkt poddać specjalnemu zabiegowi alchemicznemu, by się go pozbyć.

Wygląd

Jest oleista ciecz, najczęściej w kolorze jasnozielonym. Nie ma szczególnych cech charakterystycznych, z wyjątkiem zapachu, toteż bardzo łatwo można go przemycić do potrawy. Osoby posiadające zmysł wykrywania aur, natychmiast wyczują, że substancja jest bardzo niebezpieczna, nawet jeżeli ich percepcja nie jest wybitnie rozwinięta.

Właściwości i zastosowanie

Po kilku godzinach od spożycia najczęściej pojawia się biegunka i torsje. Kiedy substancja zostanie strawiona, objawy ustępują całkowicie. Toksyna trafia do krwioobiegu, w którym wywołuje istne spustoszenie. Pierwszym objawem bardzo prostym do przeoczenia jest częściowe zaburzenie świadomości. Towarzyszy temu przyspieszony rytm serca, a także po niedługim czasie pojawiają się problemy z oddychaniem. Trucizna uszkadza w znacznym stopniu wątrobę i nerki. Kolejnym etapem zatrucia jest utrata przytomności, świadcząca o znacznym stopniu rozwoju choroby. Na tym etapie rzadko da się jeszcze cokolwiek zrobić, a jedynym objawem dającym jakiekolwiek nadzieje jest gorączka. Zgon następuje najczęściej kilka dni po spożyciu, jednak w zależności od zdolności metabolicznych, agonia może się wydłużyć nawet do dwóch tygodni. Truciznę najłatwiej przemycić w sałatkach niezawierających cebuli, ponieważ sam olej jest wtedy trudny do wykrycia.

Informacje dodatkowe

Olej Amarynowy jest trucizną bardzo silną, jednak nie jest często stosowany. Istnieją bowiem proste sposoby na wykrycie go w potrawie. Wystarczy dodawać cebulę do potraw i sałatek, które pachną amarynem. Toksyna zawarta w oleju natychmiast zmieni jej kolor na szafirowy, co jest wyraźnym sygnałem, że potrawa jest zatruta. Kolejnym powodem dla którego raczej nie stosuje się Oleju Amarynowego, jest jego bardzo intensywny zapach. Każdy kto wie jak pachnie Amaryn Halabardnik, natychmiast przeprowadzi test z cebulą, by się upewnić, że jest bezpieczny. W karczmach, które serwują posiłki wzbogacone o suszony Amaryn, podaje się na osobnym talerzyku plasterki cebuli, by zagwarantować gościom bezpieczeństwo. Istnieją sposoby alchemiczne na ukrycie intensywnego zapachu, jednak po pierwsze są bardzo kosztowne, a po drugie test z cebulą nadal będzie działał w przypadku magicznie przetworzonego oleju. Posiadanie trucizny natomiast nie jest nigdzie zakazane. Wiele osób wykorzystuje środek ten do walki z gryzoniami i innymi szkodnikami.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków